Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yıllık Mermi İstihkakı 1.000 Adet Oldu!
Ve sonunda beklenen yazı ulaştı...

Yıllık mermi istihkakı en çok 1.000 adet olarak dün itibariyle tescillendi.

[Resim: IMG_4359.jpg]

Alıntı
55 üye teşekkür etti:
SSSalih, rainman, tekoglu, alone61, pasa_7676, iso, turion64, ilksurfer, Sabri, akifabrek, mimaslan, V-Ozdemir, karabasan, heisenberg, usame, tabularasa, batuhanvurall, Vefasiz, madenci08, tirendaz, 1905sss, scarface4086, DaRkNeSs-, m16a2, Karagoz, demirci57, Gazanfer, Gravis_Pro, OBERON01, PersonalDefence, hotelmike, mertguvercin, orpeus, xeorx, al-me, alpago, ALPTUG, absc42, sarp kılıç, ERDAL, sparus, shelby, defender45acp, ismicey, blueokkes, Aslan Doğan, Demirhisar, sauerist, S.Y, alpi, serdar_mutlu, celik60, vgun, xf7er, wiya
TSK ve Emniyet personeli de bu haktan istifade edebilecek mi? Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wiya
İstihkak kağıdımı Pazartesi günü vermiştimSad. İl jandarma komutanlığını aradım, verdiğim dilekçeyi iptal edip, yeni dilekçe vermenin mümkün olup olmadığını sordum, uygulamanın nasıl olacağına dair bilgilendirme yapılmadığını, önümüzdeki haftayı bekleyelim diye belirttiler. 1000 mermi hakkını kaçırırsam çok çok üzülürüm.

Saygılarımla.

Alıntı

Selamlar.
Ben şanslı ekiptenim galiba. 25 Mart itibari ile başvuru hakkım vardı. Ben gidene kadar her şey netleşmiş olur zaten. Bir an önce almak lazım istihkakı. Her şey her an değişebilir. Smile
Saygılarımla.

Alıntı

Bu yaşlı gözlerim beni yanıltmıyorsa mükemmel bir haber.  Smile

Alıntı

Harika olmuş.

İlk iş resmi satış fiyatına zam yapılır.
Zaten herkes "fırsat bu fırsattır" diye hücum edeceği için arz talep dengesi alt üst olur. Sonra 9mm de tezgah altına iner , karaborsa olur fiyatı talep belirler , hatta ilginç bir borsası oluşur.

Poligonlar kendi mermi ve kendi silahınla atış fiyatlarına zam yapar.
Taşıma ruhsatı olanlar için meskun mahal dışı aktivite , mangal partileri başlar.
Silah tanıtım videolarımızda 3-5 tane değil 3-5 şarjör mermi yakılır.
Silah karşıtı lobi "Bakın gördünüz mü ? Herkes silahlanıyordu , şimdide herkes mühimmatlanıyor!" der.
Yivli tüfek sahibi olmak keyifli hale gelir.

Sonunda ilerlemiş oluruz.

Şaka bir tarafa , bence hakikaten güzel olmuş. Bu uygulama hep böyle devam etsin , bakın görürsünüz kimse ihtiyacından fazlasını satın almaz zaten.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
1905sss, PersonalDefence, Yusufilkay08, Ahmet Efe, ismicey, wiya
Değerli Forumdaşlarım,

Bu yılki 200 istihkakımı almıştım. Acaba 800 mermi alacak hanesinde midir? 

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
1905sss, DaRkNeSs-, mimaslan, Demirhisar
Arkadaşlar,ben yıllık istihkak belgemi aldım.(pazartesi 200adet)Ama henüz mermilerimi almadım.Ne yapmam gerekiyor ve örneğin 500 adet mermi alabilirmiyim?Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wiya
(15-03-2018, 07:27 PM)Sabri demiş ki: Değerli Forumdaşlarım,

Bu yılki 200 istihkakımı almıştım. Acaba 800 mermi alacak hanesinde midir? 

Saygılar

Ben de aynı durumdayım, 29 Aralık itibariyle mermi istihkak başvurusu yapıp 2 ocak itibariyle kağıdımı aldım ve mermilerimi aldım.
Ben en iyisi yarın ruhsat şubeye bir uğrayayım Smile
Darısı yivli av tüfeklerine düzenlemeye , tek tip ruhsata diyelim Smile
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
mimaslan, sarp kılıç
Şimdi anlatacağım şekildeki bir olumsuzluğa da dikkat çekmek isterim. Vatandaş yıllık 1000 mermilik satın alma belgesini cebine koyar ve mermi satış yetkisi olan mke bayine-av bayine gider. Bulundurma ruhsatı olduğu için yılık 1000 mermiyi ne yapacağını bilemez. Bu durumda dürüst olanlarını tenzih ederim, bazı aç gözlü yetkili bayilerin yönlendirmesi ile 100 adet mermiyi bila bedel veya cüzi bir fiyata alır ve belgeyi bayiye teslim eder. Bu durumda 900 adetlik illegal ve ruhsatsıza satılmaya, muhtemelen fahiş fiyatla, uygun mermi bayinin stoklarında kalır. Anlattığım bu durum abartılı gibi görünse de olmayacak şey değil.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
topraxxx, yorguncevik, jeronimo, wiya

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi