Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tabanca Seçimi Tavsiyesi
Değerli Üstdlar,
Öncelikle bu konuyu açmadan önce buna ilişkin videoları ve yorumları tek tek okuduğumu belirtmek isterim.
Taşıma anlamında Sarsılmaz kılınç 2000 ligt, Kılınç 2000 Mega, Tisaş zig 14 markalarının inox modellerinden hangisini önerirsiniz? 
Öcelikle sayın Lupus un bir yorumunda 2000 mega nın emniyet mekanızmasındaki sıkıntılı durumu okumuştum yine sarsılmaza ilişkin forumda pek guzel yazılar okumadım.Zig 14 e gelince geri dönüş bildirimi yapılmayan bir tabanca inceleme videosu sadece kafkas silah tarafımdan yapılmış başka da yok..Öncelikle cz marka tabancaları browning e marka tabancalara göre daha çok severim ben..Bir yanda cz klonu bır yanda browning t3 klonu açıkçası tip olarak 2000 light a yakınım ama eski yorumlar bnü korkuttu.Silah hala sıkıntı çıkartır mı? Yoksa revize edilmiş midir? Hatta bir yorumda sasılmaz ın kendi şarörlerini yaptığını ve besleme sorunu oldugunu okudum ancak zig 14 mecgqr marka şarjör kullanıyor.
DEğerli görüşleriniz bekliyorum

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mr.Wayne
Bu kadar zamandır forumda üyesiniz hala neye inox denir neye denmez bilmiyorsunuz ya da önemsemiyorsunuz ya inanın hayret ediyorum size Smile

Kılınçlarla alakalı bir sürü data mevcut, yıllardır orduya ve polise veriliyor. Emniyet mandalı ters K11'e para vermek istiyorsanız buyrun verin. 

Zig 14 ile alakalı kimse paylaşım yapmamış, Yutupta parmak vurdurma hariç video yok, yabancı forumlarda değerlendirme yok, yok oğlu yok... Tipine bakarak al da diyemez kimse size. 

Forumu biraz gezince yerli silah alan bir kullanıcı memnunken diğeri canından bezmişse demek ki bir mesele var bu firmalarda. Standardize edilmemiş üretim, üründen memnuniyetinizi şansa bırakır. Şanslı gününüzde hissediyorsanız beğendiğinizi alabilirsiniz... Smile

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
kararsız, tirendaz, 1905sss, drmehmet, Mr.Wayne, shelby, LKT, defender45acp
Sayın Redkit,
Cevabınız için öncelikle teşekkür ederim..Ben firmanın belirttiği şekilde inox dedim yani en azından boya kaplaması yok doğrudan has çeliğin rengi olduğu söylendi bana...
K11 mega ya yakın bir model olduğunu izledim..Ve dediğiniz gibi zig 14 e ilişkin nette yaptığım araştırmalarda birşey bulamadığımdan sizlere sormak istedim..Amacım rahatsızlık vermek değil lütfen yanlış anlamayın.
Hatta bir ekleme yapmak ve size de danışmak istemekteyim canik s 120 için bu silahlar arasında tercıh edilebilir mi? İnox olayına gelince bir 5906 veya 92 fs inox gibi bir durum depildir belki ama firmalar inox şeklini belirtip boya atması olmayacağı salt çelik olduğunu belirttiler paslanmaz dövme öelik deniliyor tam farkını bılmemekle dökme değil dövme denılıyor..

Alıntı

(31-03-2018, 04:07 AM)victorinox demiş ki: Değerli Üstdlar,
Öncelikle bu konuyu açmadan önce buna ilişkin videoları ve yorumları tek tek okuduğumu belirtmek isterim.
Taşıma anlamında Sarsılmaz kılınç 2000 ligt, Kılınç 2000 Mega, Tisaş zig 14 markalarının inox modellerinden hangisini önerirsiniz? 
Öcelikle sayın Lupus un bir yorumunda 2000 mega nın emniyet mekanızmasındaki sıkıntılı durumu okumuştum yine sarsılmaza ilişkin forumda pek guzel yazılar okumadım.Zig 14 e gelince geri dönüş bildirimi yapılmayan bir tabanca inceleme videosu sadece kafkas silah tarafımdan yapılmış başka da yok..Öncelikle cz marka tabancaları browning e marka tabancalara göre daha çok severim ben..Bir yanda cz klonu bır yanda browning t3 klonu açıkçası tip olarak 2000 light a yakınım ama eski yorumlar bnü korkuttu.Silah hala sıkıntı çıkartır mı? Yoksa revize edilmiş midir? Hatta bir yorumda sasılmaz ın kendi şarörlerini yaptığını ve besleme sorunu oldugunu okudum ancak zig 14 mecgqr marka şarjör kullanıyor.
DEğerli görüşleriniz bekliyorum

Sn. Victorinox, illa bu üç model arasında kaldı iseniz ben Kılınç 2000 lerden birisini almanızı öneririm.
Ancak gerçek anlamda taşımak için, yerli düşünürseniz SAR9,  CM9 Gen2 ve Canik TP9 Elite-S modellerini de incelemenizi tavsiye ederim. 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Sn. Victorinox izninizle ekleme yapmak isterim.

Eğer tek silahınız olacaksa Kara (Siyah) renk candır.  O kadar inox (gerçek) ve alemyon kaplama (muslukçu lobisinden) silahı olan arkadaşım var, daha bunları bellerine takıp gezdirdiklerini görmedim. Daha çok sevmelik silahlar bunlar ülkemizde.  Çizilmesine takılmayacaksınız, siyahı taşıyacaksınız. 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Sn.victorinox, forumda savunma amaçlı ve taşıma için yerli tabancalardan herhangi birinin Glock, Hs gibi tavsiye edildiğini görmedim. Varsa da ben kaçırmışımdır kusuruma bakmayın varsa ilgili başlık okuyayım. Bazı yerliler taşıma konforu anlamında özellikle sizin gibi takım elbise giyenler için uygun değilken bazıları da mekanik güvenilirlilik vs anlamında geçer not alamadığı için tavsiye edilmedi. Zig 14 hariç diğer iki tabanca birçok polis memurunda var rica etseniz en azından takım elbiseyle taşımaya uygun olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz. Taşıma konforu kişiden kişiye göre değişir ama yaklaşık 5 yıldır iç kılıfla Glock 19 taşıdığım içim ben bu iki silaha muhtemelen katlanamam. Çantada taşıyacaksınız taşıma konforu detayını atlayabiliriz. Malum listede yer alan tabancalardan seçecek olsam Stoger alıp geçerim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
Silah tavsiyesi meselesi gerçekten zor bir mesele. Benden başka, 2 çalışma arkadaşım ile birlikte aynı zamanlarda silahlandık. Biri Sarsılmaz K11 aldı, diğeri Sarsılmaz ST9. Ben ise biraz bekledim ve bir Beretta 92FS sahibi oldum. ST9 satıldı, diğeri duruyor. Üçü de bulundurma ruhsatlı. Ancak taşıma ruhsatı alabilecek olsam yine Beretta alırdım. Taşıma konusunda ağırlık ve hacim sizin de çok üstünde durmadığınız bir durum galiba. Buna göre Zig'den uzak durur, Sarsılmaz yanında Canik L120, S120 ve P120 ile ilgili kullanıcı geri bildirimlerine de bakardım.
Saygılar.

Alıntı

Sn. Victorinox hem İstanbul hem Ankara mke de yerli silah standları var. Buralarda bu silahları yakından incelemenizde fayda var. Elinize oturması, tipi ,yapısı kafanıza takılan ne varsa bakmış olursunuz.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Çılgınturk
Değerli arkadaşlar , sayın lotus  ,

Forumda paylaştığnız değerli  görüşlerinizden çok faydalanıyorum . Harp Malululü emekli  subayım . Mezuniyetimizde verilen 9 mm Kırıkkale ve  emeklilikte  verilen zoralım toplu smith wesson tabancalarım  var . Yazları küçük yelkenlimizle genelde güney sahillerimizde, ıssız koylarda kalıyoruz . Yaşım 73 , ellerim titremeye  başladı .

İnsan kaçakçıları ve kötü  niyetliler silah zoruyla  tekne gasbediyorlar . Mevcut tabancaları tekneye götürmüyorum , yarım kalacağımı düşünerek .   Tavsiyelerinizce  İstanbula dönünce muhtelif poligonlarda değişik tabancaları deniyeceğim , avucuma uymasını , geri tepmesini   , atış başarılarını değerlendireceğim .  Bu güzide  foruma katılmadan önce  MKEK  istanbul temsilcisi ,    "  taşıma ise Colt ,    bulundurma ise  canik tp9 sfx demişti . Coltu Kıbrıs  Çıkarmasının ilk saatlerinde kestiğimiz  yol  bariyerlerini süratle  aşarak  birliğimin içinden  geçen bir arabaya kullanmıştım . İki mermiden biri motora ikincisi kapıya  girdi .  Kapı açılmasıyla oluk gibi kan fışkırıyordu ,   muhtemelen mermi  kapıdan yassılarak girmişti .

Ruhsatım  taşıma olacak ama üstümde taşımıyacağım , Tam boy  , uzun namlulu  uygun olur düşüncesindeyim .
Caniki namlu uzunluğu ,    ( menzil  )    mermi kapasitesi ve seriliği ümidiyle düşünürken    forumda   arkadaşların genelde yerli tabancaların tamamına güvenmediklerini   ,   hatta  cezasına  katlanarak  yabancı tabanca taşıdıklarını okudum .  Boyum  1.68  ellerim küçük parmaklarım ince değil . Her şart altında güvenilecek  ,uzun namlulu , her halde 9 mm  , jarjör kapasitesi bol ( ikisini tutturamazssam üçüncüsü tutar niyetine  )  piyasamızda bulabileceğim  çok kaliteli  birkaç marka model  tavsiye  edermisiniz ,  onlar üzerinde  yoğunlaşayım .Kıymetli  tavsiyelerinizle   Sanırım   bu  alacağım  son silah  olur . Ya gerçekten  çok az kullanılmış  (  nasıl  anlarım  bilemiyorum  , mahzuru  yoksa  belki  istanbulda  güvendiğiniz  bir  silahçı/ tamirci  tavsiye  edremisiniz ?  )  yada  gerçek yeni bir  tabancaya  odaklanmalıyım .  MKEK dan  ( ilk defa sizden  duyduğum çok hoş bir tabir  )  Kaptırmatörler  nezdinde  şansım  ne  olur  siz  daha iyi  bilirsiniz  .

Tavsiye  edeceğiniz iyi  silahlar için  ÇOK  iyi  atıcı  olmaya  çalışacağım ,aradan geçen 40  seneyi saymıyorum .   İlgilerinize  teşekkür  eder   saygılar sunarım  .    dt 1470  .

Alıntı

Sn Dt1470,

Konuyu sabote etmek istemem ama (zira başlık "tabanca seçimi") gerekçelerinizi okuyunca yerinde olsam bir pompalı veya yarı otomatik alırdım diye düşündüm. Bu çözüm riskli bölgelere açılırken üzerinize mevcut tabancanızı da aldığınızda ateş gücünüzü önemli ölçüde artıracaktır. Ayrıca tek başına yivsiz uzun namlusu sayesinde hedefe daha kolay odaklanmanızı sağlayacaktır, durdurucu etkisi de malumunuz daha etkili olacaktır.

Ancak bir yivsizi tekne gibi nemli ortamlarda korozyondan korumak çok zor olacaktır. Bunun için Mossberg'in aşağıdaki modeli bu gibi sorunlara çözüm olarak üretilmiş. İncelemenizi tavsiye ederim.

Tabiki karar sizin, saygılarımla.

Mossberg - Marinecote

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi