Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yurt içinde alınabilecek 9x19 parabellum kullanan en ufak tabanca?
Öncelikle saygı değer forum üyelerine selam eder sağlıklı günler dilerim. İkinci tabanca olarak kullanılmak maksadı ile 9x19 fişek kullanabileceğim en ufak tabanca ile ilgili araştırma yapmaktayım, bu konuda sizin de görüş ve yorumlarınıza ihtiyaç duyduğumdan bu başlığı açtım. Halihazırda görev silahı olarak girsan mc28 sa kullanmaktayım, görev harici ve gizli taşıma amacı ile yurt içinden sıfır olarak ulaşabileceğim bir tabanca daha edinmek istiyorum. ithal olarak hs9 sub compact gibi modeller hoşuma gitse de bulunabilirlik ve maddi külfet olarak yerli alternatifleri varsa tercihim bu yönde olacaktır. Değerli yorumlarınızı esirgememenizi rica ederim, saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
drmehmet
Sarsılmaz  B6C inox matı 1250 tl. Mke satış fiyatı

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
drmehmet, alpsaral, alpercuhaci
9x17 düşünürseniz Fatih 13 öneririm.

Bence tam taşıma silahı.

http://www.trabzonsilah.com/tabancalar/fatih-13-siyah

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Murata, alpercuhaci, orpeus
Sigsauer P290 sanırım bu amacınıza uygun olur.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci
Bulunabilirlik ve maddi külfet olarak HS9 Subcompact için yerli alternatiflerin düşünüldüğü bir durumda, SS P290 hem bulunabilirliğinin düşük olması hem de maddi külfetinin daha yüksek olması ile pek de amaca uygun olmayacaktır. P290 nın teknik özellikleri ile özellikle de Türkiye için alışılmışın dışında bir tabanca olduğunu da unutmamak gerek.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci
p290 sayın Pistov'un ifade ettiği gibi bana uymuyor, sarsılmaz b6c'nin uzunluğu 190mm şuan kullandığım mc 28 sa ise 193,8 mm. Sanırım uzun bir süre para biriktirip ithal alacağım yada farklı kalibrelere bakmam gerekecek. İki silahımda da aynı fişeği kullanmak istediğimden diğer kalibrelere sıcak bakmıyorum.

Alıntı

Samsun Yurt Savunma 2018 de TP9 un sub compact bir modelini piyasaya sürecekti, yayın hayatına son veren Savunma ve Havacılık dergisinde okumuştum geçen yılki bir sayıda.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci
Sayın rıdvan, bu güzel bir haber. zaten tp9 serisini beğeniyordum ama görev silahım olduğundan almayı gereksiz görüyordum. Sanırım samsun yurt savunma plan değişikliği yapmadıysa ben ithal için para biriktirene kadar o model çıkar ve ben de ona yönelirim.

Alıntı

(19-05-2018, 12:17 AM)alpercuhaci demiş ki: Öncelikle saygı değer forum üyelerine selam eder sağlıklı günler dilerim. İkinci tabanca olarak kullanılmak maksadı ile 9x19 fişek kullanabileceğim en ufak tabanca ile ilgili araştırma yapmaktayım, bu konuda sizin de görüş ve yorumlarınıza ihtiyaç duyduğumdan bu başlığı açtım. Halihazırda görev silahı olarak girsan mc28 sa kullanmaktayım, görev harici ve gizli taşıma amacı ile yurt içinden sıfır olarak ulaşabileceğim bir tabanca daha edinmek istiyorum. ithal olarak hs9 sub compact gibi modeller hoşuma gitse de bulunabilirlik ve maddi külfet olarak yerli alternatifleri varsa tercihim bu yönde olacaktır. Değerli yorumlarınızı esirgememenizi rica ederim, saygılarımla.

Sayın alpercuhacı, Walther PPS, yurt içinde bulabileceğiniz benim bildiğim en ince ve hafif 9 mm tabanca. Performansını çok iyi bilmiyorum ancak boyut ve ağırlık olarak pek bir rakibi yok. Saygı ve selamlar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpercuhaci
Konuya cevap veren herkese teşekkür ederim. canik yetkilisinden öğrendiğime göre ağustos ayında compatc bir model çıkartacaklarmış yine aynı şekilde mke de görüştüğüm sarsılmaz yetkilisi de sar9 serisinin compatc modelini çıkartacakları bilgisini verdi. Bir kaç ay bekleyerek bu ihtiyacımı yurt içi üreticilerden karşılayacağım için memnunum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mimaslan, Ahmet Özalp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi