Yeni Glock 19X
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yeni Glock 19X
Yahu hele diyorum bu işte bir gariplik var. Sn. Orpeus birkaç senedir Glock 19 taşıyor, emniyet olup olmadığını bilmemesi imkansız. Silahların sağına bakıyorum yok, soluna bakıyorum yok... Demek ondanmış.

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
ugurucar57, tekoglu, orpeus, xeorx, blackbaz
Yabancı bir kaynakta manuel emniyet ile ilgili şu ifade kullanılmış;

"...The only difference being the military version was equipped with a manual safety...."

Saygılarımla

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
ilksurfer, ugurucar57, Vefasiz, alpi
Glock 19X yerine yanlışlıkla aşağıdaki resimdeki Glock MHS modelini paylaşmıştım. Daha sonra kaldırınca karışıklık oldu, pardon.
[Resim: GLOCKmhs1215_07-onWhite_0350-1.jpg]

[Resim: glock_mhs_right.jpg]

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
alpago, Gravis_Pro, S@riyerli, burak1234, ugurucar57, baykaralper, tekoglu, Vefasiz, drmehmet, FRD, alpi, xeorx, usame, msari
Sayın Vefasiz, sayın ilksurfer'in ilk paylaştığı resimde birşeyler vardı sanki Big Grin
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ilksurfer
Glock?ta en sevdiğim olay  özünü hiç kaybetmemesi.
Yıllar geçsede fizik olarak aynı.

Alıntı

Tabii ki klasiklerin yeri ayrıdır ama, Glock artık tabanca kavramının akla getirdiği nesne oldu dünyada.
Ve bunu, sahip olmayanların gözünde bile başardı. Tabanca deyince aklıma kendi tabancam değil, Glock geliyor.

Bu gerçekten çok çok büyük bir başarı.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
S54H1N
Emniyet mandalı bizi bozar.Bu platformun doğasına ters bence elbette X ihalesi için veya Y kurumu için glock manuel emniyet mallı bir model üretebilir ama bence kendinden gereksiz ödün vermiş olur.

Bazıları için emniyet mandalının psikolojik rahatlatma gibi bir etkisi var.O nedenle kullanmasalar dahi böyle bir özellik istiyorlar.Bilemiyorum kafam karıştı benim ama zaten yeni modelde emniyet mandalı yokmuş.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Vefasiz, usame
Arkadaşlar yanlış resim kurbanı oldum. Ancak bu karışıklığın nedeni Sn. İlksurfer'dir. Ve bu karışıklığın açıklamasıda kuru bir ''pardon'' olamaz.

Sn. İlksurfer, forum tarafından konu içerisinde düştüğüm müşkül durum nedeniyle; Glock 19x'in aynısının tıpkısını isterim haberiniz ola, yoksa aramızdaki husumet artarak devam edecektir. Tongue

Glock 19X'e gelince, galiba bu iş; XL,SLX,CLX,GLX gibi çeşitlenerek gidecek gibi Smile keza aklıma ilk gelen tofaşın kuş serisi oldu. Ancak yapılan iyileştirmeler ile birlikte tabancanın daha rafine ve iyi olacağı (görece) düşünülse de, ''19'' benim için her zaman Glock 19'dur.

Saygılarımla...

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
şahin44, Vefasiz, ilksurfer, drmehmet
Kapitalizmin gözü kör olsun... Albay Jeff Cooper' ın dediği gibi... Olmayan sorunların, gereksiz çözümleri...

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, kuzeybuzulu, Dost, delfy, madenci08, Glocklover, PersonalDefence, ilksurfer, tekoglu, Gravis_Pro, bodrum28, alpago, DoganSW, blueokkes, Rangeman, ALper Tunga

Elin Amerikalısı avuçlamış, cep telefonu, akıllı saat sunumu gibi değerlendiriyor.. Biz ancak ikinci ellerini seyreder durumdayken.. O zaman batsın bu Dünya! Dodgy

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Dost

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi