Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
METEK SİSTEM
Sn. forum üyeleri,

Kişisel ve kurumsal sığınak sistemleri , panik odaları ve maden yaşam odaları üreten firmamız Metek Sistem ile foruma sponsor olmaya karar verdik. 
Forumumuza ufak da olsa bir katkımız olsun istedik. Forum üyelerimizden bazılarının bu konuda ciddi bilgi birikimlerinin olduğunu da biliyorum bu nedenle kendimizi ve ürünlerimizi geliştirebilmek için forum üyelerinin yapıcı eleştiri ve önerilerine açığız.
Ürettiğimiz ürünler hakkında bilgi edinmek isteyenler bu başlık altında sorularını yazabilir , yorumlarını yapabilirler. Firma ortağım Atakan Bey ve ben forum üyelerinin soru ve önerilerine cevap vereceğiz.

Saygılar

Alıntı
51 üye teşekkür etti:
blacksea, BSS, topraxxx, Ahmet Özalp, demasoni, PersonalDefence, Yasin06, ilksurfer, mimaslan, tekoglu, Ulubilge, Mechul, MEHMETEMİN73, beyazkurt, kuzeybuzulu, 1905sss, sem, mehmetstar, karabasan, Carbon12, Ahmet Efe, wubıh, Rangeman, selcuk_01, FRD, serdar_mutlu, wildeagle, madenci08, rainman, tsuba, Meteksistem, yavuzmete, iso, Alphawolf, Flobert, alone61, Mr.Wayne, hunter 12, harun, kreatorglock, xlcod3r, Surmene, Xlll, demirci57, xeorx, m16a2, KaanY34, al-me, Gazanfer, ALABÖRÜ, taarruz
Sayın S@rıyerli,
Ne zamandır merak ettiğim bir soruyu size de yöneltmek isterim;okullarda deprem provalarında,evlerde deprem provalarında dillere pelesenk olmuş bir miti aydınlatmak isterim.
Okul sıraları,yemek masakarı bir deprem anında altına girip saklanmak için ne kadar doğrudur sağlamdır?
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
S@riyerli, Meteksistem
Sayın S@arıyerli,
Müsaadenizle Web sitenizi paylaşmak istiyorum.

http://www.meteksistem.com/index.html

Çok fonksiyonel ürünleriniz var. Lifebox çok başarılı bir tasarım gibi görünüyor..
Mimar olarak ilgilendiğim bir konuda çalışıyorsunuz.
İletişim formu ile katalog talep ettim ancak form gönderilemedi.
Yarın telefonla rica edeceğim.
Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
S@riyerli, ilksurfer, Meteksistem
20lik veya 40lık konteynerların içini bu şekilde modifiye edebilirseniz, ilk Amerika siparişini ben geçeceğim.

Foruma desteğiniz için teşekkürler.

Saygılar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp, Meteksistem, alpsaral, S@riyerli, taarruz
(05-07-2018, 12:00 AM)BSS demiş ki: Sayın S@rıyerli,
Ne zamandır merak ettiğim bir soruyu size de yöneltmek isterim;okullarda deprem provalarında,evlerde deprem provalarında dillere pelesenk olmuş bir miti aydınlatmak isterim.
Okul sıraları,yemek masakarı bir deprem anında altına girip saklanmak için ne kadar doğrudur sağlamdır?
Saygılarımla

Sayın BSS,
2. Seviye Arama/Kurtarma Mensubu olarak sorunuza yanıt vermek isterim. Ne yazık ki; ne okul sıraları ne de ofis sıraları arama ve kurtarma faaliyetlerinin odağına giren doğal afetlere karşı en ufak koruma dahi sağlayamadığı konusunda tamamen hemfikir olan uzmanlar, kolon ve kirişin deprem ve sonrası korunmada ne denli etkili olduğu konusunda bile Arama/Kurtarma Ekipleri ve Uzmanları tam anlamıyla ikiye ayrılmış durumda. Ben kolon ve kirişlerin dahi insan hayatını korumada etkin olmadığı, ancak ve ancak bina bütünlüğünün sağlanmasında kolon ve kirişlerin binanın ömründe pozitif etki sağladığını savunanlardanım. Yıkılmış bir binanın içindeki kolon ve kirişlerin afetzedeleri koruyabildiğini henüz bilimsel olarak ne kanıtlayabildik, ne de red edebiliyoruz. Ancak masa ve benzeri eşyaların en ince 20mm çelikten yahut en ince 40mm granitten imal edilmediği takdirde koruma yetisinin olmadığı bilimsel delillerle önümüzde.

Yeni sponsorumuz hepimize hayırlı ve uğurlu olsun. 

Saygılarımla...

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
wubıh, Meteksistem, tsuba, S@riyerli, taarruz
(05-07-2018, 01:14 AM)ilksurfer demiş ki: 20lik veya 40lık konteynerların içini bu şekilde modifiye edebilirseniz, ilk Amerika siparişini ben geçeceğim.

Saygılar

Sayın ilksurfer,
Birçok şantiye kuruluşunda, zaman kazanmak için inşaat yapmak yerine yük konteynerlerini modifiye ederek, atölye, ofis, depo vs olarak kullandım. Standart en ölçüsü (2.44 m dışta, içerde dikmeler yüzünden 10cm daha dar) iç yerleşimi ve kullanımı çok kısıtlıyor. Mobilya yerleştirmek geçişleri ayarlamak zor oluyor. Ayrıca Konteyner cidarları tek kat saçolduğundan, bu sığınakların sağladığı korumayı sağlamada yetersiz kalacaktır.

METEK'in Proshelter serisi 3.05 eninde ve 20-40 lık konteynerlere tekabül eden 6 ve 12 m (ve daha farklı uzunluklarda) modelleri var. 3 m kullanışlı bir ölçü. 3 m den dar bir tek model var, tek kişilik Mini 2.50 eninde.
Mutlaka bir Konteyner donatmak istiyorsanız, sanırım öncelikle cidarlarda güçlendirme yapmanız gerekecektir.
Isı, Radyasyon gibi dış etkenlere karşı da koruma katmanları döşenmesi gerekecek. Kanımca 20'lik konteyner 2 kişiye dar gelecektir.

Bir mecburiyet yoksa hazırını almak daha doğru görünüyor.
Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ilksurfer, Meteksistem, S@riyerli, taarruz
Merhaba,

Ülkemiz için hayırlı olsun; gerçekten eksikliği olan bir durumdu

Saygılarımla,

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Meteksistem, S@riyerli
Değerli Forum Üyeleri,

İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz.

Sığınak için kullanma kılavuzu hazırlıyoruz. Kullanma kılavuzunun bir bölümünü sığınak içerisine depolanması gereken (önerdiğimiz ) ürünler için ayıracağız.

Eğer siz bu sığınağa sahip olsaydınız içerisine mutlaka depolarım dediğiniz ürünler neler olurdu?

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
wubıh, ilksurfer, S@riyerli, Gazanfer
(05-07-2018, 12:54 AM)Ahmet Özalp demiş ki: Sayın S@arıyerli,
Müsaadenizle Web sitenizi paylaşmak istiyorum.

http://www.meteksistem.com/index.html

Çok fonksiyonel ürünleriniz var. Lifebox çok başarılı bir tasarım gibi görünüyor..
Mimar olarak ilgilendiğim bir konuda çalışıyorsunuz.
İletişim formu ile katalog talep ettim ancak form gönderilemedi.
Yarın telefonla rica edeceğim.
Saygılar

Sayın Ahmet Özalp,

Web sitemizdeki iletişim formu sorunu nedeniyle özür dileriz. info@meteksistem.com ya da a.akiskalioglu@meteksistem.com adresi üzerinden mail adresinizi iletirseniz kataloğumuzu ileteceğim. Ayrıca web sitemizin ürünler-KBRN sığınaklar kısmından da  online kataloğumuza ulaşabilirsiniz.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
(05-07-2018, 04:27 AM)Ahmet Özalp demiş ki:
(05-07-2018, 01:14 AM)ilksurfer demiş ki: 20lik veya 40lık konteynerların içini bu şekilde modifiye edebilirseniz, ilk Amerika siparişini ben geçeceğim.

Saygılar

Sayın ilksurfer,
Birçok şantiye kuruluşunda, zaman kazanmak için inşaat yapmak yerine  yük konteynerlerini modifiye ederek, atölye, ofis, depo vs olarak kullandım. Standart en ölçüsü (2.44 m dışta, içerde dikmeler yüzünden 10cm daha dar) iç yerleşimi ve kullanımı çok kısıtlıyor. Mobilya yerleştirmek geçişleri ayarlamak zor oluyor. Ayrıca Konteyner cidarları tek kat saçolduğundan, bu sığınakların sağladığı korumayı sağlamada yetersiz kalacaktır.  

METEK'in Proshelter serisi 3.05 eninde ve 20-40 lık konteynerlere tekabül eden 6 ve 12 m (ve daha farklı uzunluklarda) modelleri var. 3 m kullanışlı bir ölçü. 3 m den dar bir tek model  var, tek kişilik Mini 2.50 eninde.
Mutlaka bir Konteyner donatmak istiyorsanız, sanırım öncelikle cidarlarda güçlendirme yapmanız gerekecektir.
Isı, Radyasyon gibi dış etkenlere karşı da koruma katmanları döşenmesi gerekecek. Kanımca 20'lik konteyner 2 kişiye dar gelecektir.

Bir mecburiyet yoksa hazırını almak daha doğru görünüyor.
Saygılar.

Sayın ilksurfer,

Ürünlerimizi yurt dışına ihraç edebilmek en önemli hedeflerimizden. Bu konudaki desteğiniz için teşekkür ederiz. ABD ve çeşitli ülkelerde konteynerların  modifiye edilerek sığınak haline getirildiğini duymuştuk . Bizim yaptığımız sığınaklar belirlenen koruma faktörüne göre gerekli örtü kalınlığını sağlayacak  ve dış ortamdaki patlama basıncını karşılayacak dayanıklılıkta statik hesabı yapılmış ve kesitleri buna göre belirlenmiş  sığınaklardır. Ayrıca tamamen sızdırmazdır. KBRN sığınaklarda sızdırmazlık olmazsa olmazdır. Bu nedenle sıradan bir konteynerın sığınağa dönüştürülmesini önermiyoruz. Bununla birlikte istenilen ölçülerde kişiye özel tasarım ve imalat yapmaktayız. Sipariş vermeniz durumunda ilk yurt dışı ürünü olacağı için montajına bizzat eşlik etmek isterim.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
wubıh, ilksurfer

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi