Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Glock için Kompansatör
#1
Her zaman Glock için de Sig Sauer SL Sport ve HK USP de ki gibi bir kompasetör ve ön ağırlık hayal etmiştim ve sonunda yapan biri olmuş.Daha önce gördüklerim namlu ve kızağa takılan cinslerdi.Hiçbir zaman içime sinmedi onlar.Ben bu türün daha verimli olacağını düşünüyorum. 
Alıntı
7 üye teşekkür etti:
tirendaz, ilksurfer, Undercover, Xlll, karabasan, husrev, Gazanfer
#2
Aslında firmanın esas amacı yakın temaslarda yada boğuşmalarda önden sürgünün temas ile geriye gitmesini engellemek. Çünkü temas edip geriye gidince tetiği çekip silah ateşlenememektedir. Zaten firma eskiden "stand off device" olarak pazarlarken ürünü geliştirip başına "compansated" eklemişler.
 
Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ilksurfer, tirendaz, m16a2, Carbon12, Xlll, mimaslan, Gazanfer, xlcod3r
#3
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
#4
Konunuzu baltalamış gibi oldum, kusura bakmayın. "Bu ürünü görmüştüm, fakat bu üründe sizin bahsettiğinizi gibi takılıp çıkarılması uğraş gerektiriyor" diyecekken, aşçıbaşı odaya hücum etti ve beni esir aldı. Ben de linki göndermişim o arada, zamanda geçince düzenleme yapamadım. Tekrardan kusuruma bakmayın.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#5
(10-05-2018, 08:25 AM)m16a2 demiş ki: Her zaman Glock için de Sig Sauer SL Sport ve HK USP de ki gibi bir kompasetör ve ön ağırlık hayal etmiştim ve sonunda yapan biri olmuş.Daha önce gördüklerim namlu ve kızağa takılan cinslerdi.Hiçbir zaman içime sinmedi onlar.Ben bu türün daha verimli olacağını düşünüyorum.


Gövde namlu mihveri / montaj rayına monte edilen namlu önü araçları ile ilgili ilginç bir tespit ve uyarı;


http://www.thefirearmblog.com/blog/2018/...9-pistols/


Alıntı: The designers also found out that making an integral muzzle device will impart an excessive amount of stresses on the dust cover portion of the frame and may result in a cracked frame. According to John:

Alıntı: We also found the Glock frames begin to crack when gas is captured by the stand-off device.  With the Compensated device being purposed built to mitigate recoil it would appear to only magnify this weakness.

 


Makaleye mevzu bahis araç geliştirilirken yapılan testlerde, benzer şekilde monte edilen namlu freni gibi namlu önü araçlarının, gövde namlu mihveri / montaj rayına gereksiz stres ve yük bindirdiği, zamanla kırıma neden olduğu tespit edilmiş. 


'' If it is not broken, do not fix it! ''

'' Bozulmadıysa kırılmadıysa, tamir etmeye kalkma! ''

Bizdeki tabiri ile '' İCAT ÇIKARMA! '' Wink


Saygılar.
 
Alıntı
17 üye teşekkür etti:
tirendaz, ilksurfer, sirflayer, xlcod3r, Vefasiz, m16a2, serdaraktas, Ahmet Efe, PersonalDefence, alone61, heisenberg, mimaslan, xeorx, asuspc, Fruktoz23, usame, Alperka
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi