Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul Silah yivli av tüfeği
Dipçik ve el kundağındaki ayrıntılar bu tüfeği nerede görürsek görelim tanımamıza vesile olmuş. Estetik açıdan güzel geldi bana, ama dipçikteki o çin malı Monza yazısı hiç yakışmamış. Umarım olumlu geri dönüşler alır. CZ'ler bitmeden bir yivli almak hevesindeyim ama bazı nedenlerden ötürü 2-3 ay daha beklemem gerek, belki o zamana rüşdünü ispat eder de biz de yerli malı kullanırız.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ERDAL

Videoda Rusça bilmediğim için ne dediğini anlamadım ancak görüntü ciddi bir arıza olduğunu gösteriyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
xf7er
Emniyet kapalıyken boltu kaldırınca emniyet yarı acılıyor ve yukleme yapılabiliyor.
Ama asıl sorun su: emniyet yarı acık kalıyor, bu pozisyonda namluda fişek varken tetik ölü gorunuyor ancak emniyeti tam acınca tetik düşüyor. Ne kadar sık olduğunu bilmiyorum ancak oldukça tehlikeli bir durum.

Alıntı

Bu tüfek ne yazık ki henüz olmamış. 

Genetik kusuru olması en kötü tarafı (ciddi modifikasyon gerekir). 
Bunun yanı sıra arızaları da var (üretimin geliştirilmesi gerekir).
Estetik olarak pek iyi değil (en kolay düzelecek yanı, ürün ve üretim kalitesi artırılmalı).
Vuruşları benzerlerine göre dağınık (fiyatına oranla kabul edilmesi gereken bir durum).

Yerli tüfek almayı tercih edenlerin, en azından ilk ikisinde düzeltmeler yapılana kadar, tercihlerini daha pahallı olan Ata veya Huğlu'dan yana kullanmaları uygun olacaktır.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
tirendaz, xf7er, lenduha, loclu, unalaslan1997, Heat, Xlll, OCEANBORN, marlinspike, xlcod3r, alpago
Bugün adı geçen firmaya mesaj göndererek konu hakkında bilgileri olsun, yeni ürünlerde geri bildirim önemlidir diye mesaj attım. Gelen cevap videoda tüfeğin tanıtımı yapılmaktadır denildi.. Herhangi bir kronik hata yoktur cevabı geldi. En azından bir araştıralım deselerdi. Hayırlısı artık. Benim ricam adı geçen tüfeğe sahip arkadaşların video ile bu forumda deneyimlerini anlatması.
Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
harun, OCEANBORN, Militia_747, marlinspike, ERDAL, maho07
(08-04-2020, 06:00 PM)loclu demiş ki: Herhangi bir kronik hata yoktur cevabı geldi.

Ben bu zihniyeti sanki bir yerlerden hatırlıyorum...  Dodgy

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, Militia_747, loclu, MEHMETEMİN73
61 cm versiyonu çıkmış

[Resim: 120349265-1043976776056204-1947387405445842997-o.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Bariss, ERDAL
(01-10-2020, 05:08 PM)erydn demiş ki: 61 cm versiyonu çıkmış

[Resim: 120349265-1043976776056204-1947387405445842997-o.jpg]
   Bazı kullanıcı arkadaşlarım tüfeğin ağırlığının(Monza U ve T) taşımak için çok ergonomik olduğunu belirtirken bazıları ise mükerrer atışlarda ve hedef geçişlerinde; atışla birlikte tüfeğin bütün nişan hattının bozulduğunu, tekrardan dürbün üzerinden hedef aramak zorunda kaldıklarını belirtiyorlardı. Namlunun uzaması sebebiyle oluşan +0,4kg (±?) ağırlık umarım Monza'nın diğer serilerinde meydana gelen nişan hattı problemini bir nebzede olsa da ortadan kaldırmıştır. Umarım bütün Yivli üreticisi firmaları Gen2, Gen3, Gen4 hatta gerekirse Gen10'larını çıkarmaktan çekinmezler. Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
OCEANBORN, erydn, ERDAL, Heat

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi