Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1911 SC
#1
       Öncelikle herkese forumda iyi vakitler geçirmeleri dileklerimle. Taşıma maksatlı .45 kalibre ve subcompact bir silah almayı düşünüyorum. Uzun bir araştırma, bu harika forumdaki bilgiler ve Sayın Osman Ortaç beyin videosu neticesinde Girsan'ın 1911 formunda ürettiği .45 kalibre subcompact bir model olduğunu öğrendim. Bu silahla ilgili herhangi bir konu olmadığı için bu silaha yeni bir konu açtım. Hata yaptıysam mazur görün.


       Forumda bu silaha sahip olan üyelerin ve saygıdeğer üstatlarımızın bu silah hakkında görüşlerini ve naçizane yorumlarını bekliyorum. Herkese iyi ve güzel bir hafta sonları geçirmeleri dileklerimle.


[Resim: 2607392.jpg]

[Resim: 21751357_1934259410173802_8552642294413994984_n.jpg]

[Resim: 1517947204fa4f.jpg]

[Resim: 1517947213cfc4.jpg]

[Resim: maxresdefault.jpg] 
Alıntı
18 üye teşekkür etti:
Yasin06, PersonalDefence, Oberon, Tongel, FRD, ceruh, Kıraç Ata, Cem1964, 1905sss, ismicey, heisenberg, ombra, Fruktoz23, mimaslan, Zamane Akıncısı, F.T, defender45acp, Mr.Wayne
#2
Sn. Ortaç' ın videosunu izlemiştim bende ve ilk olarak orda görüp çok beğenmiştim. Merak ettiğim konu acaba 45 acp de bu kısa namlu ile ne kadar güç kaybeder " durduruculuk bakımından" ayrıca poligonda keyifli ve isabetli atışlar gerçekleştirilebilir mi?
 
Alıntı

#3
Hayırlı olsun Sn.cirido,

Geçen sene arkadaş ortamında görmüştüm. Hatta küçük olduğundan babamın çok hoşuna gitmişti. Ancak mermisi dolayısıyla sıcak bakmamıştık. 1911 .45 ACP olmalı denilsede Türkiye şartlarında 9x19 olsa babam için alırdım.

Sn.cirido sizden geri bildirimleri bekliyoruz.
 
Alıntı

#4
Hayırlı olsun.

Katalog çekimlerindeki kılıfın Beretta 92 kılıfı olması da gözlerden kaçmayan bir ayrıntı.
 
Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gazanfer, defender45acp, eucar
#5
Bu silahtan geçen ay aldım. Öncelikle, görsel güzelliğini çok beğendiğimi söyleyebilirim. Ancak esas konuya gelirsek yapmış olduğum atışlarda her şarjörde muhakkak bir kez ( iki hiç olmadı) besleme sıkıntısı çekmekteyim. Poligon atışları için ne yazık ki tutarlı bir açıklama yapamam; harika bir atıcı değilim tabancaya haksızlık etmiş olurum. Bir diğer dikkatimi çeken konu tetiğinden gelen tıkırtılar. Ankara'ya ilk geldiğimde bunun ve besleme sorunu için çözüm arayacağım. 50 mermi atma şansı yakaladığım tabanca için şunu da söylemek isterim bu atışlar sonucu herhangi bir yıpranma (ezilme, çizilme v.d.) meydana gelmemesi beni sevindirdi. Çünkü bazı yerli tabancalarda, az sayıda atışlarda görsel bozuklukların meydana geldiğini forumda görmüştüm. Tabiri caizse delilik fakat besleme sorununa rağmen bazı günler taşıma tabancası olarak kullanmaktayım. Bunun sebebi ise gerek boyutu gerekse de mermi kalibresi.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#6
Sayın Bburak, besleme sıkıntısından biraz bahsedebilir misiniz ? Ayrıca başka tip şarjörlerde hiç denediniz mi ?


Saygılar...
 
Alıntı

#7
Sn. cirido

Sürgü geride kalıyor ve tekrardan kurulması gerekiyor tabancanın. MKE poligonunda tabancanın compact boyutundan ötürü sürgü bırakma mandalına elin geldiği için sürgü geride kalıyor dendi fakat başka bir poligonda bu konuya dikkat etmeme rağmen aynı problemi yaşadım. Ne yazık ki başka şarjör ile deneme fırsatım olmadı.

Saygılarımla.
 
Alıntı

#8
Sn. Bburak yolculuğunuz ne durumda?
 
Alıntı

#9
9 mm versiyonu da çıkmış. tanıtım videosuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Heat
#10
Çelik gövdeli versiyonlarını yapıp, yurtdışına yolladıkları subcompact versiyonu iç pazarada makul bir fiyattan sunarlar ise üzerinde biraz oynanıp kullanılabilir bir tabanca yapılabilir ama aliminyum gövde ile ben pek sıcak bakamıyorum, helede Girsan'ın kullandığı aliminyum baz alındığında.
 
Alıntı

  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi