Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bir Efsanenin Sonu (BHP Üretimi Durduruldu)
Amerikan Sig Sauerlarına hiç bir zaman sıcak bakmıyorum.92FS inoxumun bile aleminyum alt gövdesi beni tatmin etmezken,kozmetiği kusurlu bir Sig Sauer P229 a 4000$ civarında para vermek bana göre mantıklı değil.Ama adı üzerinde silahseveriz.Zevkler ve renkler her daim farklıdır.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh
Sn.berettasever. Sakıncası yoksa 92fs neden elinizden çıkarmak istediğinizi öğrenebilirmiyim ?

Saygılarımla Bilal

Alıntı

(07-12-2020, 05:14 PM)Berettasever demiş ki: Bilgilendirmeniz için önecelikle Snalpsaral teşekkür ederim.511 seri numaralı bir BHP bulamazsam,taşımak için çelik olarak tek alternatif Cz75B kaldı.Kara tavuk zaten üretiliyor, illaki alırım ilerde. 92FS inoxu elden çıkarıp Cz75B almayı düşünüyorum.Zaten Cz 75 stainless ve compact modelide artık üretilemeyecekmiş.Laylonlar tarafından ele geçiriliyormuş gibi hissediyorum.CZ 75B üretimi durmadan almalıyım...
BHP olmasada en azından standart browning kilit sistemiyle çalışan silah.

Saygılar

Silah deyince akla gelen modeller tek tek yok oluyor ne yazık. Bu Amerikalılarda 1000 dolara Cz 75b alıyor birde pahalı diyor  Big Grin  bizde vergisi o kadar.  Big Grin

Alıntı

2000-2002 yılları arasındaki üretim durdurulmasıyla ilgili detay bilgi; https://www.24hourcampfire.com/ubbthread...st13967855

...FN stopped production and put the equipment in storage in 2000(IIRC), to make room for new equipment for new products.

Meanwhile, Browning imported Hi Powers up until around 2001 when they quietly dropped the Hi Power since production had stopped.
By late 2002 FN had secured large orders from military customers for Hi Power parts. Management looked at past civilian sales, and the size of the military parts orders, so it made sense to pull the old equipment out, and resume production. Just one problem...Browning wasn't buying!...

Kendisine 'GunGeek' diyen bir ecnebi arkadaş diyor ki; FN nispeten karsız gördüğü HP üretimini durdurup, makina hattını da depoya kaldırdı, yeni ürünlerinin alet edavatına yer açmak için. 2002 de askeri müşterilerin büyük yedek parça siparişleri üzerine geçmiş satış kayıtlarını da değerlendirip üretime tekrar başladılar...

Bu arada yazar kaynak olarak iki tekila ile "desteklediği" hafızasını gösteriyor?

Yazarın profil fotoğrafında da ilginç bir benzerlik mevcut.

Alıntı

Browning/FN Türkiye temsilcisi var mı ?

Alıntı

(10-12-2020, 09:02 AM)Berettasever demiş ki: Browning/FN Türkiye temsilcisi var mı ?

Browning > Komando

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Berettasever, Shepherd

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi