Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Anket: Glock 43 veya SW 340PD
Glock 43
SW 340PD
[Sonuçları Göster]

Not: Bu genel bir ankettir, diğer kullanıcılar oyunuzu görebilirler.

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock 43 vs Smith Wesson 340 PD
Cep silahı olarak hangisini taşırdınız, neden?

SW 340 PD

Features
 Lightweight Scandium Alloy Frame for Easy Carry
 Titanium Alloy Cylinder
 Stainless Steel Barrel
 Lightweight  Only 11.8 ounces
 Snag-Free Enclosed Hammer
 HI-VIZ® Fiber Optic Green Front Sight
 Rated for Continuous +P Use

Model: Model 340 PD
Caliber: 357 Magnum, 38 S&W SPECIAL +P
Capacity: 5
Barrel Length:
Overall Length: 6.3"
Front Sight: HI-VIZ® Fiber Optic Green
Rear Sight: Fixed
Action: Double Action Only

[b]Grip: Synthetic[/b]
[b]Weight: 11.8 oz / 334.5g
Cylinder Material: Titanium Alloy
Barrel Material: Stainless Steel
Frame Material: Scandium Alloy
Frame Finish: Matte Black

$1,019.00

https://www.smith-wesson.com/firearms/model-340-pd[/b]

Glock 43

Barrel Length
3.39
Overall Length
6.26
Height
4.25
Width
1.02
Weight (unloaded)
1.04 lbs (16.64 oz)
Sights
Glock white cup and ball style
Action
Striker-fired single-action
External Safety
N/A
Ammo Capacity
6+1
Measured trigger pull weight
~8 lbs
Included Accessories
Two 6-round magazines; one flush-fitting, one w/ pinky extension
MSRP
$529

https://us.glock.com/products/model/g43

[Resim: 40214229750_13f9cf96f0_b.jpg]

[Resim: 41301700104_88f5d20d15_b.jpg]

[Resim: 41121369645_bc4026abd6_b.jpg]

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
beyazkurt, karabasan, taarruz, ombra, wubıh, Vefasiz, tekoglu, Gazanfer, glock19, shooter25, lupus, mimaslan, heisenberg, yavuzmete
Ben G43 tercih ederim.

Her ne kadar SW daha hafif ve daha küçük yapıda olsa da, kendi adıma revolver taşıma ve kullanma alışkanlığım yok. Revolverleri çok severim, revolverim var fakat taşımıyorum; revolver ile atış antremanım çok zayıf. Kullanma gereği durumunda kas hafızamın daha yeterli olduğunu değerlendirdiğim yarı-otomatik bir platformu tercih ederim.

Aynı şekilde, yeniden silah yüklemesi gerektiğinde, şarjör değiştirebileceğim süratle revolvere yükleme yapamam. Yedek mühimmat olarak da speedloader taşımak tek sıra yarı-oto şarjörüne göre daha konforsuz. Speedloader yerine yedek fişekleri cüzdan tipi bir kutuda taşırsam, Allah bilir ya yükleme süratim kronometre ile değil, takvimle ölçerseniz.

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
tirendaz, ombra, ilksurfer, PersonalDefence, yyildiz, wubıh, topraxxx, Vefasiz, tekoglu, glock19, lupus, DaRkNeSs-, mimaslan, sem, asuspc, usame, alpago
Merhaba Ilkersurfer, G43 unuzu cepte tasidiniz mi? Ilk izlenimleriniz nasil? Selamlar

Alıntı

340 taşımaktan vazgeçmek zor olur Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
emre76, ilksurfer
Benim tercihim SW olurdu. Çünkü çok sağlam bir gerekçem var. Hastasıyım. Big Grin                                                Herkese hürmetler.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
emre76, ilksurfer
(11-05-2018, 07:23 PM)glock19 demiş ki: Merhaba Ilkersurfer, G43 unuzu cavantajlarepte tasidiniz mi? Ilk izlenimleriniz nasil? Selamlar

Dun ilk gezintisine çıktı ama cepte değil. Kydex kılıf ile belimde taşıdım. Glock 21 den sonra oyuncak taşıyormuşum gibi hissettim. Smile

(11-05-2018, 08:05 PM)DeLLyCeM demiş ki: 340 taşımaktan vazgeçmek zor olur Smile

Şu anda hala cebimde 340 var. Hakikaten yedek silah olarak 340 a alıştıktan sonra bırakmak çok zor oluyor. Her ne kadar Sn Harun un bahsettiği avatjlar olsa da, ve her ne kadar G43 ün her koşulda çalıştığı söylense de, bana sanki cebimde taşırsam ilk kurşundan sonra takılacakmış hissi veriyor. Şu anda 340 cebimde kumaş tozu içinde ama biliyorum ki lazım olursa 5 kurşunu da kesin atacak...

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
emre76, taarruz, Ruhsuz
SW olurdu. Kendi açımdan Glockun fişek yatağı dolu taşınması (DA revolvere göre tetik çok yumuşak kalıyor) cazip gelmiyor.

Bir diğer sebep ise hatalı mermi veya mekanizma yüzünden arıza verebilecek olan Glockta tekrar sürgüyü manipule etmek yerine SWda tetiği bir defa daha çekerim.

Kapasiteye gelince; (şahsım adına) 5 mermide etkisiz hale getiremediğim saldırganı hafif makinalı tüfek verseler bile etkisiz hale getiremem. Model 36 ile (quick draw-one hand shoot) dedikleri 10-15 metre atışları çalıştım. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
Teknik ve taktik gerekçeler bir yana... Toprağı bol olsun Stephen A. Camp savunma hattında kabul edilebilir asgari mekanik güvenilirlik, durduruculuk ve emniyet şartlarını karşılamak kaydı şartı ile, bireysel savunma için kullanmak durumunda kalındığında adli emanete teslim ederken sahibinin içini en az acıtacak silahı taşımayı tavsiye ederdi... Wink

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
tirendaz, Murphy, blacksea, ilksurfer, S@riyerli, glock19, Ruhsuz, yavuzmete, usame, alpago
(11-05-2018, 09:35 PM)ilksurfer demiş ki:
(11-05-2018, 07:23 PM)glock19 demiş ki: Merhaba Ilkersurfer, G43 unuzu cepte tasidiniz mi? Ilk izlenimleriniz nasil? Selamlar

Dun ilk gezintisine çıktı ama cepte değil. Kydex kılıf ile belimde taşıdım. Glock 21 den sonra oyuncak taşıyormuşum gibi hissettim. Smile

(11-05-2018, 08:05 PM)DeLLyCeM demiş ki: 340 taşımaktan vazgeçmek zor olur Smile

Şu anda hala cebimde 340 var. Hakikaten yedek silah olarak 340 a alıştıktan sonra bırakmak çok zor oluyor. Her ne kadar Sn Harun un bahsettiği avatjlar olsa da, ve her ne kadar G43 ün her koşulda çalıştığı söylense de, bana sanki cebimde taşırsam ilk kurşundan sonra takılacakmış hissi veriyor. Şu anda 340 cebimde kumaş tozu içinde ama biliyorum ki lazım olursa 5 kurşunu da kesin atacak...

Kesinlikle, söylemeyi düşündüklerimi yazdınız zaten. Revolver her zaman hazır olduğunu bildiğiniz ve mühimmat kaynaklı bir durum olsa bile ikinci hareketinizde atış yapmaya devam edebilecek bir mekanizma. Şarjörlü mekanizmalarda ortaya çıkabilen problemler çok daha fazla. Şahsi fikrim mekanizmayı olabildiğince basit tutan bir model tercih etmek. Ne kadar çok teferruat o kadar sorun çıkma olasılığı derim hep. Bir nevi K.I.S.S. yani...

Alıntı

Sayin Ilkersurfer

G43 gercekten de hafif ve ince.

Cepte tasima amacli G42 ya da SW Bodyguard denediniz mi?

Selamlar

Not: Tapatalk ile bir turlu gonderim yapamiyorum, baska problem yasayan var mi acaba?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi