Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fişek Kapasitesi 19 Oldu
[Resim: 25659553_727913154074155_5952780684026229859_n.jpg]

Alıntı
26 üye teşekkür etti:
S@riyerli, 1905sss, hunter 12, ugurucar57, pasa_7676, alone61, FRD, Ahmet Efe, xeorx, Gravis_Pro, alpi, ALPTUG, lenduha, PersonalDefence, usame, drmehmet, alpago, xf7er, madenci08, Gazanfer, V.H, Boztepeli, husrev, delfy, Sakin, huseyin2017
Çok güzel, Sn. Bakanımız imzalamış, da bunu kim yaptı (yaptırdı) acaba ben onu merak ediyorum. Bilen var mı acaba?
Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
alpi
İşte buna güzel haber derim. Smile

Alıntı

Bunu kutlamak için 17'lik şarjörü alıyorum o zaman Smile

Alıntı

Bu türden gelişmelerin olumlu karşılanması elbette doğaldır ancak çok abartılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Şöyle özetleyeyim:
  • Senelik 200 mermi ile 13 şarjörü tam; 14.'yü kalan 5 tane ile doldurabilecekken;  son durumda 10 şarjörü tam, 11.'yi kalan 10 tane ile doldurabileceğiz.
Bunun dışında bilemediğim bir olumlu durum ortaya çıkmış mıdır? 

Zaten ülkemize gelmeye niyetli 15+ modellerin tümü modifiye şarjörler ile ithal edilmiyor muydu?

Zaten "sivil bir kullanıcı için" olası bir çatışmada kaderi şarjördeki ilk 3 kurşun ve hatta daha azı belirlemiyor mu? 

Siviller için "şarjörde 4 mermi daha olaydı hayatta kalırdı" denilebilecek dünyada tek bir örnek var mıdır?

Saygılarımla.

(Bu arada yukarıda sözü gecen Baikal 446'nın son güncel şarjörü 15 mermi kapasitesinde. Kaynak: Kalashnikov). 

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
v-b, husrev
(26-12-2017, 06:48 PM)lenduha demiş ki: Bunun dışında bilemediğim bir olumlu durum ortaya çıkmış mıdır? 

Zaten ülkemize gelmeye niyetli 15+ modellerin tümü modifiye şarjörler ile ithal edilmiyor muydu?

Sn lenduha,

Orjinali 15+ olan bir modelin ithal edilebilmesi için, 15 kapasite olarak kataloglanması ve tabancanın da Mod TR olarak markalanması gerekiyordu, CZ 75 veya Glock 17 gibi. Bu sebeple özellikle 9 mm sınıfındaki pek çok modelin tam boy olanı değil compact versiyonu ithal ediliyordu, misal Beretta PX4 gibi. Denebilirki kapasite sınırı kalktı da ne oldu, ambargodan silah mı geldiği var, o ayrı tabii. 

Yalnız gerçekten çok saçma sapan bir kuraldı. Onbeşinci mermiyle bertaraf edilemeyen birşeyin onaltıncı mermi ile bertaraf edilmesinden ziyade, 15+ şarjörler en ücra silah dükkanında bile çoğu zaman serbestçe satılıyordu. Hatta insanlar 33 lük Glock şarjörü ile çekim yapıp youtube a yüklüyor. Aradan numunelik birkaç kişinin canını yakmışlardır, diğer taraftan. Üstad ertelemesiz hapis cezası alan olduğunu yazmıştı (şarjör kapasitesi ve bir diğer olayda lazerden diye hatırlıyorum) ancak arayınca bulamadım. 

Saygılar

Düzeltme: Kapasite ve lazer değil, tam otomatik modifikasyonu ve lazer. İlgili link:

http://www.tabancatufek.com/forum2/showt...?tid=11633

Alıntı
5 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, demirci57, Sabri, lenduha, tirendaz
(26-12-2017, 11:56 AM)ErDiNi78 demiş ki: Çok güzel, Sn. Bakanımız imzalamış, da bunu kim yaptı (yaptırdı) acaba ben onu merak ediyorum. Bilen var mı acaba?
Saygılarımla.

Bilgi değil de tahmin yapayım kendimce Sayın Erdini78;

Bakanın yakınlarında silah sever ya da sektörden birileri olmalı, ve şöyle bir cümle kurmuş olma ihtimali yüksek ;

"Sayın Bakanım, hem silah severlerin, hem ithalatcıların, hem de ihracat yapan silah üreticilerimizin bir sorunu var. İlgili genelge hazırlanırken sanırım Brovnik sahibi bir bürokrat "14 taneden fazla alan silah zaten olmaz, 15 yazalım fazlasıyla yeter" diye düşünüp genelgeye 15 rakamını yazmış/yadırmış. Fakat tüm dünyada ortalama olarak tabancalar 17 adetlik şarjör ile üretiliyor, bu küçük sıkıntıyı düzeltirsek hem ithalat hem de ihracat da kolaylık sağladığımız gibi silahseverler için de olumlu bir şey yapmış oluruz"

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpi, Gravis_Pro
Buna ilave, 1000 mermi istihakımızında uygulanmasını heyecan ve sabırsızlık ile bekliyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
tirendaz, fuat_61, usame, karabasan, Sarıkeçili yörük, DaRkNeSs-
(26-12-2017, 06:48 PM)lenduha demiş ki: Bu türden gelişmelerin olumlu karşılanması elbette doğaldır ancak çok abartılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Şöyle özetleyeyim:
  • Senelik 200 mermi ile 13 şarjörü tam; 14.'yü kalan 5 tane ile doldurabilecekken;  son durumda 10 şarjörü tam, 11.'yi kalan 10 tane ile doldurabileceğiz.

Zaten "sivil bir kullanıcı için" olası bir çatışmada kaderi şarjördeki ilk 3 kurşun ve hatta daha azı belirlemiyor mu? 

Siviller için "şarjörde 4 mermi daha olaydı hayatta kalırdı" denilebilecek dünyada tek bir örnek var mıdır?

Saygılarımla.

(Bu arada yukarıda sözü gecen Baikal 446'nın son güncel şarjörü 15 mermi kapasitesinde. Kaynak: Kalashnikov). 

Sn. Lenduha bu düzenlemeden neden bu kadar rahatsız oldunuz anlayamadım?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
kkaya, Antiterör
(26-12-2017, 06:48 PM)lenduha demiş ki: Bu türden gelişmelerin olumlu karşılanması elbette doğaldır ancak çok abartılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Şöyle özetleyeyim:

Saygılarımla.

Resmi-sivil diye ayırmaz isek, rahmetli şehit polisimiz Fethi Sekin iyi bir örnektir (muhtemelen rahmetlinİn tabancasında 15 den fazla mermi yoktu). Tabancasında 3-4 tane daha mermisi olsaydı tüm senaryo değişebilirdi diye düşünüyorum

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
Sarıkeçili yörük, m16a2, hunter 12, karabasan, pasa_7676, FRD, DaRkNeSs-, Murphy, defender45acp

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi