Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk Polimer Tabamcam - SAR9 / 350 Atım Resimleri
Merhaba arkadaşlar,
Kendisi başlıkta belirttiğim gibi ilk polimer silahımdır. Silahım 350 Atım görmüş olup olumlu olumsuz görüşlerim ve birkaç foto ile değerli üstadlarında yorumlarını alabiliyor olmaktır. 

Öncelikle bahsetmem gerekirse silahımın elimde durması ve ergonomisine aşırı bi bağlılığım var. Yumruk yapıp kaldırdığımda hedefte görebiliyorum silahımı ve bunu çok seviyorum. Atışları ve vuruşlarını beğeniyorum keyif alarak kullanıyorum.

* Küçük bir dipnot, Cep telefonu ve bilgisayar işi yapıyorum masada çektim görselleri masadaki parçaların silah tamiri ve ya bakımı ile ilgisi alakası yok.

Bununla ilgili birkaç resim, 

[Resim: 20180109_112622.jpg]
[Resim: 20180109_112629.jpg]
[Resim: 20180109_112639.jpg]
[Resim: 20180109_112642.jpg]
[Resim: 20180109_112646.jpg]

Naçizane ilk silahıma estetik dokunuşum diyebilirim, oje ile numaratörleri boyadım ve tatlı bi görüntüsü var şarjör sırtında 
Shy

[Resim: 20180109_112704.jpg]

Buda artık iç organların görüntüleri diyelim  Smile

[Resim: 20180109_112717.jpg]
[Resim: 20180109_112733.jpg]
[Resim: 20180109_112737.jpg]
[Resim: 20180109_112740.jpg]
[Resim: 20180109_114000.jpg]
[Resim: 20180109_114038.jpg]
[Resim: 20180109_114110.jpg]
[Resim: 20180109_114120.jpg]

Namlu ile ilgili elimden geldiği yakalamayı becerebildiğim kadar birkaç resim,
[Resim: 20180109_115803.jpg]
[Resim: 20180109_115805.jpg]
[Resim: 20180109_115811.jpg]
[Resim: 20180109_115814.jpg]
[Resim: 20180109_115821.jpg]
[Resim: 20180109_115829.jpg]
[Resim: 20180109_115834.jpg]

[Resim: 20180109_115843.jpg]

Silahım yaklaşık 5 aylık ve 350 Atım görmüş görüntüleridir. Tek yaşadığım sorun arpacığın oynaması idi fabrikaya giden üst kapak alta bulunan parçası ilaçlanarak sabitlendi ve tekrardan gez ve arpacık ortalandı. Dikkatimi çeken gezinde yerinin değiştirilmiş olmasıydı biraz da olsa.

Hepsi bukadar sorular olursa elimden geldiğince paylaşıp cevap vermeye çalışırım. 
Değerli arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum, güvenli silahlanmalar...  Thumbs Up

Alıntı
28 üye teşekkür etti:
ducak, taarruz, Ruhsuz, batuhanvurall, 1905sss, usame, PersonalDefence, tirendaz, Red Kit, sem, Yasin06, madenci08, heisenberg, sirflayer, lupus, Murata, scarface4086, defender45acp, shelby, ALPTUG, baykaralper, Zemre10, xf7er, S54H1N, Mechul, Surmene, Gazanfer, sfera
Resim sınırına takıldığı için ekliyorum,

Fabrikada işlem gören arpacığın altındaki somunmu denir vidamı malum parça.

[Resim: 20180109_115845.jpg]
[Resim: 20180109_115852.jpg]
[Resim: 20180109_115900.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
wubıh, ALPTUG, taarruz, Ruhsuz, batuhanvurall, heisenberg, sirflayer, defender45acp, xf7er, yyildiz, S54H1N, browning 61, nsyuksel
Hayırlı olsun, gövdenin resmini gösterip Glock'un iç mekanizması deseler sadece "ön taraftaki metal görünüm ne acaba" diye şaşırırım.

Bu kadar çok mu benziyor? Yoksa bu tür tabancaların mekanizması hep mi birbirine bu kadar benzer?

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
sezgin
(09-01-2018, 03:40 PM)Ahmet Efe demiş ki: Hayırlı olsun, gövdenin resmini gösterip Glock'un iç mekanizması deseler sadece "ön taraftaki metal görünüm ne acaba" diye şaşırırım.

Bu kadar çok mu benziyor? Yoksa bu tür tabancaların mekanizması hep mi birbirine bu kadar benzer?

En büyük satın alma sebebim bu oldu hocam. İğnenin glockdaki gibi aynı prensipte olması. Farklı bir markanın polimerine gidecek iken Osman abinin bu videosu sonrası SAR9 aldım elime tamam budur dedim ve döndüm.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
yasin1210, FRD
Osman Bey bazı firma veya firmalarla çalışırdı eskiden. Yani ticari bir ilişki olarak tabancaların reklamını yapıyordu.

Siz videoyu seyredince diğer markadan vazgeçip sarsılmaz aldım dediğinize göre gayet başarılı yapıyor işini. Ama sizin silahınız için söylemesem de genel bilgi vereyim.

Osman Bey tanıttığı silahların eksik, kötü, hatalı bir tarafını görürse o firmadaki pozisyonu gereği söylemiyor. Bunu kendisi ifade etmişti. Yani bir videosunu seyredip olumsuz bir şey duymazsanız bu silah çok başarılı anlamına gelmiyor.

Bu arada tabancanız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın.

Şu parça nedir sorabilir miyim?

[Resim: 20180109_112740_zpso5myosl6.jpg]

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
foottwo, Pistov, PersonalDefence, topraxxx
Sayın 1905sss , 2. resme bakıldığında ve Glock'taki aynı yer hatırlandığında silah seri numarasının yazıldığı plaka gibi görünüyor.
Sayın Sezgin öncelikle tabancanız hayırlı olsun kazasız günlerde güvenle kullanmak nasip olsun. Benim merak ettiğim husus Glock Tetik modifikasyonlarının(connector, triger spring vb) bu silahta uygulanıp uygulanamayacağı?
Saygılar.

Alıntı

Güle güle kullanın. Allah kaza bela vermesin.

Gözüme batanlar sürgü içindeki tesviye izleri, gereksiz yere boyanmış namlu kılavuzu ve iğne emniyeti.
Tesviye izlerini görmemeyi tercih ederim. Zor da değil yok etmek. Namlu kılavuzu ve iğne emniyetini boyayana kadar parlak sert krom kaplasalar daha iyi olurdu.. Boyanın çıkacağı ya da döküleceği aşikar o bölgelerde. En azından aşınmaya dayanıklı olurdu.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, Murata, orpeus
Klonda olsa sağlıklı çalışacak bir tabanca gibi duruyor. Yerlilerde kozmetik kusurlar standart özellik oldu artık onlara bakmıyoruz bile... Yeni sahibine hayırlı olsun. Umarım başınızı ağrıtmaz. Atım raporlarını ileride de yayınlamaya devam ederseniz zevkle takip edeceğimi söyleyebilirim. Açıkçası yerliler arasında en merak ettiğim tabanca.

Lupus Bey, 

Diğer Sar9 konusunda otomatik gibi peşpeşe ateşleme problemi olduğundan bahsetmişsiniz. Glock tetik sistemine sahip bir tabanca olduğu için bir tahmin ve bir soru soracağım izninizle. Umarım gözünüzden kaçmaz.

Bilindiği üzere Glock Auto Switch, ateşleme işlemi esnasında sürgü tekrar kapanmaya başladığında iğneyi geren kolu otomatik olarak aşşağıya sevk etmesi ile çalışır. Böylelikle siz otomatik olarak tetiği çekmiş olursunuz. 

Sar9 da tetik kolu kendiliğinden mi aşşağıya iniyorda iğneden kurtuluyor? Bir nevi P320 lerdeki Drop Fail meselesi gibi bir durum mu bu? Eğer öyle ise tetik çekilmeden kapsülü ateşleyecek enerjiyi hala kazanamamış olan iğne mermiyi nasıl ateşliyor? Sonuçta iğne yarı kurulu bekliyor. Bu soruların cevabını merak ettim doğrusu. Yanıtlarsanız sevinirim.

Saygılarımla.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
Pistov, taarruz, Ahmet Efe, ERDAL, kurtkan
(11-01-2018, 10:14 PM)Glocklover demiş ki: Eğer öyle ise tetik çekilmeden kapsülü ateşleyecek enerjiyi hala kazanamamış olan iğne mermiyi nasıl ateşliyor? Sonuçta iğne yarı kurulu bekliyor. 

Glock ateşleme iğnesi tetik tam ileride iken yarı kurulu konumda bekler. Tetik ne kadar geride ise, tetik kolunun yakaladığı iğne de o oranda daha fazla kurulu bir konumda bekler. 

İlk atışı yapmak üzere tetiği sonuna kadar çekildiğinde, sürgü geriye gelip tekrar ileriye gidip döngüsünü tamamladığında, atıcı tetiği salmadıkça, tetik kolu iğneyi ateşleme anındaki konumda tutmaya devam eder. İşte bu esnada tetik kolu iğneyi kaçırırsa silah yine ateşlenir. Hata tekrarlamaya devam ederse atıcı tetiği salana kadar silah atış yapmaya devam eder. 

Hata neden olur? Her türlü tasarım ve üretim hatasından kaynaklanabilir. Glock tetik sistemini ayrı bir çelik karkas yapının içerisine yerleştirmek çok riskli bir tasarım olup, en küçük bir üretim hatasını affetmeyecek bir düzendir. 

Saygılar.

Alıntı
24 üye teşekkür etti:
şahin44, zarif_, taarruz, Sabri, madenci08, Surmene, yyildiz, Pistov, blueokkes, scarface4086, PersonalDefence, xf7er, asuspc, ERDAL, demirci57, blacksea, kurtkan, Boztepeli, Yasin06, nsyuksel, Murata, defender45acp, Sberat, jeronimo
Sn.lupus cevabınız için teşekkürler. Siz yazınca resmen "Haaa şimdi anladıııım!" diye ışık yandı gözlerimde. Glock tetik sistemine hakim olduğumu düşünüyordum birde. Hatta sizin Sar9 daki mesajınızdan sonra Glock' u elime alıp dakikalarca incelemiş hanım artık "Ne arıyorsun o çirkin şeyin içinde? Iyisin değil mi?" diye dalga geçmişti. Smile

Bir Sar9 incelerde böyle bir durumla karşılaşırsam tetik arka kolu iğneyi nasıl kaçırıyor anlayabilirsem hepinize bildireceğim. Umarım kronik bir problem değildir. 

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
kurtkan

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi