Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1911 SC
Merhaba,
İlgili silaha yönelik hala tam anlamıyla bir bilgi edinemedim.Taşıma amaçlı ve 45 acp olarak düşünüyorum.Aslunda gerek boyutu gerekse kalibresi olarak çok tercih edilebilecek bir modelken daha bugune kadar bir bilgi alamadım keza çevremde alan da olmadı
Aslında kafamı kurcalayan bazı hususlar var bunlar karşılansa hiç düşünmeden alacağım
1-45 acp ve boyutunun bu denli küçük olması
2-Kapak takımının aleminyum olması
3-Özellikle silahta iğne blok emniyetinin olmaması
Sıkıntı yaratır mı?

Alıntı

(01-07-2020, 06:34 PM)victorinox demiş ki: Merhaba,
İlgili silaha yönelik hala tam anlamıyla bir bilgi edinemedim.Taşıma amaçlı ve 45 acp olarak düşünüyorum.Aslunda gerek boyutu gerekse kalibresi olarak çok tercih edilebilecek bir modelken daha bugune kadar  bir bilgi alamadım keza çevremde alan da olmadı
Aslında kafamı kurcalayan bazı hususlar var bunlar karşılansa hiç düşünmeden alacağım
1-45 acp ve boyutunun bu denli küçük olması
2-Kapak takımının aleminyum olması
3-Özellikle silahta iğne blok emniyetinin olmaması
Sıkıntı yaratır mı?

Selam

1-Büyük kalibreye nazaran hafif ve ufak bir kapak takımı 5 inchlik kapak takımlarına göre normalden hızlı hareket edeceğinden,icra mili yayı sertliği ve şarjör yayları zamanlamasında oluşacak ufak bir tolerans hatası,kapak takımının çok sert geriye vurması ile şok dalgası oluşturarak sağlıklı besleme yapamamaya, hatta bazen double feed vakalarına sebebiyet verdiğinden 3. inch 1911 platformlarında tutukluk sebebidir, irca mili yayını 1000-1500 atımı geçmeden yenileyip veya kendini ispat etmiş bir markanın çift kademeli yabancı irca mili ve yayını kullanarak, Wilson Combat gibi markaların şarjörleri ilede besleme yaparsanız, başka bir mekanik problem zuhur etmedikçe sorun yaşanmaz.

2-Gövdenin aliminyum olmasının sağladığı hafiflik kapak takımının geriye vuruşu sırasında oluşan şok dalgasının  etkisini dahada arttırarak tutukluğa sebebiyet verebileceği gibi.
Zirkonyum oranı düşük veya ortalama bir aliminyum kullanılması durumda hızlı çarpan kapak takımında mukavvemetin azalmasıda söz konusu. Yabancı pek çok markada bile 3 inch alaşım gövdeli 1911'ler sorun çıkartırken, yerli silahlarda kullanılan ortalama seviyedeki alaşımın ne kadar ömürlü ve sıhhatli olacağı tartışılır. Çelik gövde olması durumunda ise, sert,uzun mukavvemetli yaylar ve bu yayların kullanımı ile  sağlanan kapak takımını seyir hızına senkron hızda mermiyi vaktinde ve kararlı şekilde yukarıya itebilen şarjörler veya şarjör yayları kullanıldığında sorun çıkarmıyor, 230 yerine,200 grainlik mermiler kullanıldığında ise tutukluk yaşanma ihtimali dahada düşmekte, keyiflide bir tabanca olabilir. Firmaya sorsanız tabiki aero space aliminyumu gibi cevaplar alırsınız ama kazın ayağı öyle değil.
Bu sebeplerden ötürü bir kaç kere çelik gövdeli modelin üretilip üretilmeyeceğini sorsamda şu aşamada düşünülmediği yönünde cevaplar aldım..
Zaten konuya vakıf olsalardı mevcut malzeme kalitelerinide baz alarak muhakkak çelik konstüraksiyon olarak üretim yaparlardı.
Haliyle 3 inch'de aliminyuma 9 minimetre ancak olabilir.
Veyahut 4 inch commander modeli bir ihtimal.

3-Yaratmaz.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
4.25 inch'ten kısa 1911'leri 45 ACP mermilerle çalıştırmanın zor olduğuna dair genel bir kanaat hakim.
Bu sebeple Commander'dan daha kısa namlu boyuna sahip bir 1911 platformu tabanca tercih edilecekse, 9mm tercih edilmesi daha doğru olur.

Bu arada bunu ben değil Bill Wilson söylüyor, sanırım bir bildiği vardır Smile

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, victorinox, tirendaz
(03-07-2020, 01:46 PM)Red Kit demiş ki: 4.25 inch'ten kısa 1911'leri 45 ACP mermilerle çalıştırmanın zor olduğuna dair genel bir kanaat hakim.
Bu sebeple Commander'dan daha kısa namlu boyuna sahip bir 1911 platformu tabanca tercih edilecekse, 9mm tercih edilmesi daha doğru olur.

Bu arada bunu ben değil Bill Wilson söylüyor, sanırım bir bildiği vardır Smile

+1 

Hele birde üstün arge, üretim ve son kontrol Huh  ile piyasaya sürülmüş bir ürünse iki kez düşünmek lazım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
1911 subkompakt özentisi bir model çıkartmışlar. 1911 in estetiğine de, fonksiyonuna da sahip değil. 
Subkompaktın amacı gizli taşımaysa, 1911  inceliği nedeniyle zaten gizli taşımaya uygun bir silahtır, boyunu, çapını budamanın anlamı yok.

Bu arada önceden yazıldığı gibi .45 ACP ile çalışmadığı bir çok kanalda belirtiliyor.

saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
victorinox
4 inch altı sorun çıkarmaya meğillidir, Wilson zaten üretmiyor bile 4 inch altını, ben 2 yıl kadar Officers Acp kullandım zaman zamanda taşıdım, yaylara dikkat edip 200 grain civarı kullanıldığında sorunsuz çalışır. tabiki training class tamamlanacak tabancalar değil videoda adam kendi bile söylüyor 300 mermiye yaklaştığında tutukluklar başlıyor diye, zahmet olucak başlasın..
Zaten High End 1911'ler harici hiçbir 1911 training classlarda yoğun kullanıma uygun değil, parça kırımı yaşıyorsunuz sıklıkla, 
Ben yerlide aliminyum gövdeli 45 almam, 9'uda o heykel kulesi gibi rampaya fişek sürmeye güvenmediğimden almam.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
marlinspike, wubıh, victorinox
Sayın heat,
O zaman tisaş 1911 stainles stell modeli alınabilir mi?

Alıntı

Sn. Victorinox, yerli olunca gönül rahatlığı ile şu yada bu olur demek maalesef mümkün değil ama söz konusu ürün yerli 1911' klonları olur ise Girsan'ın son dönemde yapmış olduğu modeller hali hazırda tolerans olarakda, tesviye olarakta tisaş'tan daha başarılı.
5 inch 45'lik çelik gövde modelleri alınabilir, özellikle Match' modelinden memnun olan kullanıcılar mevcut.
Yerli 1911'ise ben seçimimi Match modelinden yana kullanırdım, tisaş maalesef, malzeme olarakda zihniyet olarakta çok dar bir firma.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi