Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk Polimer Tabamcam - SAR9 / 350 Atım Resimleri
(13-01-2018, 02:44 PM)lupus demiş ki: ...atıcı tetiği salana kadar silah atış yapmaya devam eder...

Veee bir yıldız doğar Sayın lupus;  "Sar8 Full Auto"... Körün istediği bir göz, Allah vermiş iki göz. Smile

Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Rangeman
(13-01-2018, 02:44 PM)lupus demiş ki:
(11-01-2018, 10:14 PM)Glocklover demiş ki: Eğer öyle ise tetik çekilmeden kapsülü ateşleyecek enerjiyi hala kazanamamış olan iğne mermiyi nasıl ateşliyor? Sonuçta iğne yarı kurulu bekliyor. 

Glock ateşleme iğnesi tetik tam ileride iken yarı kurulu konumda bekler. Tetik ne kadar geride ise, tetik kolunun yakaladığı iğne de o oranda daha fazla kurulu bir konumda bekler. 

İlk atışı yapmak üzere tetiği sonuna kadar çekildiğinde, sürgü geriye gelip tekrar ileriye gidip döngüsünü tamamladığında, atıcı tetiği salmadıkça, tetik kolu iğneyi ateşleme anındaki konumda tutmaya devam eder. İşte bu esnada tetik kolu iğneyi kaçırırsa silah yine ateşlenir. Hata tekrarlamaya devam ederse atıcı tetiği salana kadar silah atış yapmaya devam eder. 

Hata neden olur? Her türlü tasarım ve üretim hatasından kaynaklanabilir. Glock tetik sistemini ayrı bir çelik karkas yapının içerisine yerleştirmek çok riskli bir tasarım olup, en küçük bir üretim hatasını affetmeyecek bir düzendir. 

Saygılar.

(14-01-2018, 08:51 AM)demirci57 demiş ki:
(13-01-2018, 02:44 PM)lupus demiş ki: ...atıcı tetiği salana kadar silah atış yapmaya devam eder...

Veee bir yıldız doğar Sayın lupus;  "Sar8 Full Auto"... Körün istediği bir göz, Allah vermiş iki göz. Smile

Saygılarımla

Öncelikle konumda bulunan tüm yorumlar için teşekkür ederim,

Değerli Lupus ve demirci57,
Bahsettiğiniz bu iğne kaçırma gibi bir hata ile karşılaşan ve bu sorunu baş gösteren duyum veya vaka varmıdır?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi