Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ak-47, Uzi ve Glock ile yaptığım atışlar.
Cool 
Merhaba sevgili üstatlar. Çocukluğumdan beri hayalini kurduğum silahlardan bazıları ile nihayet atış yapabildim. 
Atış disiplinim rezalet olabilir zira henüz kendimi geliştirebilme fırsatı bulabilmiş değilim. Anı olsun diye yüklediğim videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi-kötü görüşlerinizi (silah kullanımım hakkında) esirgemeyin .

Alıntı
24 üye teşekkür etti:
sirflayer, Kıraç Ata, S@riyerli, glock19, Carbon12, sem, m16a2, sparus, usame, Ercan 45, Vefasiz, harun, Surmene, akifabrek, shark, madenci08, hunter 12, mimaslan, ilksurfer, Simurg, dr.kara, Gazanfer, ERDAL, judasdsc
Sn. HCN ,

Silah sevginiz gözlerinizden okunuyor. 
Nefes kontrolü, duruş, tutuş , tetik disiplini konularında deneyimli birinden kısa bir eğitim almanızda fayda var. Bu konularda biraz gelişme sağladığınızda atışlarınızdan çok daha fazla keyif alcaksınız. 

Saygılar

Alıntı
16 üye teşekkür etti:
Kıraç Ata, glock19, tirendaz, LKT, Carbon12, m16a2, usame, eucar, HCN, YgtBey, lenduha, hunter 12, ilksurfer, Gazanfer, ERDAL, demirci57
bravo
yalnız uzi hiç kıpırdamıyor atış esnasında.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
HCN
[Resim: IMG_20180425_183621.jpg]

Once upon time eke-47 oturarak 50 metre

[Resim: IMG_20180425_183947.jpg]

Norinco imalatı M-4 oturarak.Benim laptop gelsinde .Ben hem videoyu editleyeyim hem şu Ukrayna ateşli silahlar yazımı yazayım.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
mimaslan, tirendaz, Zemre10, Tellioglu, Kıraç Ata, dr.kara, Gazanfer, HCN, xlcod3r
(04-06-2018, 01:42 PM)madenci08 demiş ki: [Resim: IMG_20180425_183621.jpg]

Once upon time eke-47 oturarak 50 metre

[Resim: IMG_20180425_183947.jpg]

Norinco imalatı M-4 oturarak.Benim laptop gelsinde .Ben hem videoyu editleyeyim hem şu Ukrayna ateşli silahlar yazımı yazayım.

Hocam Ukrayna Lviv'de gidip görmeye değer poligonlar var mıdır, bilginiz var mı?
Bana 2-3 saat uzaklıkta. Eğer varsa çok güzel olur.

Alıntı

Lviv'de LSK poligon var eski şehirden yayan gitmiştim.Biraz bulması zor gibi ama google maps sizi çıkarıyor.Aslında acemilikten toplu taşımayı çok kullanmadım.Lakin şehre 3 km filan uzakta.Biraz da atışa doymuş vaziyette gittiğimden çok harika değildi atışlarım.

100 m kapalı poligon ama ışıklandırma zayıf ve bende astigmat var.Habire üst vurdum.Bahane hazır.

http://shoot.com.ua/#zbroya

Bu silahlar.maalesef içine giremediğiniz bir camekanlı oda içerisinde.Sanırım güvenlik maksatlı.

Ben bu silahlardan pek çoğu ile atış yaptım.Bu silah kiralama olayı olmasa fiyatları aslında çok ekonomik.SVD Kanas dürbünsüz ama esasında Poltava'da dürbünlü Tigr ile yaptığım atışla çok fark etmedi.Aslında epey fark var.Bu kadar kendiyle çelişen biri değilim ama sahur vakti uzun izahat yapmayayım.Ben beş fişek attım minimum beş fişek attırıyorlar.Genelde ben on fişek attıktan sonra atışlarım düzeliyor.SVT'ti otantik ve kall of dutyden çok sevdiğim için atış yaptım ama hakikaten kötü ünvanını hak ediyor.Keskin nişancılar 2, dünya savaşında bu silahı üst vurduğu için pek sevmemişler.Sovyetler manyak gibi bu silahı üretip binlercesini Almanlara kaptırıyor.Gewhr 43 bu silahtan ilham alıyor.Neyse işin tarihine girmeyelim.Üst vurması haricinde neredeyse kurma kollu bir tüfek gibiydi.Belki ucuz mermi kullanımından bilemiyorum.Paranızı yakmayın.7.62X54 çok pahalı mühimmat. 33 grivna fişek 150 grivna kira on mermi toplam 480 grivna ediyor.Kiev civarında fişek başı 40 grivnadan atış yapabilirsiniz.

Ak-47 aslında AKMS yani seyyar ddipçikli model.Başta tuhaf gelsede atışı fena değil ama sabit dipçikli kadar iyi atamadım.Üstteki foto Nirvana hali.

Saiga Mk 03 5.56 atışı güzel ve fişek fiyatı fena değil.Mesela her çiçekten bal alma modunda olmasam sadece gider onu kiralarım.30 mermi atarım şaröre üç üç bastırırım.Fişek başına 20 grivnaya gelir.On fişekle atmak için değil de toplu atmak için LSK fena değil ama her silah için neredeyse 20-30 lira civarında kira ödeyince hesap karşiyor.Aslında Fort tabancası ile atmak isterdim ama camekanda göremedim.Nagant , Makarov ve Margolin vardı.Makarov ile travmatik mermi attırıyorlar.Atışı tattlı , kontrolü güzel silah ama eğitmenin gazına gelip tek elle attığım beşli grup harika değildi.Çift el ile 10 metrede beş-on cm arası toplamak mümkün.Kiev'de Glock üzerine güzel atışlarım oldu.Lakin hepsi tutukluk yapmaya müsait.

Kiev'de üzerine PO takılı Mosin Nagant ile attığımdan burada para harcamak istemedim.SKS ile atış yapabilirdim ama cazip gelmediğinden atmadım.

AKMS, Mk03 ve SvD ile atış yapabilirsiniz.Sitelerinin İngiilzce çevirisi iyi olmuş, ben gitmeden önce girdiğimde bir atış 30 dolar gibi şeyler yazıyordu.Bende google tranlate kullanmıştım.İngilizce çok bilmiyorlar ama birisi az biraz anlıyor.O yarı tarzanca yarı İngilizce ücretleri temel güvenlik eğitimi ile atış bilgisini anlatıyor.Bana ısrarla altuya nişan almamı söylediler ama ben ısrarla 10a nişan aldım.Atışlar üst gitti gerçi zaten 100 metrede 6 ile 10 arası arpacıkta belki bir iki milim ve sadece kağıdı aydınlatan ufak bir ışık var.

O kadar kötü poligon değil.Lviv'i çok gezemedim bir daha gitsem atış yaparım ama 5.56 bana göre atması kolay ve zevkli.Hem optikle hem optiksiz atış yaptım.Orduların 5.56'yı kolay atıcı yetiştirmek için kullandığını biliyordum ama test etmiş oldum.Bundan sonra 5.56 ile başlayıp  kendimi mesafe arttırarak eğitir sonra çap değiştririrm.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
HCN, mimaslan, Gazanfer
(05-06-2018, 04:38 AM)madenci08 demiş ki: Lviv'de LSK poligon var eski şehirden yayan gitmiştim.Biraz bulması zor gibi ama google maps sizi çıkarıyor.Aslında acemilikten toplu taşımayı çok kullanmadım.Lakin şehre 3 km filan uzakta.Biraz da atışa doymuş vaziyette gittiğimden çok harika değildi atışlarım.

100 m kapalı poligon ama ışıklandırma zayıf ve bende astigmat var.Habire üst vurdum.Bahane hazır.

http://shoot.com.ua/#zbroya

Bu silahlar.maalesef içine giremediğiniz bir camekanlı oda içerisinde.Sanırım güvenlik maksatlı.

Ben bu silahlardan pek çoğu ile atış yaptım.Bu silah kiralama olayı olmasa fiyatları aslında çok ekonomik.SVD Kanas dürbünsüz ama esasında Poltava'da dürbünlü Tigr ile yaptığım atışla çok fark etmedi.Aslında epey fark var.Bu kadar kendiyle çelişen biri değilim ama sahur vakti uzun izahat yapmayayım.Ben beş fişek attım minimum beş fişek attırıyorlar.Genelde ben on fişek attıktan sonra atışlarım düzeliyor.SVT'ti otantik ve  kall of dutyden çok sevdiğim için atış yaptım ama hakikaten kötü ünvanını hak ediyor.Keskin nişancılar  2, dünya savaşında bu silahı üst vurduğu için pek sevmemişler.Sovyetler manyak gibi bu silahı üretip binlercesini Almanlara kaptırıyor.Gewhr 43 bu silahtan  ilham alıyor.Neyse işin tarihine girmeyelim.Üst vurması haricinde neredeyse kurma kollu bir tüfek gibiydi.Belki ucuz mermi kullanımından bilemiyorum.Paranızı yakmayın.7.62X54 çok pahalı mühimmat. 33 grivna fişek 150 grivna kira on mermi toplam 480 grivna ediyor.Kiev civarında fişek başı 40 grivnadan atış yapabilirsiniz.

Ak-47 aslında AKMS yani seyyar ddipçikli model.Başta tuhaf gelsede atışı fena değil ama sabit dipçikli kadar iyi atamadım.Üstteki foto Nirvana hali.

Saiga Mk 03 5.56 atışı güzel ve fişek fiyatı fena değil.Mesela her çiçekten bal alma modunda olmasam sadece gider onu kiralarım.30 mermi atarım şaröre üç üç bastırırım.Fişek başına 20 grivnaya gelir.On fişekle atmak için değil de toplu atmak için LSK fena değil ama her silah için neredeyse 20-30 lira civarında kira ödeyince hesap karşiyor.Aslında Fort tabancası ile atmak isterdim ama camekanda göremedim.Nagant , Makarov ve Margolin vardı.Makarov ile travmatik mermi attırıyorlar.Atışı tattlı , kontrolü güzel silah ama eğitmenin gazına gelip tek elle attığım beşli grup harika değildi.Çift el ile 10 metrede beş-on cm arası toplamak mümkün.Kiev'de Glock üzerine güzel atışlarım oldu.Lakin hepsi tutukluk yapmaya müsait.

Kiev'de üzerine PO takılı Mosin Nagant ile attığımdan burada para harcamak istemedim.SKS ile atış yapabilirdim ama cazip gelmediğinden atmadım.

AKMS, Mk03 ve SvD ile atış yapabilirsiniz.Sitelerinin İngiilzce çevirisi iyi olmuş, ben gitmeden önce girdiğimde bir atış 30 dolar gibi şeyler yazıyordu.Bende google tranlate kullanmıştım.İngilizce çok bilmiyorlar ama birisi az biraz anlıyor.O yarı tarzanca yarı İngilizce ücretleri temel güvenlik eğitimi ile atış bilgisini anlatıyor.Bana ısrarla altuya nişan almamı söylediler ama ben ısrarla 10a nişan aldım.Atışlar üst gitti gerçi zaten 100 metrede 6 ile 10 arası arpacıkta belki bir iki milim ve sadece kağıdı aydınlatan ufak bir ışık var.

O kadar kötü poligon değil.Lviv'i çok gezemedim bir daha gitsem atış yaparım ama 5.56 bana göre atması kolay ve zevkli.Hem optikle hem optiksiz atış yaptım.Orduların 5.56'yı kolay atıcı yetiştirmek için kullandığını biliyordum ama test etmiş oldum.Bundan sonra 5.56 ile başlayıp  kendimi mesafe arttırarak eğitir sonra çap değiştririrm.

Sağolun hocam haftasonu Lviv'e gideyim en iyisi.

Alıntı

[Resim: Ak_47_iraqis_660x440.jpg]

Sn. HCN.

Keleşte dikkatli olun çok dibinden tutmayın. Kurma kolu parmaklarınızı yaralamasın. Silahı tutamak yerinden tutun.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
demirci57, PersonalDefence, xlcod3r, HCN

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi