Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yanık ilkyardım jeli
Geçenlerde kazanlı ütü ile uğraşırken eşim küçük bir kaza geçirdi. Hemen bunu uyguladik. İnanilmaz bir fayda gösterdi. Acıyı sıfıra indirdi. O günü ve geceyi hiç bir şey yokmuş gibi geçirmesini sağladı. 

Çok büyük, hastaneye gitmeyi gerektirecek durumlardan bahsetmiyorum. Ama daha basit yanıklarda tavsiye ederim. Ev de bulundurulması gereken bir ürün bence. 

[Resim: E74_DA05_D_C1_A3_4_FB1_86_AD_E37010992536.jpg]

[Resim: 6153_FAED_65_D9_4_A63_A65_C_52_D847318_AA6.jpg]

Alıntı
27 üye teşekkür etti:
yyildiz, Karagoz, lupus, Demirhisar, ugurucar57, Oberon, Yasin06, rainman, S@riyerli, kuzeybuzulu, hunter 12, Red Kit, harun, heisenberg, tekoglu, Ruhsuz, SSSalih, MMW398, Gazanfer, xeorx, husrev, lenduha, wubıh, alone61, karabasan, Murata, tsuba
Düdüklü tencere buharı yanığından, güneş yanığına kadar pek çok vakada kullandığım, etkinliğini çok beğendiğim bir ürünü de ben paylaşayım...

[Resim: BUR901111_3_pcs_AZN.jpg]

[Resim: 125ml.jpg]

[Resim: BU309.jpg]

[Resim: 51u_WUSm_SMVL.jpg]

[Resim: image11.jpg]

Alıntı
31 üye teşekkür etti:
ugurucar57, Oberon, Yasin06, rainman, yyildiz, S@riyerli, Rangeman, 1905sss, kuzeybuzulu, hunter 12, Demirhisar, Red Kit, harun, heisenberg, tekoglu, Ruhsuz, SSSalih, MMW398, Gazanfer, tirendaz, xeorx, husrev, lenduha, abrek, Sabri, wubıh, karabasan, Haritacı1461, Murata, tsuba, blueokkes
Küçük yanıklarda çok faydalı bir ürün. Soğutuyor, serinleme hissi ile acıyı alıyor, iyileştirmiyor ama ciddi şekilde acıyı azaltıyor. Yanıktan etkilenen bölge büyükse, bu jeli temiz bir gazlı beze emdirip yara üzerine yaymak gerekiyor. Birkaç yıl öncesinde gazlıbeze emdirilmiş şekilde de piyasaya sürülüyordu ama şimdi sadece resimdeki ambalajla satılıyor.

Ancak bu jel her eczanede bulunmuyor. Nisbeten kısa kullanım ömrü, az istek olduğu, biraz da pahallı olduğu için her eczanede bulunmaz. İsteyin getirtsinler, her eve lazım...

Eskiden yanık acısını alsın diye Anestol türü uyuşturan kremler kullanılırdı. Bunları kullanmanın doğruluğunu hekim arkadaşlar daha iyi bilir ama ben Anestol'ü sivrisinek ısırıklarının kaşıntısını alması dışında hiç kullanmadım, kullanmıyorum.

Küçük yanıkların tedavisi için Silverdin (Gümüş Sülfadiazin) içerikli veya benzer işlevli kremler gerekiyor (yine de mutlaka hekime danışın). Eğer doğaya çıkıyorsanız bence bu jel ve Silverdin yanınızda bulunsun. Açık yara haline gelmiş yanıklarda enfeksiyon riski çok yüksektir, mutlaka sağlık kuruluşuna başvurulmalıdır.

Alıntı
15 üye teşekkür etti:
Demirhisar, Ruhsuz, Rangeman, SSSalih, ugurucar57, 1905sss, Gazanfer, xeorx, husrev, lenduha, Oberon, wubıh, Haritacı1461, Murata, Dr.Oz
Yanık vakalarında ata yadigarımız olan kremi kullanıyorum. Hafif yanıkların çok kısa sürede acısını kesiyor 15-20 dakika sonra hiç yanık olmamış gibi oluyor. Ciddi yanıkları bile iz kalmadan iyileştirmesiyle ünlüdür ayrıca. Kesik ve küçük yaralanmalarda hemen müdahale edilip temizlenip kremi üzerine sürüp kapattığımda, yaranın 1 günde kapandığını, 2-3 gün içinde de tamamen iyileştiğini söyleyebilirim. Ben de bir hekim olarak bundan daha iyi bir yara-yanık kremi görmediğimi samimiyetle söyleyebilirim.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S@riyerli
(04-03-2018, 10:29 PM)ErDiNi78 demiş ki: Yanık vakalarında ata yadigarımız olan kremi kullanıyorum. Hafif yanıkların çok kısa sürede acısını kesiyor 15-20 dakika sonra hiç yanık olmamış gibi oluyor. Ciddi yanıkları bile iz kalmadan iyileştirmesiyle ünlüdür ayrıca. Kesik ve küçük yaralanmalarda hemen müdahale edilip temizlenip kremi üzerine sürüp kapattığımda, yaranın 1 günde kapandığını, 2-3 gün içinde de tamamen iyileştiğini söyleyebilirim. Ben de bir hekim olarak bundan daha iyi bir yara-yanık kremi görmediğimi samimiyetle söyleyebilirim.
Saygılarımla

Teşekkürler Sn. ErDiNi78

Belli ki iyi bir şey , oldukça işe yarıyor ama nedir bu krem ondan bahsetmemişsiniz.

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
1905sss, karabasan, Murata, DaRkNeSs-
(04-03-2018, 11:40 PM)S@riyerli demiş ki:
(04-03-2018, 10:29 PM)ErDiNi78 demiş ki: Yanık vakalarında ata yadigarımız olan kremi kullanıyorum. Hafif yanıkların çok kısa sürede acısını kesiyor 15-20 dakika sonra hiç yanık olmamış gibi oluyor. Ciddi yanıkları bile iz kalmadan iyileştirmesiyle ünlüdür ayrıca. Kesik ve küçük yaralanmalarda hemen müdahale edilip temizlenip kremi üzerine sürüp kapattığımda, yaranın 1 günde kapandığını, 2-3 gün içinde de tamamen iyileştiğini söyleyebilirim. Ben de bir hekim olarak bundan daha iyi bir yara-yanık kremi görmediğimi samimiyetle söyleyebilirim.
Saygılarımla

Teşekkürler Sn. ErDiNi78

Belli ki iyi bir şey , oldukça işe yarıyor ama nedir bu krem ondan bahsetmemişsiniz.

Saygılar

Ben de okudum, baktım baktım bir şey anlamadım. Dedim ki herhalde çok bilinen bir şey, bütün forum anladı ben anlamıyorum. Sormayayım bari Smile

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
husrev, ombra, Gazanfer, _X0X_, Haritacı1461, Murata, DaRkNeSs-, heisenberg, lenduha, S@riyerli, Murphy
Sn S@rıyerli, ve 1905sss,
İçeriğini yapanlardan başka kimse bilmiyor, ben dahil. Coca Cola'nın formülünden daha gizli tutuyorlar diyebilirim. Adı: "yanık kremi" küçük bir kutusu 40-50 tl den satın alabiliyorum. Kullanan tüm arkadaş ve tanıdıklarım mucizesine tanık oluyorlar.
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
1905sss, S@riyerli
Peki biz de 40-50 TL versek tanık olabilir miyiz acaba bu mucizeye?
"40-50 lira olan, ata yadigarı, yarayı 1 günde kapatıp, tamamen iyileştiren" desek anlar herhalde satıcı?

Yani tamam adını söylemeyin madem sır ise de, satılan bir şey mi bu?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
S@riyerli, ErDiNi78
Merhabalar,

Evde aloe vera bitkisini ufak tefek yanıklar için kullanıyoruz, sızı alma ve iyileştirme zamanını kısaltması açısından çok etkili olduğunu söyleyebilirim. 

Dalından küçük bir parçayı koparıp içerisinden bitkinin iç sıvısını yaraya sürmek yeterli oluyor.

Medikal olarak da vesta jel ürünlerini tavsiye edebilirim. Küçük paketlerden büyük yanık örtülerine kadar ceşitleri var. Sn. Lupus'un paylaştığı ürüne benziyor.

Aloe vera içerikli bir ürün daha var fakat onun ismini burda zikretmek dogru olur mu bilmiyorum? Çünkü eşim ticaretini yapıyor. Şimdilik paylaşmayayım.

Sonuç olarak yanıklarda aloe veranin kendisi ve türevleri bizim aile için bir numaradır.

Saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Murata, 1905sss, S@riyerli, tsuba
(05-03-2018, 06:01 PM)Murata demiş ki: Peki biz de 40-50 TL versek tanık olabilir miyiz acaba bu mucizeye?
"40-50 lira olan, ata yadigarı, yarayı 1 günde kapatıp, tamamen iyileştiren" desek anlar herhalde satıcı?

Yani tamam adını söylemeyin madem sır ise de, satılan bir şey mi bu?

Sn. Murata,
Kargo ile adresinize göndereyim. Ücreti sorun değil. Kullanın, işe yaradığını gördüğünüzde zaten elinizin altından hiç eksik etmeyeceksiniz.
Saygılarımla.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi