Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İnox yüzey çizikleri
#1
Merhaba değerli forum üyeleri..

Bu bölümde paylaşılan çelik yüzeylerdeki lekeleri giderme işlemi acaba çizikler içinde geçerli midir, yani Browning Silver Chorome silahın üzerindeki çizikler cif paslanmaz çelik temizleyiciler ve keçeyle çıkarılabilir mi?

Saygılar ....[Resim: B4_E9_A28_C_34_FF_4_F37_AA22_9_B87_EB931_B1_C.jpg]
 
Alıntı

#2
Sn. Elratin; öncelikle lekeleri çıkarmak için sorduğunuz cif ve keçe formülünün işe yarayıp yaramayacağını bilmiyorum. Ama bildiğim şu, cif dediğimiz temizleyici malzemenin amacı banyo yüzeyleri temizlemek. Muhtemelen güzel rakamlar verip sahip olduğunuz bir Browning'iniz var. Bulunduğunuz şehirde işinin ehli bir ustaya gidip çözüm aramak en mantıklısı olur diye düşünüyorum.

Ayrıca 2010'da üye olmuş eski bir forumdaşsınız. Bence mesajlarımızın sonuna koyduğumuz saygılar kelimesi, temiz en azından özenilerek yazılmaya çalışılmış bir Türkçe'yle ve güzel üslupla yazdığımız mesajımızın noktasıdır diye düşünüyorum. Lütfen dikkat edelim.

Saygılar...
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tekoglu
#3
Sn Mimaslan nazik cevabınız için teşekkür ederim ayrıca yazdığım mesajın sonuna saygılar kelimesini ekledim diye hatırlıyorum saygılar ....
 
Alıntı

#4
Sn. Elratin ; mesajın sonuna değilde geri kalanına atıfta bulunmuştum aslında. Umarım sorunu halledersiniz.

Saygılar...
 
Alıntı

#5
Özür dileyerek;

Sn mimaslan,
  • Türkçe'yle değil, "Türkçeyle"
  • değilde değil "değil de"

Sn elratin,
  • içinde değil "için de"


Sorunuza yanıt olarak; hiç bastırmadan, çok hafif bir şekilde "alüminyum bulaşık teli" ile kimyasal kullanmadan, kuru bir şekilde silmek bu tür çiziklerle başa çıkabiliyor. Sonuçta biraz daha pürüzsüz bir yüzey oluşuyor.

Saygılarımla.
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
mimaslan
#6
Sn Lenduha cevabınız için teşekkürler fakat söylediğiniz uygulamayı yapıp yapmamakta tereddüt ediyorum acaba iletişim bilgilerinizi verseniz bende daha net fotolar atsam beni uygulama hakkında daha iyi yönlendirebilirmisiniz saygılar .....
 
Alıntı

#7
An.elratin çizikler nasıl oluştu merak ettim. Bu arada sürgü malzemesi çizilmeye çok mu müsait ?
 
Alıntı

#8
Ben silahı yeni aldım benden önceki sahibi nasıl becermiş anlamadım evet silah çizilmeye müsait saygılar .....
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mr.Wayne
#9
Browning HP Silver Chrome, paslanmaz çelikten mamül bir tabanca olmayıp, karbon çelikten mamül elektrokatalitik yöntemle krom kaplanmış bir tabancadır. Bu nedenle dış yüzey kaplaması ile iç yüzeyleri arasında kaplama renk ve ton farkları olup, geçiş yüzeylerinde krom kaplama işleminin asarı sarı sülfür tortuları vardır.

Dış kaplama aslında son derece dayanıklıdır. Kılıf ve sert cisim temaslar sadece yüzeyel '' izler '' yapar, derin çizikler yapmaz. Bu nedenle de belirli ışık şartlarında belli açılardan baktığınızda görebildiğiniz izleri, açı ve ışık şartları değiştiğinde göremezsiniz. Dolayısı ile mümkünse kendi haline bırakılması daha iyi olan, sadece keyfe keder yüzeyel asarlardır.

Saygılar.
 
Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Zemre10, Vefasiz, Carbon12, sparus, serdaraktas, topraxxx, drmehmet, mimaslan, heisenberg, xeorx, Mr.Wayne, Gazanfer, Hms61TS
#10
Sn Lupus hiç ellemeden kullanalım mı silahı saygılar ....
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi