Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vergi dairesinden ''borcu yoktur'' yazısının mantığı?
[/quote]

Aynı şey. Sağlık raporu, sabıka kaydı , vergi durumu şahsın e-devletine  resmi kanaldan gönderilir. E-devlet üzerinden kredi kartıyla  harç ve  belge bedeli ödenir.  Gönder ruhsatı vatandaşın evine. Ne diye eziyet çeksin vatandaş.

Ama olmaz. Bizim  devlet dairelerimizi vatandaşın bedduasını almadan 7 ceddine saygılarını sundurtmadan  duramaz. 

Saygılar.
[/quote]

Bu boş işler için (online olarak halledilebilecek işler için) kamuda tonla adam çalışıyor. 

'Ödemediğim vergi borcum yoktur'' yazısını almak için; gelir vergilerimizle, ödediğimiz kdv /ötv ile, emlak vergisi, mtv ile, o vergisi bu vergisi ile bu arkadaşların maaşını ödüyoruz.

Ve de binbir suratla afra tafrayla hizmet alabilmek için tüm bunlar.

(Sinirden quoteyi bile beceremedim)

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Yasin06, musti267, Sabri, alpi, husrev, blacksea, alone61, BBNinca
Aynı şey. Sağlık raporu, sabıka kaydı , vergi durumu şahsın e-devletine  resmi kanaldan gönderilir. E-devlet üzerinden kredi kartıyla  harç ve  belge bedeli ödenir.  Gönder ruhsatı vatandaşın evine. Ne diye eziyet çeksin vatandaş.

Ama olmaz. Bizim  devlet dairelerimizi vatandaşın bedduasını almadan 7 ceddine saygılarını sundurtmadan  duramaz. 

Saygılar.
[/quote]

Bu boş işler için (online olarak halledilebilecek işler için) kamuda tonla adam çalışıyor. 

'Ödemediğim vergi borcum yoktur'' yazısını almak için; gelir vergilerimizle, ödediğimiz kdv /ötv ile, emlak vergisi, mtv ile, o vergisi bu vergisi ile bu arkadaşların maaşını ödüyoruz.

[/quote]

Geçen hafta ben de vergi dairesine gittim, malum yazı için. Memlekette ne değişirse değişsin vergi dairesindeki çalışan yapısı değişmiyor. 40-60 yaş arası onlarca insan, küme küme toplanmışlar, muhabbet gırla. 1-2 tanesi de bankonun arkasında birisi birşey sorsada bi paylasak havasında. Aynı yeri özele verseler 50 kişinin yaptığını 3 kişi yapar.

Vakti zamanında Deniz Nakliyat T.A.Ş. vardı, 100 küsür gemisinin olduğu zamanlar. 1000'e yakın kara (büro) çalışanı vardı. Zamanın meşhur bir Yunanlı armatörü firmayı ziyaret gelmiş ki adamın da 100 küsür gemisi varmış, yanında bizim genel müdürler, daire başkanları, şube başkanları vs. Adam demiş ki bizde büro çalışanı 4 kişi (yazıyla dört)  Shy
Sonradan Deniz Nakliyat zarar ediyor diye özelleşti, o da ayrı çok başka bir mama hikayesi.

Saygılar.

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Rangeman, alone61, PersonalDefence, AsmTR, Murata, sem, alpi, husrev
(18-01-2018, 10:29 AM)blacksea demiş ki: Aynı şey. Sağlık raporu, sabıka kaydı , vergi durumu şahsın e-devletine  resmi kanaldan gönderilir. E-devlet üzerinden kredi kartıyla  harç ve  belge bedeli ödenir.  Gönder ruhsatı vatandaşın evine. Ne diye eziyet çeksin vatandaş.

Saygılar.

[/quote]

Geçen hafta ben de vergi dairesine gittim, malum yazı için. Memlekette ne değişirse değişsin vergi dairesindeki çalışan yapısı değişmiyor. 40-60 yaş arası onlarca insan, küme küme toplanmışlar, muhabbet gırla. 1-2 tanesi de bankonun arkasında birisi birşey sorsada bi paylasak havasında. Aynı yeri özele verseler 50 kişinin yaptığını 3 kişi yapar.

Vakti zamanında Deniz Nakliyat T.A.Ş. vardı, 100 küsür gemisinin olduğu zamanlar. 1000'e yakın kara (büro) çalışanı vardı. Zamanın meşhur bir Yunanlı armatörü firmayı ziyaret gelmiş ki adamın da 100 küsür gemisi varmış, yanında bizim genel müdürler, daire başkanları, şube başkanları vs. Adam demiş ki bizde büro çalışanı 4 kişi (yazıyla dört)  Shy
Sonradan Deniz Nakliyat zarar ediyor diye özelleşti, o da ayrı çok başka bir mama hikayesi.

Saygılar.
[/quote]

Bahsettiğiniz firmada yakın bir akrabam Hukuk Şefi idi. Dediğiniz gibi iyi bir personel stoku mevcuttu  Smile

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
pasa_7676, blacksea

Saygılar.
[/quote]

İşim gereği, iyi bildiğim bir kurumdu, Deniz Nakliyat A.Ş. gemilerinin menüsünde çıkan yemekleri, şu an sınırlı sayıda üst sınıf lokantalarda ancak yiyebilirsiniz. minimum safe manning'de 15 kişinin olması yeterli iken, aynı gemide 40-45 kişinin çalıştığını bilirim. (batmış olması tesadüf değil)

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
blacksea, alpi

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi