Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul Silah yivli av tüfeği
(07-12-2018, 09:48 PM)nysh35 demiş ki: Bende ovisle ilgili satış ofisiyle görüştüm. Namlu tedariği konusundaki prosedürleri bitirdiklerini ve ocak ayı sonu gibi satışa çıkaracaklarını söylediler. İstanbul silah ise telefonları açmamakta kararlı. Açtıklarında da arka arkaya arayan iki kişiye farklı çıkış tarihleri verebiliyorlar.

İşte açıkçası benim canımı sıkan bu verecek cevabın yoksa birşeyler sakladığındandır.

Alıntı

Sezona yetişecek denilmişti sezon kapanacak ses yok.. Bilgisi olanlar varmı?

Alıntı

(06-02-2019, 07:51 PM)loclu demiş ki: Sezona yetişecek denilmişti sezon kapanacak ses yok.. Bilgisi olanlar varmı?
Sayın loclu

İki hafta önce İstanbul Silah'taki yetkili ile görüştüğümde Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nda izin beklediğini soylediler. Önceden MKEK prosedürlerinden bahsediyorlardı. İşlem sırası nasıl oluyor bilmiyorum, bilen üyelerimiz bilgilendirirse daha açıklayıcı olur kanaatindeyim.

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
loclu
Yivli Silah Uretmenin birden fazla bagimsiz belgelendirmesi var. Cok kolay bir surec degil. Bu surec dogru bir ekip ile calisilir ise sadece belgelendirme icin 1-1.5 sene suruyor. Yatirim ve tesis kurulum sureci bunun disinda.

Kabaca soyle siraliyim, yivli olunca tum olaylar degisiyor.

TSE - Silahin Celik imalat standarlarini kontrol eder. Yani silah olarak standartlara uygunmu. Namlu basinci , celigin kalitesi gibi gibi.

Asagidaki iki kisim su anda SSB kapsaminda yurutulmekte.

MSB - Tesis Guvenlik Izni alinmasi sart. Uretilecek tesisin ve tum calisanlarin belli bir kontrolden gecmis olmasi , ve fabrikanin belli bir standart olmasi gerekiyor. Fabrika denetleniyor , eksiklik gorulur ise duzeltmeleri isteniyor. Hayli zor bir surec ve maliyetli.

MSB - Uretim Izin Belgesi . Yukaridaki Tesis Guvenlik Belgesi alinmadan bu belgeye basvuramiyorsunuz. Bagli olunan Ticaret odasindan kapasite raporu olusturulup , uretim izni icin MSB den onay istiyorsunuz.

MKE - Tum bu asamalardan gectikten sonra MKE den uretim ve satis icin izin basvurusu yapiyorsunuz. MKE urunu test ediyor ve onaylar ise envarterine aliyor. Sonrada sivil satisa sunuyor.

Bu kadar izin belgesi aldiktan sonra bir tik daha zorlar iseniz MSB den NATO kalite guvence belgesi alabiliyorsunuz. O zaman Askeri amac icinde Tufek uretebiliyorsunuz. Zaten Sarsilmaz ve diger firmalarinda yaptigi sey bu aslinda. Askeriyede surum daha fazla oldugundan oncelikle oraya yoneliyorlar. Sivil uretim zaten cepte oluyor.

Acikcasi bu kadar zahmet ve zamana ragmen Ata Arms gibi bir firma halen 4500 TL ye yivli silah veriyor ise bence sukur etmemiz lazim diye dusunuyorum. Biz sadece o parayi vermeyiz , yok efendim olmamis , soyle kotu boyle yamuk. diye elestiriyoruz. Ama uretici koltuguna oturdugunuzda , ben sahsen o kadar masraf yapip , o kadar engeli asip sonra da yivli bir tufegi 4500 TL ye satmazdim. Smile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kara615
Remington 783 SCOPED 350$.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
AsilCan, marlinspike, kuzeybuzulu, Yusufilkay08
(17-02-2019, 04:08 PM)Xlll demiş ki: Remington 783 SCOPED 350$.

Saygılar.

eger bu mesajda amac ucuz silah ise kiyaslama elma ile armut olmus. 

Remigton 1816 senesinde kuruldu , Su anda 3000 kisiye yakin calisani var ve gecen seneki Cirosu 1.2 Milyar Dolar. Remigton yeni bir model icin yapacagi yatirim maliyeti hic bir seydir , Istanbul Silah Remigtonun yaninda emekleyen bebek.

Alıntı

(17-02-2019, 10:37 PM)zeda3000 demiş ki: eger bu mesajda amac ucuz silah ise kiyaslama elma ile armut olmus. 

Biraz öyle, İstanbul silahın bulamadım ama Ata Turqua ile Remingtonun ucuz tüfeğinin gurupman karşılaştırması şöyle:

[Resim: Ekran-Resmi-2019-02-18-02-01-49.png]

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
splendes
Silah konusunda ABD fiyatlarını buradakilerle karşılaştırmak hiç de akılcı değil, mantıklı da değil. Bu konunun sıkıntılarını Sayın Harun sayfalar dolusu yazdı.

Farzedin ki 400 dolarlık Remingtonun ucuz tüfeği ithal edildi, kaça satılır burada?  

600 dolarlık Mosberg MPV LR ABD de 600 burada 2950 dolar ise, orantıya vurduğumuzda 2000 dolar, o da bu günkü kurdan 10 bin dörtyüz lira. Yani evdeki hesap çarşıdaki pazara uymaz. Zaten bir çok video yorumunda çok da methedilen bir yivli de değil, burada kimse o tüfeğe bu parayı vermez.

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
red, splendes
İstanbul Silah'ın sahibi Erol Kurt bey mühendis ve sayın yivlici'nin bahsettiği üzere yivli tüfek konusuna oldukça hakim birisi. İstanbul Silah'ın üreteceği yivli tüfeklerin şu an sadece Ata Arms, Huğlu Kooperatif yivli tüfek üretse de İstanbul Silah'ın uzunca bir süre en kaliteli en sorunsuz yerli yivli tüfek üreteceği kanısı bende mevcut umarım iyi kaliteli bir yivli tüfek üretirler.

Remington'u getiren temsilci ve satan MKEK'de 2000 dolara satacağını düşünmek biraz iyi niyetli bir yaklaşım olur kanaatindeyim.

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
red, splendes, Sabri, tirendaz

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi