Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İstanbul Silah yivli av tüfeği
[Resim: D682_FC77_5246_4_EA3_9649_2_C6_D3_FD416_B6.jpg]

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
ERDAL, tirendaz, asicocuk, lenduha, Xlll, sarp kılıç, tiygiri
[Resim: AD146546_A36_E_4_CF8_BA99_5_E0_D1_CC511_F5.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
OCEANBORN
Memlekete hayırlı olsun. Umarım bu girişimler artarak devam eder. Şimdilik bildiğim kadarı ile Huğlu, Ata ve İstanbul Silah yivli bolt action tüfek yapıyor. Sarsılmaz ve Hatsan dan da duyumlar oldu.
Özellikle Akus firmasından da bir double rifle bekliyorum Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mehmetstar, ERDAL
Merhabalar,
Madem başlık açıldı, Selçuk ağabeyin affına sığınarak İstanbul Silah ile fuarda yaptığı sohbeti/incelemesini paylaşmış olalım.

Alıntı
26 üye teşekkür etti:
madenci08, mehmetstar, mimaslan, ilksurfer, Sarıkeçili yörük, drmehmet, DaRkNeSs-, Sabri, sirflayer, efe1753, karabasan, XXAHMETXX, ombra, serdar75, ERDAL, ceruh, xlcod3r, splendes, PersonalDefence, shelby, Simurg, sauerist, wubıh, baracuda77, defender45acp, Schumacher
Merhabalar,

Fuarda Ata Silah,İstanbul Silah ve Huğlu stantlarında silahları inceleyenlerin ortak konusu yivli tüfek harçları ve 308.mühimmatın olmaması idi.Yerli firmaların üretime başlaması ile yivli tüfek harcının ve satın alma prosedürünün yivsiz av tüfekleri ile aynı olması konusunda ( biraz da yerli üretimi desteklemek adına ) adım geleceğini umuyorum.İnşallah gerçekleşir.Malum av ve doğa kanalı da son günlerde bu konuda söylemini bir hayli arttırdı.

Bilgisizliğimden dolayı hoş göreceğinizi umduğum ile bir gözlemimi ve sorumu sizinle paylaşmak isterim.Tüm yerli üreticilerimizin yivli modellerinde gerek satıştaki gerek prototiplerde bütün modeller picatinny ray ile üretiliyor / planlanıyor. Model gezli olsun veya olmasın tüketiciye bir seçme şansı dahi yok.
Optik ve red dot bağlantısında büyük kolaylık sağladığı su götürmez olan ve yerli üretim tarafında standart olacağı gözüken bu donanım Dünya'da burada hepimizin adını bir çırpıda sayabileceği üreticiler tarafından niye bu kadar yüksek oran ile tercih edilmiyor ? Bolt Action av tüfeklerinde picatinny rayın negatif yönleri var mıdır ?

Saygılarımla,

Alıntı

(19-05-2018, 02:31 PM)emred demiş ki: Yerli firmaların üretime başlaması ile yivli tüfek harcının ve satın alma prosedürünün yivsiz av tüfekleri ile aynı olması konusunda ( biraz da yerli üretimi desteklemek adına ) adım geleceğini umuyorum.

Sn. emred; kendimi bildim bileli tüfek ruhsatı (yivli veya yivsiz) , tabanca bulundurma ve tabanca taşıma diye 3 ayrı ruhsat olsun diye yazmadığım devlet kurumu kalmadı. Devletimiz yivli tüfekten aldığı uçuk har(a)ç ı elinin tersiyle itmez. Saygılar.

.22LR silahları eskisi gibi atıcılık silahı olarak kabul edilmesini iştemiştim....

Cz 455 tüfeğimi .22LR mermi yok diye satmıştım. 2 sene mermi beklemiştim. Bimer e yazdığımda bana gelen cevap şöyleydi "Mermi satın alma kağıdınızla 200 adet .22LR mühimmatı MKEK dan satın alabilirsiniz". Bi de uğraşıp cevabı eve yazılı göndermişlerdi. Dalga geçiyorlar herhalde deyip sinirden elim ayağım titremişti. Sonradan öğrendim ki zaten tavırları buymuş.

Alıntı

Sn. Forum arkadaşları,

"2017 bütçesi 47,4 milyar lira açık verdi", bütçe'de bu kadar açık var iken Devlet'in ne ruhsat harçlarını, ne ÖTV'yi, nede ithal silahlarda uygulanan aşırı vergiyi kaldıracağına inanmıyorum çünkü ihtiyacı var. 

Saygılar.

Alıntı

(19-05-2018, 09:54 PM)Ruhsuz demiş ki:
(19-05-2018, 02:31 PM)emred demiş ki: Yerli firmaların üretime başlaması ile yivli tüfek harcının ve satın alma prosedürünün yivsiz av tüfekleri ile aynı olması konusunda ( biraz da yerli üretimi desteklemek adına ) adım geleceğini umuyorum.

Sn. emred; kendimi bildim bileli tüfek ruhsatı (yivli veya yivsiz) , tabanca bulundurma ve tabanca taşıma diye 3 ayrı ruhsat olsun diye yazmadığım devlet kurumu kalmadı. Devletimiz yivli tüfekten aldığı uçuk har(a)ç ı elinin tersiyle itmez. Saygılar.

Sn. Ruhsuz; "Fakirin ekmeği umut"

Kuvvetle muhtemel siz haklı çıkacaksınız.Fakat büyük bir rastlantı değil ise yıllık mermi istihkakının 1.000 adet olması ile özel sektöre mermi üretim ve yurt içi satış izni verilmeye başlanması arasında neden-sonuç ilişkisi olduğunu düşünüyorum.
Buradan hareketle lisede mantık dersinde gördüğümüz basit bir önerme idi yivli av tüfeği harcının düzenlenmesi umudu.Üç firmaya üretim ve satış izni verilmiş,başkaları için de dedikodular başlamışken tüfeklerin satış fiyatının üzerinde bir verginin mantıklı açıklaması mümkün değil.Zaten mantık ne zaman oldu diyeceklere peşinen haklısınız diyeyim.

Başta dediğim gibi ;"Fakirin ekmeği umut"

Saygılarımla,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ruhsuz
Yivsiz tufeklerd e yapılan uygulamanın,yivli tufeklerd de yapılması yani bir harç ücreti ile maksimum 5 yivli tüfek alınması devletin kasasına az vergi girmesine değil aksine dolaylı vergiler ile dahA fazla gelir elde etmesine neden olur.
Örneğin,taşıma HARC ücretini yatirdiktan sonra devlet bize desin ki:
1 yabancı, 4 yerli yivli alabilirsin.Biz de bütçemize göre alım yapar,bir harç parası ile minimum 40.000 TL tüfek alımında KDV ve diğer vergileri öder,bu kadar tüfeğin yanında minimum da 1000 adet mermi ücretini veririz.
Daha da detaylarında bileceğim iş bu örnekten de görüleceği üzere devletin dolaylı vergiler ile kaybı bulunmayıp aksine ekstra gelir kapısı açmış olmaktadır.
Devlet ile görüşen arkadaşlara bu konuda başarılar dilerim....

Alıntı

Merhabalar,
Fuardan sonra Selçuk Ağabey İstanbul Silah'ı ziyaret etmiş. Keyifli ve eğitici bir video olmuş, izlemenizi tavsiye ederim.

Saygılar

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, sirflayer, Sarıkeçili yörük, eucar, Sabri, nysh35, sem, Gazanfer, defender45acp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi