ABD den optik ve aksesuar getirtmek
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ABD den optik ve aksesuar getirtmek
Arkadaşların dediği gibi ITAR olmadıkça sorun yok. Fenerdi, red dottı, bana bavulda çok malzeme geldi. Vortex viper mini red dot da vardı içlerinde. Steiner P4Xi dürbün getirecektim, night vision ile kullanmak için 3 modu olduğunu söylediler. Dolayısı ile ITAR ürünüymüş. Optics Planet sitesinden ITAR olup olmadıkları yazıyor.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ymhfzr
(19-12-2017, 10:07 AM)ymhfzr demiş ki: Sn. Harun detaylı cevabınız için teşekkürler.
Almak istediğim ürünler

Eotech xps2  holosight
1301 için Nordic uzatma kiti
nikon prostaff 7 5-20x50 dürbün

Bu ürünleri getirtmek yasak mı?

EOTech ITAR kapsamında, 1301 şarjör tüpünde sıkıntı çıkmaz ama EAR99, Nikon dürbünün ITAR kapsamında olacağını sanmıyorum ama kesin EAR99.

Şimdi asıl konuya gelelim:
Sayın yhmfzr, örneklemeyi sizin üzerinizden yapıyorum, kusuruma bakmayın, amacım sizi kırmak değil. 

Ben, bütün bu sıkıntıları gören ve çeken bir silahsever olarak, oturdum tac87'yi açtım. "Zaten bir alay marka ile uluslararası ve transit olarak çalışıyorum, onları Türkiye'ye de getireyim" dedim. Hatta çalışmadığım markaları da dahil edeyim, memlekette mümkün olduğunca, yasal çerçevede gelebilecek malzemelerin eksikliğini çekmeyelim diye düşünüyorum. Arkadaşın biri "timer" istedi, araştırdık ne iyisi Competiton Electronics'ten mal alıp getirtiyoruz. Bir başkası Howard Leigh kulaklık istedi dün, anyı gün bulduk 100 tane getirtiyoruz; bir başka arkadaş sarfını ekleyin dedi, onu yapmaya çalışıyoruz.

Ama şimdi Nikon dürbün neden ısrarla istenebilir? Sadece bende olanlar Nightforce, Leupold, Weaver ve de kendi markamız NightEye var Nightforce NXS serisi kalitesinde yarı fiyatına. Ve bunlar yasal, izinli, faturalı, evet Amerika'dan biraz daha pahallı. Piyasada Bushnell var, Meydan Av neredeyse ABD fiyatına satıyor; Zeiss var, Zwarovski, SB var. Neden Nikon gibi vasat bir dürbün için kendinizi veya arkadaşınızı, paranızı, en azından zamanınızı riske atmak isteyesiniz? 

1301 için şarjör uzatma tüpünü yaptırıyoruz, gelecek aya hazır olacaktır. Ama Nordic peşinde koşacaksanız, tüplerin normalde TR ithaline izin verilmiyor, takla tombalak attırarak getirtiyoruz. Getirtmeye çalışsanız, takılsa izin alamayacaksınız, gümrükte kalacak mal.

Eotech, ben zaten sevmem ama sağlam üründür. Gerçekten asker-polis değilseniz, peşinden koşulması gereksiz ve çok pahallı bir ürün. Zaten yerine Aimpoint alsanız, daha iyi bir ürün. Hem de Türkiye'de satışı var. Şu an stokta olmayabilir ama birkaç ay sonra Uçar Av ithal edecekmiş. Kaça satılıyor? 780$, Optics Planet'te ne kadar? 710$. Bunların tamamı Dünya çapında sıkıntılı malzemeler, 70$ için riske girilir mi? (Bu arada Ethem Uçar'ı sevmem ama adam Aimpoint getiriyor ve fiyatı gayet makul tutuyor.)

Konunun özüne gelirsek:

Fahiş fiyat uygulamadığı sürece sizin için bu malları veya yoksa muadillerini ithal eden kişilerden alış-veriş yapmazsanız, bir süre sonra bunları piyasada bulamayabilirsiniz. tac87 açıldığından beri zararda ama diğer işlerimden yaptığım kazançla bu operasyonu destekliyorum. Tuzu en kuru satıcılardan biriyim, çünkü yaşam gelirim buna bağlı değil; gücüm yettiğince desteklerim, mali sıkıntıya gireceğimi gördüğümde kapatırım. Daha önce de yazdım: Kesinlikle kimseye "benden mal alın" demiyorum. Ama sektörü destekleyin. Binbir zahmet ve eziyete varan işlemleri aşıp size bunları temin eden firmalar, fahiş fiyat uygulamadıkları sürece, onlardan mal almayı tercih edin. Kaliteli mal üreten yerli varsa, yabancı malı almayın, yerliyi tercih edin. Umarın kendimi ifade edebildim...

Alıntı
54 üye teşekkür etti:
yyildiz, SSSalih, ymhfzr, sem, hunter 12, tirendaz, demasoni, Sabri, Yasin06, kuzeybuzulu, lupus, alone61, Cem1964, Guns N' Cars, citronium, Taylan Topaloglu, Murphy, 1905sss, Xlll, wildeagle, madenci08, fsmy, husrev, werewolf, Dost, ugurucar57, xf7er, alpago, S@riyerli, ilbay, demirci57, Ahmet Özalp, Gravis_Pro, m16a2, blacksea, ilksurfer, lotus72, FRD, xeorx, ardenne, tugrul, ceruh, serdaraktas, Tonyukuk ÖTUKEN, baykaralper, al-me, Oberon, asicocuk, usame, Simurg, MMW398, S54H1N, lenduha, karaca
Bu tür konuları gördükçe benim de aklıma eski ağır abilerin bir sözü geliyor...

'' Hovardalığın muhabbeti yapılmaz! ''

Saygılar.

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
tirendaz, zarif_, xf7er, ymhfzr, Dost, alpago, Vefasiz, demirci57, blacksea, ilksurfer, xeorx, tugrul, serdaraktas, Sabri, baykaralper, kuzeybuzulu, usame, Oberon
(19-12-2017, 01:18 PM)Guns N demiş ki: Arkadaşların dediği gibi ITAR olmadıkça sorun yok. Fenerdi, red dottı, bana bavulda çok malzeme geldi. Vortex viper mini red dot da vardı içlerinde. Steiner P4Xi dürbün getirecektim, night vision ile kullanmak için 3 modu olduğunu söylediler. Dolayısı ile ITAR ürünüymüş. Optics Planet sitesinden ITAR olup olmadıkları yazıyor.

Sn. Guns N' Cars saydığınız ürünleri ABD den mi getirtdiniz?

Alıntı

(19-12-2017, 06:47 PM)ymhfzr demiş ki:
(19-12-2017, 01:18 PM)Guns N demiş ki: Arkadaşların dediği gibi ITAR olmadıkça sorun yok. Fenerdi, red dottı, bana bavulda çok malzeme geldi. Vortex viper mini red dot da vardı içlerinde. Steiner P4Xi dürbün getirecektim, night vision ile kullanmak için 3 modu olduğunu söylediler. Dolayısı ile ITAR ürünüymüş. Optics Planet sitesinden ITAR olup olmadıkları yazıyor.

Sn. Guns N' Cars saydığınız ürünleri ABD den mi getirtdiniz?

Evet, bavulda geldiler. P4Xi getiremeyeceğim için almadım.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ymhfzr
Eylül ayında ABD'den dönen kuzenime simmons 600 marka mesafe ölçer aldırmıştım.Fiyatı 120$ civarındaydı.Herhangi bir sıkıntı yaşamdan geldi.Tüfek dürbünü için mevzuat farklı olabilir tabii.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ymhfzr
15 fişek kapasiteli sig sauer P229 şarjör'ü yurt içinde bulamadığım için abd'den getirtmek istiyorum. Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım acaba? Bir arkadaşım getirecek.

Alıntı

(04-01-2018, 08:07 PM)meto demiş ki: hiç gerek yok piyasada var mercanda 150 tl mec gar

Sn.meto birkaçkez gitmeme rağmen mec gar şarjör bulamadım. Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı? Acaba. 
Teşekkürler.

Alıntı

Ben de mauser m03 için Almanya'dan şarjör getirtmek istiyorum.1 adet gelecek burada mevzuat nedir acaba.

Alıntı

Merhabalar,
Bu hafta içi f92 compact için brownells ten sarjör aldım sorunsuz şekilde elime ulaştı

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi