Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sterling Yeni Mühimmatlar
Tek firma üstüne yoğunlaşıp diğer  'iş'leri gözden kaçırmayalım bu tasarım da özel ödüle layık bence.
.
[Resim: hehhe.jpg]

Saygılar

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
lupus, harun, lenduha
gugıl tıransleyt

Alıntı

Stock photo kullanımı da ruhsata bağlanmalı.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lenduha
(31-03-2018, 02:10 AM)Ahmet Özalp demiş ki: Sayın Harun,
Ben de 10 Pieces lafına takıldım.
Fişek için kullanılacak en son 'choise' bence. Amerikan argosunda 'piece' tabanca anlamında kullanılır.
Slug, Cartridge, Shotshell dururken 'piece' kulağa garip geliyor.
Saygılar

Vasıfsız av bayiini dürte zorlaya fişek üretici yaparsan ancak bu kadar olur. Adamların önü açılmış ama yürümeyi bilmiyorlar. 

Zaten "Special Choice" yazsa da düzgün İngilizce değil. Fişek adedi için, yazdığınız gibi, slug, shotshell, round gibi kullanılacak birçok kelime varken Google Translate yaparsan (veya adamının kapasitesi bu seviyede ise) yapacağın olur Törkiş İngiliş. 

Konu İngilizce ile de bitmiyor. slug ağırlığı için kullandığı birim gr, yazmış kutuya 28gr! Gram demek istemiş ama gramın kısaltmasının "g" olduğunu bilememiş. "gr" grain için kullanılan kısaltmadır. 28g ile 28gr arasındaki ağırlık farkını anlatmama gerek yok sanırım. 

Daha fişek kalitesi filan konuşamadık, kutusunda bile neresinden tutsan elinde kalıyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
(31-03-2018, 08:41 AM)Ahmet Özalp demiş ki: Tek firma üstüne yoğunlaşıp diğer  'iş'leri gözden kaçırmayalım bu tasarım da özel ödüle layık bence.
.
[Resim: hehhe.jpg]

Saygılar

Bulgurlu ve doğal beslemeli ürünmüş...
Sanırım organik Siyez buğdayı kullanıyorlar.

Özellikle Amerikan düğünleri için üretilmiş olacak ki hiç Türkçe kullanma gereksinimi hissedilmemiş. İhracat potansiyeli son derece yüksek bir ürün. Aslında böyle geri zekalı işi düğüncü uygulamaları, OrtaD Doğu çukuruna ait olduğu olduğu için Arapça ve Türkçe yazıp geçebilirlerdi.

Aslında kutu fotoğrafı olarak gelin-damat koysalardı iyice eğlenirdik...   Smile

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
demirci57, DaRkNeSs-, Ahmet Özalp, lenduha, m16a2, sem, Guven Guven
(31-03-2018, 08:41 AM)Ahmet Özalp demiş ki: Tek firma üstüne yoğunlaşıp diğer  'iş'leri gözden kaçırmayalım bu tasarım da özel ödüle layık bence.
...

[Resim: Ekran_Resmi_2018-03-31_13.43.01.png]

Alakalı-alakasız heryerde kullanılan, en bayat ve ücretsiz "Stock" imajlardan biri ile o ödülü de alamazlar Sn Ahmet Özalp.

Saygılar

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
harun, Red Kit, Ahmet Özalp, Sabri, tirendaz
Şerşen 3TL/adet ve Gualbo 3,5 TL/adet, anladığım kadarıyla. 

Plastik kılıf içindeki bu mühimmatlar sabotmudur? Sabotsa rifled namlu veya en azından rifled şok tüp ile kullanılması gerekir mi, kılıfın ayrılması için yani açılması için kanallar gözükmüyor resimde, kurşun tapa ile beraber mi gidiyor. Ezcümle bu fişekleri deneyen bir forumdaşımız var mı?

Alıntı

Yerli firmalarda tek kurşun konusunda bir kısır döngü var. Yıllardır Özkaranın ürettiği tasarımları kullanıyor yerli üreticiler. Marka farklı olsa da fişeklerin içinden aynı kurşun çıkıyor. Sterling'in yeni ürünleri bu kısır döngüyü kırmak için önemli. Eksik ve yanlışlar olabilir, bunlar düzeltilebilir.

Alıntı

(01-04-2018, 01:00 AM)tsuba demiş ki: Eksik ve yanlışlar olabilir, bunlar düzeltilebilir.

En kaliteli iş yaptığını düşündüğümüz firmaların ürünlerinde de eksikler ve yanlışlar oluyor. Kendi adıma eleştirdiğim konu, değişik birşeyler üretelim isteği var ama kaliteli üretim zihniyeti yok. Yani tüm hareketler ticari. Toplam kaliteyi artıralım diye düşünen yok. En büyük hataları da bu. Kaliteyi artırır ve istikrarlı olarak kaliteli mal üretirsen, eksiklerin ve hataların zamanla azalır, müşteri sana güvenir, sonunda ticari başarı da gelir. Genel kaliten artmadığı sürece, bugün bir şekilde varsın, yarın kimse yüzüne bakmaz.

Biz, yurt içi faaliyetlerimiz açısından görece küçük bir firmayız. Fabrikalarımız yok, yurt içinde sadece ithalat ve satış yapıyoruz. Müşterimize saygı gösterip, ürün çeşitliliğini her zaman artırmaya, stoklarımız yüksek tutmaya çalışıyoruz, mağazamızı düzgün tutuyoruz, zamanında ve özenli mal gönderimi yapmaya gayret ediyoruz. İnternet sitemizi beğenmediğimiz için 3 yıldır yeni ve gelişmiş bir site üzerinde çalışıyoruz (kısmetse bu ay yayına çıkacak), kargo fiyatlarını düşürmeye, taksit olanakları tanımaya, fiyatları makul seviyede tutmaya çaba sarf ediyoruz. Satış bir hizmet olduğuna göre, bunlar elimizden geldiğince kaliteli hizmet verme çabalarıdır. İyi kötü beceriyoruz. Yanlışlarımız ve eksiklerimiz var ama her yıl bunlar azalıyor, bizden memnun müşteri sayımız artıyor.

Bitimiz kanlanıyor, birşeyler ürettirelim diyorum. 2 yıldır ciddi olarak üretim için çalışıyoruz. Bizi takip ediyorsanız, ben sürekli "şunun-bunun üzerinde çalışıyoruz, yakında piyasaya çıkartırız" diyorum ama hiçbir şey çıkmıyor. Neden? Yapılan malların kalitesini en önce ben beğenmiyorum. İyi mal üretecek adam bulduğumuzu sanıyoruz, numuneler güzel, üretim malları çöp. Eğer üretim malı da düzgün geliyorsa, ilk çalışmada 1 olan fiyat siparişi verdiğimizde 4-5 oluyor, Amerikan malından fazla fiyat istiyorlar. Memleketin durumu bu. 

Kalite anlayışı düzelen kadar bu memleket düzeltmez. İmalattan siyasete, hizmetten sosyal yaşama kadar her konuda durum bu.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
blacksea, splendes, ugurucar57, tirendaz, yyildiz, PersonalDefence, Sabri, xeorx, sem, Gazanfer, asicocuk, Pistov, kkaya, ertdr
Selâmlar.
Eski patronum derdi ki,
"Bir işi para kazanmak için yaparsan o işten bir hayır gelmez. İşini düzgün yapmak için yaparsan istemediğin kadar para kazanırsın."
Saygılarımla

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
harun, xeorx, sem, Pistov, ertdr

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi