Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol
Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fişek Kapasitesi 19 Oldu
Sosyal medyadan.

[Resim: Screenshot_20180114_201838.png]
 
Alıntı
12 üye teşekkür etti:
madenci08, 1905sss, Guns N' Cars, PersonalDefence, yyildiz, alone61, Fruktoz23, fatin, harun, DrgFly, OzgurSarigul, tabularasa
Kutu şarjörlerle alakalı bölümü anlayamadım  Undecided
 
Alıntı

Tüp şarjörlüler için takozun takılı olması artık sadece avda değil nakil esnasında da geçerli. Dikey şarjörlüler ise şarjörün görünümü uzun da olsa kısa da olsa gerdeli en fazla 2 kapasite alacak şekilde dizayn edilmiş şarjör ile taşınmak, nakledilmek zorunda. 

Atış alanlarında taktik atış yapılabılmesi için yüksek kapasiteli şarjörlerin sadece atış alanında kullanılmak üzere bulundurulup silaha takılı olmadan nakledilebilmesi için de izin alınmaya çalışılıyor.

Benim yukarıdaki yazıdan anladığım budur. 

Saygılarımla.
 
Alıntı
7 üye teşekkür etti:
AsmTR, ducak, şahin44, Fruktoz23, Ahmet Efe, 1905sss, tabularasa
Sayın ducak.
Silsad derneği tarafından yazılan cevaptan yatay şarjörlü standart tüfeklerle ilgili düzenlemenin tamamen eski haline geleceği anlaşılıyor. Yani takozun boru şarjör içerisinde sabit sökülemez halde olması gerekmeyecek sanırım.
Dikey kutu 5'li ve 10'lu şarjörlülerde ise gerdel altına monteli takoz sabit ve zarar vermeden çıkarılamaz şekilde mi olacak acaba? Yoksa atıcılık sırasında çıkarılarak 5 - 10 kapasiteli olarak kullanılacak sonra taşıma sırasında veya avda takoz monte edilerek kapasite yine 2'ye mi düşürülecek? Yeni düzenlemeler yazılı olarak çıkmadan nasıl olabileceğini kestirmek zor olacak galiba.
Saygılarımla.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ducak, Ahmet Özalp
Armsan RS S1'in şarjör gerdelleri takoz ile bütünleşik olması lazım!  Huh .
 
Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Özalp
Selamlar.
Bu yasaklama işi EGM'nün bir genelgesi ile başlamadı mı? Kanun veya yönetmelik değişikliği oldu mu? Bir genelge veya bilgilendirme yazısının geçerliliği nedir?  Elimdeki mevcut tüfeği ne yapacağım? Bayilerin elindeki onca malzeme,üreticinin elinde veya üretim bandındaki malzeme ne olacak?  Aslında daha çok soru var ama gerek yok.
Bence bir insan bir kanun,yönetmelik,genelge,emir ya da  adı her ne ise, onu yazarken beynini kullanmalı. Oturma organını değil. 

Saygılarımla.
 
Alıntı
2 üye teşekkür etti:
fatin, Ahmet Özalp
Üreticiler görüşmüşler, yeni genelge yayınlanacakmış.

[Resim: cap222.jpg]

[Resim: Capture.jpg]

Saygılar
 
Alıntı
17 üye teşekkür etti:
ducak, DrgFly, yyildiz, 1905sss, tirendaz, Sabri, hunter 12, husrev, PersonalDefence, FRD, Tartarus, Ruhsuz, tabularasa, Guns N' Cars, sem, DaRkNeSs-, ismicey
  


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): batu902, 1 Ziyaretçi