Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Türkiye'de askere verilen eğitim ve değer
Arkadaşlar,

Öncelikle bu Vatan için canını feda etmiş insanlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum.

Maalesef bazı izlediğim videolar beni askerlerimize yeterli eğitimin verilmediğine dair düşüncelere itti. 

12 ay askerlik yapacak olan er'lerin hala daha Şırnak gibi yerlerde askerlik yapıyor olmaları, hatırlarsınız 1993 yılı terör bölgesine silah ve hiçbir koruma olmaksızın otobüs ile asker taşınması ve 33 askerimizin dizilerek şehit edilmesi, (eskiden) dört dağ arasına karakol denilen yere acemi askerlerin gönderilip kolay hedef olup şehit  edilmeleri...

Demek istediğim bazı şeylerin artık TSK'da değişmesi gerekiyor, her insanın hayatı önemli ve bu birkaç kişinin merhametine bırakılmamalıdır , profesyonel orduya geçilmeli, yeterince eğitim verilmedikten sonra 3, 5 mermi atmak ile askerler doğuya gönderilmemeli. 

İzlediğim videoları tabiki paylaşmayacağım, birilerinin ekmeğine yağ sürmem ama "uzman çavuş" dediğimiz profesyonel askerlerin gördükleri eğitim hakkında bilgisi olan var mı ve yeterli buluyor musunuz?

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Eğitim konusunda hemfikirim sizinle, eğitim adı altında ordu disiplin sistemi verilip, çocukların eline (buna ben de dahilim ) silah verilip doğuya gönderildi. ve hala karakollara gönderiliyor, eskiden olduğundan tek fark operasyonlara artık özel harekat adı altında uzman askerler çıkıyor özel harekat dediğime bakmayın aklınıza SAS falan gelmesin, amerikan marines ( Deniz piyadeleri) ne verilen eğitimin bir benzeri yani herşeyde olduğu gibi lafta aslında, özel harekat diye geçiyor bu birliklerimiz fakat 5 mermi atmış eğitimsiz askerden kat ve kat daha iyidir.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Sarıkeçili yörük
Askerliğini yeni tamamlamış bir kardeşiniz olarak şahsi fikrim; amerikadaki herhangi bir sivil silahsever ordumuzdaki personelin %50 inden daha tecrübeli ve eğitimli. Aci ama gerçeğin farkina varmak gerek.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sarıkeçili yörük, wubıh, Vefasiz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi