Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
yeni bir Tabanca tasarımı
Sn. Erhank9
Her neyse herkes bir şekilde para kazanıyor. Yani herkes amacının peşinde Kopya da olsa olmasa da para kazanılıyor. Ama şunu bence bir düşünün bu firmaların patronları 20 yıllık firmaları ve 30 milyonluk ciroları yönetiyorlar. Size zeki değiller midir? Yada yeni bir ürün yapmak için AR-GE para harcayamazlar mı? Neden emsal ürün belirleyip onu ürün üzerinden yol haritası oluşturuyorlar? Bence düşünmek gerekir.

Velhasıl bu konuda size nasıl yardımcı olabilirim. Amacınız Nedir?

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
erhank9
Sayın Targek
Bir ürün üzerinde Tekel oluşturamaz iseniz,ayni ürünü üreten rakipler olur.Bu rekabet sonunda 80-100 dolarlara ürün satmak zorunda kalirsiniz.Artik belirleyici unsur imalat kalitesi ve pazarlama taktikleridir..Karlilığı düşüren zor koşullar...Ama gelistirdiginiz ürun özgün ise,Marka değeriniz olusur.Sahip oldugunuz patentler değer kazanir...Ben 100 dolara ürün satmak istemiyorum!En iyisi olmak istiyorum!Glock 17 altı milyon adedin üzerinde satış yaptı.Ben onunla kiyaslarim kendimi.hafif miyim?evet....ince miyim?evet....özgun muyum?evet...atis karakteristığim daha iyi mi?evet....polimer govdem daha rijid mi?evet...aksesuar rayim ozgun mü?evet...Toz,pislik kum konusunda en az ayni basaridayim.....Ama guvenirlilik konusunda yakaladığı basari icin,kaliteli bir imalat şart... eksiğim bu!!
CNC kalitesiyle imal edilmis bir prototip,hizli kamera kayitlari ve testler..ihtiyacim budur...Bu konuda altyapısi olan bir işletme icin,sanirim bu çok maliyetli olmasa gerek...
Saygilarimla
Erhan Kucuk
Not..email yafa telefon ile ulasabilirsiniz bana..ilk videonun sonunda mevcut..daha sağlikli olacaktir...

Alıntı

Biraz konu dışı olocak. Konu yeni bir tasarım fikri olunca paylaşmak istedim.

Mermi bittiğinde çoğunluk model tabancada sürgü geride kalır. Yeni şarjör takılır. Sürgü mandalına basarak fişek yatağına yeni fişek sürülür.

Bunun yerine şarjörün yerine oturmasıyla kendinden hareket eden, yani mandala gerek kalmadan fişeği yatağına süren bir sistem.

Geçen atış yaparken konu aklıma geldi. Nedense mandal bayağı bir zorladı . Düşündüm çatışma ortamında bir zaman kaybı. Halbuki sürgü şarjörün oturmasıyla direkt beslese. Mesela sol elle atış yapıyorsanız tetik parmağınızla basmak zorunda kalıyorsunuz. ( CZ-75 lerde sürgü mandalı sadece soldadır ) Parmağınızı tetikten çekmek zorunda kalabilirsiniz. Sol el parmağıyla bazen sıkıntı oluyor yani mandalı düşürmek.

Mutlaka bir sakıncası vardır ki benim fark edemediğim bütün dizaynlarda mandal konmuş.

Saygılar.

Alıntı

Sayın Musti 267
Glock 19 da mesela,Şarjörü sert taktığınızda sürgü kendiliğinden yerine oturur.Ama bu darbeden dolayı gerçekleşen bir durum..Bunun gözlendiği farklı silahlarda mevcut.Hatta bunun manipülasyon ile sağlamak da mümkün....Mandalın sürgüdeki yuvası aşınmış ise,yada Mandalın kütlesi fazla ise,bu sürgüyü alttan yukarı doğru takarken uyguladığınız Darbe,Mandalın Sürgüdeki yuvasından çıkmasına sebep olacaktır....Mekanik olarak çözülmüş değil,bildiğim kadarı ile.....Konu ile ilgili'',Auto release Slide'' olarak aratabilirsiniz...Ama son cümlenizde belirttiğiniz,tüm modellerde Mandal konmuş,doğru bir uygulama...Zira sürgüyü,Şarjör takmadanda kapatmak ihtiyacı her zaman var.Yani Mandalsız olmaz....
Saygılarımla
Erhan Küçük

Alıntı

Sayın Targek,
Konunun bir uzmanı olduğunuz için,size danışmak istediğim bazı sorular ve yaptığım değişiklikler ile ilgili de aktarmak istediğim bilgiler var.Elbette destek teklifiniz geçerli ise..
Saygılarımla
erhank9@hotmail.com

Alıntı

Sayın ErhanK9;

Elbette yardım etmek isterim. Size ulaşacağım.

Saygılarımla.

Alıntı

(Dün, 09:40 AM)erhank9 demiş ki: Sayın Musti 267
Glock 19 da mesela,Şarjörü sert taktığınızda sürgü kendiliğinden yerine oturur....Zira sürgüyü,Şarjör takmadanda kapatmak ihtiyacı her zaman var.Yani Mandalsız olmaz....
Saygılarımla
Erhan Küçük

Glockların bu özelliğini bilmiyordum. Standart bir özellik ise faydalı gibi.

2. konuya gelirsek mesela kırıkkalelerde sürgü mandalı yok.  Sürgü son fişekten sonra takılıyor  ama sürgüyü elinizle  az biraz yine çekmeniz gerekiyor. Yani mandalsız mekanizma  mümkün. Eğer sürgüyü mermisiz kapatmak isytiyorsanız  kırıkkkalede olduğu gibi çeker bırakırsınız.  

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): erhank9, ilksurfer, sirflayer, 2 Ziyaretçi