Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ersüs .410 ilk izlenimler
Sayın Ktenology;
Ben belirttiğiniz mesafeler için 3x32 kullanıyorum. Ancak sanırım boşa çıkacak zira Mk12 klonu projesi için 3-9x40'a geçeceğim. 
Ürünün görseli:

[Resim: asg-3x32-ayakli-tufek-durbunu-101795.jpg]

Artıkıl:
[Resim: ballistic-cq.png?itok=ubWsyk0p]

Bu bir Burris klonu, artıkılda alttaki boş beyaz nokta yok. Geri kalan kısım aynı. Benim Ballistic CQB denen bu artıkılı seçmemin sebebi hem iki göz açık atışta aydınlatması açıkken red dot gibi kullanabilme şansı olması, hem de yivsiz isabetliliği ve düşmesine uygun olması oldu. Şimdi satın aldığım 3-9x40 dürbünde de benzeri bir artıkıl (horseshoe denilen yine CQB'ye uygun bir artıkıl) mevcut. 

Hangi optiği tercih ederseniz edin, eye relief değerinin yüksek olması çok büyük avantaj olacaktır. Daha önce satın aldığım ucuz bir 4x32 optikte inanılmaz derecede kısa bir eye relief mesafesi vardı ve çok zorluyordu hızlı atışlarda. Bu optikte öyle bir sorun yaşamadım. 

Çin menşeli ucuz veya airsoft için yapılmış optiklerden özellikle uzak duruyorum, veya ciddi anlamda zorlayarak test edip alıyorum. Yukarıda paylaştığım ASG de normalde airsoft için üretim yapan bir firma ancak sadece bu ürünlerinde ateşli silaha uygun olduğunu belirtiyorlar. Ben de 400-500 atım yaptım, sıfırlama ile ilgili bir sorun yaşamadım. 

Güzel bir optik almaya kalkarsak tüfeğin iki üç katı para ödemek durumundayız, bu bir gerçek. Yine de ne olursa olsun 2.000 liralık tüfeğin üzerinde 5.000 liralık optik olması bana mantıksız geliyor. Savunma amaçlı bir otomatik veya pompalı tüfekten bahsediyor olsak, hiç acımadan 5-6 bin liralık Eotech'i takarım ama hobi amaçlı tüfekte performans/fiyat olarak optimumu yakalamak yeterli bence. Yalnız şunu da belirtmeliyim, ben tavsiye edebileceğim denli güvenebileceğim iki üç adet nispeten ucuz optiği tespit edene kadar bir Eotech parası harcamışımdır muhtemelen. Farklı optik sistemlerine, artıkıllara vb özelliklere şahsi ilgim olduğu ve kurcalamayı sevdiğim için çok acımadım şimdiye kadar harcanan paraya ama akıl karı değil kesinlikle Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ktenology, yyildiz
Sayın AsilCan,

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende SPR projesi peşindeyim bu yüzden 3-9x40 vb dürbün arayışındayım. Hangi marka modeli edindiğinizi öğrenebilir miyim acaba ?

Alıntı

Sayın Ktenology;
Ben alağıdaki linkteki üründen temin ettim:
https://www.ppt-outdoor.com/3-9x40-SFIRF...9-For-Sale

Bu tabii ki çok kaliteli bir ürün değil. Ancak Canis Latrans'ın düşme, çarpma, suya batırma gibi kullanıcı testlerini izlediğim için tercih ettim. Tabii bir de 3-9x40 dürbün denemiş olmak için. Çünkü şu ana kadar sadece reflex nişangahlar ve sabit büyütmeli 3x-4x nişangahlar ile tecrübem oldu. Değişken büyütmeli bir optik kullanma tecrübem yok. Eğer keyif alırsam ve 3-9x aralığının da tüfekle uyumlu olduğuna kanaat getirirsem büyük ihtimalle Vortex gibi bir markanın orta-alt seviye optiklerinden birine geçiş yaparım.

Eğer yüksek büyütme oranları ile mutlu olmazsam 1-4x24 gibi bir optiğe de geçiş yapabilirim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ktenology
Bugun Camo Paint yani Kamufluaj boyasi icin gerekli ortami ayarladim

Snake skin veya diamond olarak gecen deseni yapmak icin Duty free de icki siselerine giydirdikleri koruma kilifi bu is icin en ideali idi.

Camo Paint mukemmel olmaz, gelisi guzel olmalidir. boya yi bej akrilik sprey ile yaptim . sablon oldukca yuzeye temas etmesini sagladim. bir kat ince bicimde attim. Sovent boyalarin kemiklesme gercek suresi 7 gundur. O yuzden 7 gun tum parcalar oda sicakliginda tum solventini atana kadar bekleyecek.

[Resim: IMG-4471.jpg]

[Resim: IMG-4472.jpg]

[Resim: IMG-4473.jpg]

[Resim: IMG-4474.jpg]

[Resim: IMG-4477.jpg]

[Resim: IMG-4476.jpg]

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
Karagoz, Speed, alpago, tirendaz, Murata, matador, Cem1964, Ahmet Özalp, sem, BBNinca
Desert Camo Painting Olayin sonuna geldik. Camo boyama biraz kisisel bir zevk o neden ile herkes kendi gorsel zevkine gore boyayabilir. Ben ozellikle Desert Snake Skin sevdigimden bu sekilde boyadim. Ozellikle vernik atmadim. Cunku ileride sikilir isem sentetik tiner ile veya Aseton ile rahatlikla sokebilirim.

Sarjorlerin agiz kisimlarini ozellikle boyamadim. Orasi hasas bolge

Fenerim icin baglanti aparatim halen elime ulasmadigindan su anda cirt bant ile idare ediyorum

[Resim: IMG-4478.jpg]

[Resim: IMG-4479.jpg]

[Resim: IMG-4480.jpg]

[Resim: IMG-4481.jpg]

[Resim: IMG-4482.jpg]

[Resim: IMG-4483.jpg]

[Resim: IMG-4484.jpg]

[Resim: IMG-4485.jpg]

[Resim: IMG-4486.jpg]

[Resim: IMG-4487.jpg]

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
mimaslan, Ktenology, yyildiz, Karagoz, Ahmet Özalp, sem, husrev, BBNinca
Sayın zeda3000;

Elinize emeğinize sağlık, bir atış gününde grupman çalışması yapıp bizimle paylaşırsanız sevinirim.

Alıntı

Sayin Ktenology tesekkurler , havalar su anda yagisli burada, kuru bir zamanda go pro ile kayit almaya calisirim. Yanliz burada genis arazi bulunmadigindan 10-15 mt mesafeden atis yapabiliyorum. Daha tam silaha ve ekipmana alismadim. 1000 Atis yapmadan atislardaki hatalarin cogu benden kaynaklidir , silahtan degil. Ben yarim boy celik hedefe atis yapiyorum. 3 lu atislari kayita alip elimden geldigince paylasarim.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ktenology

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi