Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamlı mermiler forumumuza hayırlı olsun
Sevgili forumdaşlarım, abilerim, kardeşlerim,
Geçen ay izne ayrılmadan yıllık mermi satın alma belgemi de çıkarttırmış olduğumdan istihkakımı almak istedim. Gittiğim bayide stokta olmadığını pazartesi geleceğini söylediler. Mermiyi almadan memlekete gittim. 9mm Mermi için fiyat sordum 1.6 TL (200x1.6=320 TL) dediler. Halbuki daha silahı aldığım yıl olan geçen sene 1.45 'e almıştım Mke Ankara'dan. Neyse izinden döndüm, acele ediyorum ki yılbaşı geçip de bir zam daha patlatmasınlar, bugün bayiye gittim. Belge hazır, her şey tamam, yazıyı yazdım imzayı attım. Bir de ne göreyim fiyat 370 TL !!!
Uyanık vatandaşa uyanık devlet...Zam geçen hafta itibariyle gelmiş bile ve 9 mm bir merminin fiyatı an itibariyle 1.85 TL. 1 hafta arayla 50 TL'den olduk iyi mi. Eğer yeni yıl istihkakını alacak olanlar varsa acele etmesin artık.
Maaş gününde üst gelir dilimine girerek yaklaşık 200 TL maaşı düşük alınca bir şok dalgasına girmiştim ki ikinci şok da gecikmedi. Devletimiz sağolsun  Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Mr. Knowing
(15-12-2017, 03:37 PM)celik60 demiş ki: Sevgili forumdaşlarım, abilerim, kardeşlerim,
Geçen ay izne ayrılmadan yıllık mermi satın alma belgemi de çıkarttırmış olduğumdan istihkakımı almak istedim. Gittiğim bayide stokta olmadığını pazartesi geleceğini söylediler. Mermiyi almadan memlekete gittim. 9mm Mermi için fiyat sordum 1.6 TL (200x1.6=320 TL) dediler. Halbuki daha silahı aldığım yıl olan geçen sene 1.45 'e almıştım Mke Ankara'dan. Neyse izinden döndüm, acele ediyorum ki yılbaşı geçip de bir zam daha patlatmasınlar, bugün bayiye gittim. Belge hazır, her şey tamam, yazıyı yazdım imzayı attım. Bir de ne göreyim fiyat 370 TL !!!
Uyanık vatandaşa uyanık devlet...Zam geçen hafta itibariyle gelmiş bile ve 9 mm bir merminin fiyatı an itibariyle 1.85 TL. 1 hafta arayla 50 TL'den olduk iyi mi. Eğer yeni yıl istihkakını alacak olanlar varsa acele etmesin artık.
Maaş gününde üst gelir dilimine girerek yaklaşık 200 TL maaşı düşük alınca bir şok dalgasına girmiştim ki ikinci şok da gecikmedi. Devletimiz sağolsun  Big Grin

Selamlar.
Rakamları yanlış hatırlayabileceğinizi düşündüğümden düzeltme yapmak istedim.
Yılbaşında 1.42 TL idi fiyatlar, Sonra 1,56 TL oldu, şimdi ise 1.80 TL.
Çok küçük farklar var ama yinede başka bir bayiden kontrol edebilirsiniz.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
celik60
(15-12-2017, 03:45 PM)yyildiz demiş ki:
(15-12-2017, 03:37 PM)celik60 demiş ki: Sevgili forumdaşlarım, abilerim, kardeşlerim,

Selamlar.
Rakamları yanlış hatırlayabileceğinizi düşündüğümden düzeltme yapmak istedim.
Yılbaşında 1.42 TL idi fiyatlar, Sonra 1,56 TL oldu, şimdi ise 1.80 TL.
Çok küçük farklar var ama yinede başka bir bayiden kontrol edebilirsiniz.
Saygılarımla

Ben mke anlaşmalı bayisinden aldım. O yüzden fiyat farkı normaldir diye düşündüm hatta aldıktan sonra Malatya'da anlaşmalı başka bir yere daha sordum onlar da 1.85 TL fiyat verdiler. Belki 5 krş fark olması normaldir. Teşekkür ederim ama aydınlattığınız için, saygılarımla...

Alıntı

Poligondada 5  liradan atarız artık, yanlız bu optimizmin seviyesi ufaktan otizme doğru kaymaya başladıya 
bakalım hayırlısı..

Alıntı

45 acp de, rakamlar ne olur acaba?

Alıntı

(16-12-2017, 10:28 AM)pasa_7676 demiş ki: 45 acp de, rakamlar ne olur acaba?

Ben bayiye gittiğimde 7.65 mm bile olmadığını beyan ettiler. 45 Acp fiyat be olur bilmem ancak kolay bulunmasa gerek diye düşünüyorum. Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi