Fişek Kapasitesi 19 Oldu
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fişek Kapasitesi 19 Oldu
Yani şu anda eskisi gibi av yapmıyorsak şayet takozu çıkarıp hedef atıcılığı yalabileceğiz değil mi? Bu konuyu görünce çok üzülmüştüm gerçekten. Şimdi ise tam anlayamadığımdan dolayı sevinemedim. Bilen birileri soruma cevap verebilirse çok müteşekkir olurum.

Saygılarımla.

Alıntı

(26-01-2018, 03:46 PM)Glocklover demiş ki: Yani şu anda eskisi gibi av yapmıyorsak şayet takozu çıkarıp hedef atıcılığı yalabileceğiz değil mi
Sn. Glocklover,
Atış yaparken gelirse, gelen memurun yorumuna ve insafına kalmış bir durum görünüyor.
Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Alphawolf
Ama Sabri Bey avda olduğu gibi, spor amaçlı atış faliyetlerinde de 2 kapasiteden fazla mermi alan tüfek kullanmak yasaktır diye bir genelde yayınlanmadı ki... Bu durumda basit müdahale ile sökülemeyecek takozu ben bin bir zahmetle zorlanarak soküp spor amaçlı atış organizasyonunda kullanabilmem lazım. Bu durumada kolluk gücleri birşey dememeleri lazım. Sonuç olarak av dışı tüfek kullanımlarımda sadece 2 kapasiteli şarjör kullanılacaktır diye bir mevzuatta bir madde veya genelge yayınlanmadığı sürece ben bu hakka sahip olmalıyım. 

Saygılarımla.

Alıntı

Tamamen kafam karıştı.

Yardım istirham etsem nasıl olur ? CZ 75 B ve Glock 19 GEN 4 sahibiyim ve bunlar eski standart mermi kapasitesi şarjörlere sahip. Kafa karışıklığım şunlar;

1. Eski standarttaki şarjörleri yurt içinde güvenli ve standartlara uygun 19 mermi kapasitesine yükseltebilir miyim ?
2. Şayet mümkün ise nasıl yapabilirim ?
3. Mümkün değil ise Gerek CZ, gerekse de Glock Türkiye temsilciklerinden / bayilerinden / orijinal aksesuar satıcılarından güvenli şekilde temin edebilir miyim ?
4. Yurt içinden olmuyorsa güvenli şekilde yeni standartlara uygun olarak Yurt Dışından getirtebilir miyim,
mümkün ise nasıl ve hangi prosedür olabilir.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın BigSword ben de kendi Glock 19 tabancam için biraz bakındım yabancı satış sitelerine. 19 şarjörü orjinalinde 15 kapasiteli zaten, yan, TR MOD olarak kısıtlanmış değil. 15 adedi de zor alıyor zaten Smile

İki seçenek var, ya şarjör tabanı orjinal olmayan yan sanayi bir ürün ile değiştirilip +2 kapasite sağlanacak. Ya da G17 şarjörü alınıp bir adet grip ile beraber kullanılacak. İkinci seçenek daha mantıklı ve daha güvenli bana göre.

Gerek var mı tartışılır.

CZ 75 de bildiğim kadarıyla orjinalinde 16 kapasite, sanırım ülkemiz için 15 olarak gönderiliyor. Şarjöre zarar vermeden orjinal olan 16 kapasitesine çıkarılabiliyor mu üstadlar söylerler. Ama en kötü onun için de 17 kapasite olan şarjör alabilirsiniz.

1. ve 2. sorularınızı az çok cevaplamış oldum böylece.

3. sorunuza gelirsek, kanun yeni çıktığı için temsilcilikler ve bayilerin elinde 15 kapasiteden yüksek şarjör olduğunu sanmıyorum. Yakın zamanda mutlaka getirirler.

4. sorunuzun cevabı ise evet, yurt dışından internet ile şarjör satın alan arkadaşlar var. Gümrüğe takılmadan gelebilir de, ama gümrüğe takılsa bile emniyetten yazı alıp gidip teslim alabilirsiniz diye biliyorum.

Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
defender45acp, BigSword
Sayın Ahmet Efe; Zahmetiniz ve cevabınız için çok teşekkürler ediyorum.

https://us.glock.com/products/model/g19

MAGAZINE
CAPACİTY

Bağlantısında; STANDART 15,
                     OPTIONAL 10/17/33

Tanıtımı mevcut.

Tanıtımı doğrultusunda soru işaretleri oluşunca sorma gereğini hissettim,
Olabilir mi acaba diye merak ettim. 33 olmasın da 19 olsun arayışı öne çıktı.

Resmi site bu kapasite belirtmiş iken ümitlendim.

Tekrar teşekkürler ediyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi