Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon Atmaca
(14-01-2018, 08:21 AM)SalimD061 demiş ki: Poligon Club da mermi ve silah kendinizin olunca 1 TL atis fiyati yine Basaksehirde ki Poligo da 1.5 TL , anlam verilmez bir pahalilik , sanirim poligonu kullandirmaya niyetli degiller.

Salim bey pahalı derken;Biz Antalyada 2 TL atiş fiyatı veriyoruz Big Grin

Alıntı

Poligona atışa giderken tabancasını ve fişeğini yanında götüren bir atıcı olarak poligon fiyatlarının yüksek buluyorum.(Mermi-silah bizden ve fişek başı 2.5 TL veya 1.5 olsa bile bence fazla). Poligonların genelinin bu şekilde fiyatlandırma yapmasından dolayı son bir kaç yıldır kendimce bulduğum hesap ve çözüm;

(2.5TL fişek başı)x(50 Fişek atılsa -minimum-)=125 TL Bir antrenman maliyeti

Bunun yerine yakınlarda (İstanbul-Anadolu yakası) meskun mahal olmayan Ömerli civarına gidiş dönüş 60-70 km civarı ki ortalama bir otomobil (1.6 veya 2.0 motor hacimli araç)  bu mesafeyi 30-60 TL arasında bir paraya gidip dönebilecektir. Yani antrenman maliyetimiz bu sayede maksimum 60 TL, poligon maliyetinden arta kalan parayla da mangal yapılabilir. Big Grin 

Her ay en az bir kez atış antrenmanı yaptığım için ve her antrenmanda minimum 50-100 adet fişek ateşleyen biri olarak poligonların yüksek fiyatlandırma sistemine kendimce bulduğum çözüm bu. (Birden çok ruhsatlı silahım var istihkakımın yetmesinin sebebi bu).

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, ERDAL, Gazanfer
(15-02-2018, 02:42 PM)Undercover demiş ki: Poligona atışa giderken tabancasını ve fişeğini yanında götüren bir atıcı olarak poligon fiyatlarının yüksek buluyorum.(Mermi-silah bizden ve fişek başı 2.5 TL veya 1.5 olsa bile bence fazla). Poligonların genelinin bu şekilde fiyatlandırma yapmasından dolayı son bir kaç yıldır kendimce bulduğum hesap ve çözüm;

Bunun yerine yakınlarda (İstanbul-Anadolu yakası) meskun mahal olmayan Ömerli civarına gidiş dönüş 60-70 km civarı ki ortalama bir otomobil (1.6 veya 2.0 motor hacimli araç)  bu mesafeyi 30-60 TL arasında bir paraya gidip dönebilecektir. Yani antrenman maliyetimiz bu sayede maksimum 60 TL, poligon maliyetinden arta kalan parayla da mangal yapılabilir. Big Grin 

Her ay en az bir kez atış antrenmanı yaptığım için ve her antrenmanda minimum 50-100 adet fişek ateşleyen biri olarak poligonların yüksek fiyatlandırma sistemine kendimce bulduğum çözüm bu. (Birden çok ruhsatlı silahım var istihkakımın yetmesinin sebebi bu).

Saygılarımla.

Sayın Undercover, Çekmeköy'de ikamet eden, Dudullu'da işyeri olan ve Şile'de yazlık sahibi biri olarak bu dediğiniz yer benim için bulunmaz bir nimet gibi olabilir Smile

Böyle bir yer tespiti yapmak için zaman ayırmak ne zamandır aklımda , ama bir türlü fırsatım olmadı. Eğer tespit ettiğiniz ve sorunsuz atış yapabildiğiniz bir yer var ise benimle de paylaşmanızı, hatta bir sonraki gidişinizde size eşlik etmeyi arzu ederim.

Konu harici bir mesaj ile başlığı meşgul ettiğim için tüm üyelerden özür dilerim.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Undercover
(15-02-2018, 02:56 PM)Ahmet Efe demiş ki:
(15-02-2018, 02:42 PM)Undercover demiş ki: Poligona atışa giderken tabancasını ve fişeğini yanında götüren bir atıcı olarak poligon fiyatlarının yüksek buluyorum.(Mermi-silah bizden ve fişek başı 2.5 TL veya 1.5 olsa bile bence fazla). Poligonların genelinin bu şekilde fiyatlandırma yapmasından dolayı son bir kaç yıldır kendimce bulduğum hesap ve çözüm;

Saygılarımla.

Sayın Undercover, Çekmeköy'de ikamet eden, Dudullu'da işyeri olan ve Şile'de yazlık sahibi biri olarak bu dediğiniz yer benim için bulunmaz bir nimet gibi olabilir Smile

Böyle bir yer tespiti yapmak için zaman ayırmak ne zamandır aklımda , ama bir türlü fırsatım olmadı. Eğer tespit ettiğiniz ve sorunsuz atış yapabildiğiniz bir yer var ise benimle de paylaşmanızı, hatta bir sonraki gidişinizde size eşlik etmeyi arzu ederim.

Konu harici bir mesaj ile başlığı meşgul ettiğim için tüm üyelerden özür dilerim.

Saygılar.

Sn. Ahmet Efe;

Açıkçası Ömerli civarlarında sürekli gittiğim belli başlı bir yer yok, devamlı olarak yeni lokasyonlar keşfetmeye çalışıyorum (off-road). Ancak gerek her türlü taşıtın fazla zorlanmadan girip gezebileceği gerekse doğasının güzelliğinden dolayı Kurnaköy ve Esenceli köyü civarlarını tavsiye edebilirim. Kurnaköy civarında av sezonunda avlanan kuş avcıları ile de karşılaşabilirsiniz. Buralarda meskün mahallin dışında çok güzel atış yapılabilecek yerler bulunmakta.

Ayrıca yeni yerler keşfetmek için wikiloc gayet faydalı olabilir.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 3 Ziyaretçi