Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yıllık Mermi İstihkakı 1.000 Adet Oldu!
(19-04-2018, 07:33 PM)Fernando demiş ki: Bildiğim tek şey Ata yivli almak istediğim fakat bu zihniyet yüzünden alamadığımdır. İşin ilginç yanı Ata Arms'ı arayıp da "konu bizi ilgilendirmiyor" yanıtı almam. 

Gerçekten de konu onları ilgilendirmiyor. Ama aslında onları doğrudan ilgilendiren konularla da ilgilenmiyorlar.

Ürettikleri veya ürettirdikleri optik Picatinny kızaklarının genişlikleri hatalıydı. Bunu da Ata Turqua sahiplerine verdiğimiz belirli bir model Leupold ayaklar sürekli kırılmaya başlayınca anladık. Tüfeklerdeki kızakları ölçtük ve olması gerekenden geniş üretildiklerini tespit ettik. Muhteremleri kendim aradım, kibarca durumu bildirdim. Aldığım cevap: "Biz hepsini kontrol ediyoruz, hata yok!" Bu durumda bana da "MKE'deki depocu o zaman size sabotaj düzenliyor, kızaklarınızı hatalı olanlarla değiştiriyor" demek kaldı.

Alıntı
25 üye teşekkür etti:
tirendaz, Karagoz, DaRkNeSs-, lenduha, hunter 12, mimaslan, Murata, 1905sss, yyildiz, topraxxx, PersonalDefence, alpsaral, tsuba, m16a2, batuhanvurall, Ahmet Efe, husrev, heisenberg, sarp kılıç, asuspc, FRD, sem, asicocuk, fatih..., ismicey
(19-04-2018, 09:49 PM)harun demiş ki:
(19-04-2018, 07:33 PM)Fernando demiş ki: Bildiğim tek şey Ata yivli almak istediğim fakat bu zihniyet yüzünden alamadığımdır. İşin ilginç yanı Ata Arms'ı arayıp da "konu bizi ilgilendirmiyor" yanıtı almam. 

Gerçekten de konu onları ilgilendirmiyor. Ama aslında onları doğrudan ilgilendiren konularla da ilgilenmiyorlar.

Ürettikleri veya ürettirdikleri optik Picatinny kızaklarının genişlikleri hatalıydı. Bunu da Ata Turqua sahiplerine verdiğimiz belirli bir model Leupold ayaklar sürekli kırılmaya başlayınca anladık. Tüfeklerdeki kızakları ölçtük ve olması gerekenden geniş üretildiklerini tespit ettik. Muhteremleri kendim aradım, kibarca durumu bildirdim. Aldığım cevap: "Biz hepsini kontrol ediyoruz, hata yok!" Bu durumda bana da "MKE'deki depocu o zaman size sabotaj düzenliyor, kızaklarınızı hatalı olanlarla değiştiriyor" demek kaldı.

Ne biçim bir memleket oldu burası arkadaş yani insan ticari kibarlık gereği dahi böyle bir cevap vermez.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
serdaraktas, mimaslan, harun, lenduha, husrev, sem
(19-04-2018, 05:41 PM)harun demiş ki:
(19-04-2018, 04:39 PM)lenduha demiş ki: Asıl sorum şu olsun; MKE'nin 7.62x51 mühimmatının satılmıyor olmasının gerekçesini bilen var mıdır?

Askeri mühimmat!
Ama sanırım asıl nedeni gereken yerlere 7.62x51 yetiştirememeleri.

Mahkeme kararı var imiş o yüzden veremiyorlarmış, 308 stoğuda sıfır imiş.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
lenduha, harun
Selam herkese. Bugün emniyete istihkak hakkım için dilekçeyi verdim. Bana 10 gün sonra gelmemi söylediler. Bu süreç neden bu kadar uzun? Bilgisi olan aydınlatabilirse sevinirim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
topraxxx
Sayın Robin. Size bu 10 günlük süreci veren kişilere hemde o anda karşınızda sohbet edebilecek, konuşabilecek, yeterli bilgi alamadığınızda amirinizle görüşmek istiyorum diyebilecekken size bir el mesafesi kadar yakınınızda ki memura, amirine sormayıp, bekleyip sonra foruma gelip mi soruyorsunuz? Türkiye de yaşamadığınızı farzederek söylüyorum, bürokrasi efendim bunun ismi. Keyfi uygulamalar silsilesiyle harmanlanmış bir çeşit mevcut daireler yoğın kalabalıktan şişmesin yeterli zamanları olsun diye ileri tarih verme uygulaması. Ha bir de Kaymakam onay süreci mevcut.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Robin, ducak
(17-04-2018, 02:25 PM)Tellioglu demiş ki:
(24-03-2018, 11:39 PM)sirflayer demiş ki:
(23-03-2018, 10:01 AM)Tellioglu demiş ki: Merhaba,

Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bu sabah gittim ve hazır talep formlarından bir tane doldurup mermi satın alma belgesi için başvuruda bulundum. Başvuru formunda/dilekçesinde mermi adedi belirtilmiyor olmasına rağmen 1000 adet mermi için satın alma belgesi hazırlandığını teyit ettiler. Sistemlerindeki altyapı çalışması sebebiyle işlemlerin normalden uzun sürdüğünü, 10-12 gün sonra belgeyi alabileceğimi de söylediler fakat benim durumum biraz belirsizmiş...

2017 Kasım ayında MKEK Silah Satış'tan 45 ACP bir tabanca satın almıştım, malum stok sıkıntısından dolayı sadece 50 adet fişek alabilmiştim. Forumdan hatırladığım kadarıyla 9mm silah alan bazı forumdaşlar, silahlarıyla beraber aldıkları 200 adet mermi dışında yıllık mermi hakkı olarak aynı yıl içerisinde 200 adet daha mermi alabilmişti, bu durumu da ilgili memur beye (ki gerçekten güler yüzlü ve ilgiliydi) emsal gösterdim ve silahı aldığım tarihten itibaren hiç yıllık istihkakımı almadığımı da ekledim. Çıkacak satın alma belgesinin muhtemelen (online sistemdeki aksaklıktan dolayı durumum hakkında kesin konuşamadığını belirtti) 2018 Kasım ayından (silah satın alma tarihinden 1 yıl sonrası) itibaren geçerli olacağını, daha önce yeni silah alanların 200+200 mermi alma "hikayesinin" de gerçek olmadığını belirtti.

Nisan ayının ilk haftası tekrar gidip sonucu göreceğiz...

Saygılar, selamlar

Sayın Tellioğlu,

Benzer durum bende de var. Bende silahımı 200 adet mermi ile Eylül 2017 de aldım.
Sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Saygılar

Merhaba,

1000 adet mermi için satın alma belgem hazırlanmış, bugün teslim aldım. Başvuru yaptığım gün memur beyin bahsettiği durumla karşılaşmadım yani silah satın alma tarihinin üzerinden 1 yıl geçmesini beklemem gerekmiyormuş.

Saygılar

Merhaba,

1000 adet mermi için düzenlenen satın alma belgesi ile bugün MKEK (Ankara) mermi satış bölümüne gittim. Yetkili hanım efendi en fazla 200 adet 45 ACP fişek alabileceğimi ve kalan 800 adetlik hakkımı daha sonra alamayacağımı söyledi. Yakındaki bir yetkili MKEK bayiinden söz konusu belge ile 600 adet fişek alabildim. Bayi, elindeki fişekleri geçen hafta MKEK'den almış. Anlaşılan, MKEK bizlere uyguladığı limiti bayilere de aynı şekilde yansıtmıyor. Fiyat farkına (MKEK 200 adet fişeğin yaklaşık 580 TL olduğunu söyledi, bayi 200 fişeği 650 TL'ye -istenirse kredi kartına taksitle- satıyor) rağmen bayi seçeneğini tercih ettim.

Alıntı

Görevdeki ve emekli durumdaki asker kişiler için durum şu ki hala 200 istihkak geçerli. Yıllar öncede herkes 200 alırken biz 50 alırdık sanki mermiye en az bizim ihtiyacımız varmış gibi. Şimdi de durum aynı herkese 1000 bize 200. BİMER'e yazacağım bakalım ne diyecekler.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, Vefasiz, Gazanfer, ismicey

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi