Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gümrük Muafiyeti 22-EUR Olacak!
Sad 
Hadi geçmiş olsun!
Umarım yalandır diyeceğim ama ne zaman böyle uğursuz bir haber çıksa gerçek oluyor!

''Yurt dışından e-ticaret yoluyla sipariş edilen ürünlere yönelik gümrük muafiyet oranı, 30 eurodan 22 euroya düşürülüyor.
Söz konusu oran 2016 yılı sonlarında 75 eurodan 30 euroya çekilmişti.
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre, ilgili karar Bakanlar Kurulu'nda imzaya sunuldu...''

(konu için başka uygun bir bölüm bulamadım)

https://www.dunya.com/ekonomi/e-ticarette-gumruk-muafiyeti-dusuyor-haberi-401052

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
topraxxx, 1905sss, selcuk_01, Dost, rainman, tsuba
Geri gele gele 1 euro yaparlar bunu Angry

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Dost, 1905sss, Ruhsuz, tsuba, alone61
(31-01-2018, 08:27 PM)m16a2 demiş ki: Geri gele gele 1 euro yaparlar bunu Angry

Üstüne borçlu çıkmayalımda.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ruhsuz, tsuba, alone61
Merhaba;

Özellikle büyük şehirde yaşıyorsanız bir fırsat bulduğunuzda ilçenizin posta dağıtım merkezine gidin.

Ben gittiğimde kelimenin tam anlamıyla odalar dolusu Aliexpress ve benzeri sitelerden gelen paketleri gördüm.
Görüntü gerçekten inanılmazdı.

Bizim bölgenin posta dağıtıcısı arkadaş durumun her yerde aynı olduğunu , hatta posta teşkilatının Aliexpress'in oluşturduğu iş hacmi nedeniyle kadroyu sürekli büyüttüğünü söyledi. Smile
En azından bizim alışverişler istihdam yaratmış.

Vatandaş buraya yönelirse olacağı buydu tabii.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tsuba
22 Euro aynı zamanda AB ülkelerinin, AB üyesi olmayan ülkelerden getirtilen mallarda uyguladığı KDV muafiyeti sınırı.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, Sabri, Ruhsuz
Acaba AB ye uyum için atılan bu adımda; KDV %18 - %20 den AB ülkelerindeki gibi %6 - %10 sınırına düşürülecek mi? Big Grin

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Dost, cevik1911, tsuba, şahin44
Sn. Ruhsuz

Bilgi amaçlı sormak istiyorum. Hangi AB ülkelerinde  6-10 oranlarının altında?  Bir kaç ülkeye gitmişliğim var ama benim gördüğüm oranlar 19-24 arasındaydı.

Saygılarımla

Alıntı

(01-02-2018, 11:14 PM)Gravis_Pro demiş ki: Sn. Ruhsuz

Bilgi amaçlı sormak istiyorum. Hangi AB ülkelerinde  6-10 oranlarının altında?  Bir kaç ülkeye gitmişliğim var ama benim gördüğüm oranlar 19-24 arasındaydı.

Saygılarımla

Sn. Gravis_pro ; gittiğiniz ülkelere turist olarak gidince aldığınız ürünlere %7.5 (isviçre) - %24 (norveç) arası vergi ödüyorsunuz. Fakat normal vatandaşları vergi iadesi alınca %2 (isviçre) - %11 (norveç) vergi ödemiş oluyorsunuz. Allah var Türkiyede "Gelir Vergisi" avrupadaki kadar fazla değil.Saygılar.

Edit: Kısacası eskiden hatırlarsınız sarı zarflara fiş doldururduk. Onun gibi.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Gravis_Pro, 1905sss

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi