Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca Seçimi Tavsiyesi
#11
Sayın carbon 12 ,

Tavsiyelerinize çok teşekkür ederim . Bir pompalı tüfeğim var , ancak pratik ve seri oluşu , dar alanlarda tüfekten daha kullanışlı olduğunu düşündüğüm çok iyi bir yarı otomatik tabanca ( Uzun namlu , bol mermi kapasitesi va)
Tavsiyelerinize ihtiyacım var . Mesela glock 34 gen 5 Amerikada 768 $ , bizde belki yok ama gen 4 ün piyasa fiyatı edermi , veya mkek arada bir satıyormu , Canik tf 9 sfx , glock 17 yi yendi videoları sanki Reklam kaynaklı gibi ,ama yarışçı olmıyanlar için gerçek payı ne kadar . Tekrar teşekkür eder saygılar sunarım . dt 1470 .
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
shooter25
#12
Merhaba Sn Dt1470,

Yakininizda farkli modelleri kiralayabileceginiz bir poligon varsa kendiniz deneyerek karar verebilirsiniz.

Iyi gunler
 
Alıntı

#13
Sn.Dt1470,

Tekne dışından yaklaşmakta olan bir tehdidi fark ettiğiniz durumlar için yivsiz bir tüfek iyi bir savunma aracı olabilse de tekne içinde kullanılmasının halinde büyük ihtimalle gövdeyi delecektir. Balistik konusunda çok bilgili değilim ama korkarım kamarada ateşlenen 9 mm bir kurşun da hedefi vurduktan sonra dahi fiber gövdede bir delik açabilir. Diğer yandan kalibreyi fazla küçülttüğünüzde de durdurma gücü sorun olacaktır Bu durumda silah seçimiyle birlikte kalibre seçimini de dikkate almanız gerekebilir. Belki de zaten sahip olduğunuz iki silah dahi bu amacınıza uygun bir seçimler olarak düşünülebilir.

Diğer yandan teknenin boyunun hep ihtiyacımızdan bir boy ufak olması gibi silahta da amacımıza daha uygun ihtiyacımız olan bir tane hep vardır Smile

Saygılarımla,
 
Alıntı

#14
(13-05-2018, 04:33 PM)Dt1470 demiş ki: Sayın carbon 12  ,

Tavsiyelerinize çok teşekkür  ederim  . Bir pompalı  tüfeğim  var ,  ancak  pratik  ve  seri  oluşu  , dar  alanlarda  tüfekten  daha  kullanışlı  olduğunu  düşündüğüm  çok  iyi  bir  yarı  otomatik  tabanca  (   Uzun  namlu , bol mermi kapasitesi  va)
Tavsiyelerinize  ihtiyacım  var .  Mesela  glock 34 gen 5  Amerikada  768 $ , bizde belki yok ama gen 4 ün  piyasa fiyatı edermi  , veya  mkek  arada bir satıyormu ,  Canik  tf 9 sfx  ,  glock  17  yi yendi  videoları  sanki   Reklam  kaynaklı gibi ,ama yarışçı olmıyanlar için  gerçek payı ne  kadar  .   Tekrar  teşekkür   eder  saygılar  sunarım .   dt  1470  .

Sn. Dt1470,
Öncelikle tabanca tavsiyesi vermek; birçok açıdan büyük sorumluluk ve tecrübelere dayalı bilgi gerektirir. Ben maalesef o kalibrede birisi değilim. Sadece yine bu forumdan edindiğim bilgileri ve aklıma gelenleri size söyleyebilirim. Siz forum kurallarına (özellikle imla konusu) uydukça ve samimi mesajlarınızı ilettikçe forumdan size mutlaka sağlıklı tavsiyeler, faydalı bilgiler gelecektir. Keza sizde yıllarca silahlarla iç içe yaşamış birisi olarak foruma mutlaka belli tecrübelerinizi aktaracaksınızdır.

Son mesajınız üzerine aklıma gelen bir iki noktayı iletmiş olayım.
Glock yenildi, sig sauer kırıldı, canik patlamadı, o bunun kopyası, şu bunun aynısı gibi konulara veya tartışmalara pek fazla girmemenizi tavsiye ederim. Zihninizi bulandırmayın. Çünkü bu konular iki kelime ile anlatılamayacak kadar geniş, derin ve yüksek ilim gerektiren konulardır.

Mesajlarınızdan anladığım kadarıyla SFL/SFX'e bir sempatiniz var. Ancak küçük elleriniz ve etli parmağınız bu büyük silahta/silahlarda sorun olabilir. Büyük silah istemenizin yüksek mermi kapasitesi ve menzil isteğinizden kaynaklandığını belirtmişsiniz. Bu konuya da çok takılmayın, zira çatışmalardan elde edilen istatistikler bunun tersini söylüyor. Yani 3-7 metrede ve ilk 3-5 mermide işin rengi belli oluyor. Ancak belli olmaz, insanın başına öyle bir olay gelir ki; gider %0,1'lik istatistiğin içine girer. Orta boy bir tabanca ve +2 kapasiteli şarjör aparatları bu konuda size bir çözüm olabilir. İlla büyük silah istiyorsanız SFL/SFXin yanında Sarsılmaz K2 45' de bakmanızı önerebilirim. Burada kalibre avantajınız da olur. Polimer Caniklerdeki ceracote kaplamalar daha önce bahsettiğimiz korozyon problemlerine karşı sizi avantajlı kılacaktır. (korozyon konusuna takıldım nedense, belki o kadar da sorun değildir) Bütün bunların yanında bütçeler tercilhere doğrudan etki eder.

Keşke ülkemizdeki imkanlar gelişmiş ülkelerle aynı seviye de olsa da size FK BRNO 7,5mm tavsiye edilebilse.

Yerli olsun, yabancı olsun, 2. el veya sıfır olsun ülkemizde silahların fiyatları daima anormal yüksek olmuştur. Bunun nedenleri her zaman tartışılmıştır, çözümler bellidir ancak; hiçbir şey değişmemektedir.

Saygılarımla.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, glock19
#15
Sayın Glock 19

Değerli tavsiyelerinize çok teşekkür ederim . Ne yazıkki Marmaris , Muğla , hatta Aydın da görevli arkadaşların kullandıkları poligonlar dışında sivillerin kullanabileceği poligon yok . Bu durumda Sonbaharda İatanbula dönene kadar degerli forum üyelerinin tavsiyelerine odaklanıp daha kapasiteli silahları incelemeye çalışacağım . Saygılarımla
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
glock19
#16
Sayın Colt 1903

Tavsiyenize ve pek zarif denizci üslubunuza teşekkür ederim . Maalesef teknenin ihtiyacımızdan bir boy küçük seçilebilmesi tamamen hanımların elinde ve genelde bizim hanımlar daima 2-3 boy büyükten gidiyor . 9 mm yi temini
Ve menzili yönünden düşünmüştüm . Birlikteki Coltu kullandıktan sonra . Bendeki 9 mm kırıkkaleyi , mantar tabancası gibi düşünmüştüm , Smith wesson ise toplu oluşu, kullanım zorluğu yüzünden şartlarıma uygun degil gibi .

Yardımlarınızla daha uygun bir tabancaya ulaşmak ümidindeyim . Saygılarımla
 
Alıntı

#17
Sayın Karbon 12 ,

Çok fadalandığım tavsiyelerinize şükranlarımı sunarım, ufkumu açtınız . Özellikle FK 7.5 mm müthiş . Mermi ilk hızı , 100 m , 200 m lerdeki sürati , enerjisi , özel dizaynıyla geri tepme etkilerinin neredeyse yarı yarıya azaltılması yanında
100 m mesafeden 10 x 10 cm hedefe isabet garantisi çok etkileyici . Ancak belirttiğiniz gibi mevcut ülke imkanlarıyla
bu gelişmeleri sadece okuyarak hayallerimizi süslüyoruz . 8000 $ dolarlık maliyet necip piyasamızda ( permi hariç ) nereye katlanırdı acep ?? ,

Bilgisizliğimi lütfen mazur görün , Orta boy tabanca için + 2 kapasiteli şarjur aparatı nedir ??

Sarsılmaz k2 45 de güzel , 14 +1 jarjur de mükemmel , namlu tp9sfx den 1 mm kısa , silah 350 gr daha ağır , acaba her iki silahla Atış yapan arkadaşlarımızın izlenimleri nedir ..

Sayın karbon 12 çok değerli ilgi ve bilgilerinize tekrar teşwkkür eder saygılar sunarım .
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
glock19
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi