Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tek kurşun için poze
(09-12-2017, 05:57 PM)harun demiş ki:
(09-12-2017, 02:56 PM)rallier_61 demiş ki: Sonradan farkettim ki, tarif ettiğim tufek; Chiappa double badger imiş ama 36ga faktörü hariç. Hic 36 numara deneyimim olmadi, gözlemlediğim kadariyla isabeti guzel ama yikiciligi nasildir bilemem. Ayrica bu tüfeğin bir incelemesini de goremedim, kendi lisanimizda; yurt dışındakiler de alt&ust namlu faklı.

Yaptıralım sizin için bir inceleme...

İsteklileri göreve davet ediyorum. 
Tüfek bizden, fişek bizden, omuz sizden...

Ben mi? .410 kalibre mi?  Onyüzbinmilyon tane atarım Tongue Tongue Tongue

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
Baikal 43em ilgimi çekmeye başladı ama fix şok(FİX 1/3 SABİT ŞOK yazıyor), tek kurşuna gelir mi bilmiyorum.
Yerliye 2000 Lira vermektense, Baikal bakmaya karar verdim. Ejektörü de ekledim, tavsiye üzerine.

Düzenleme: Anladığım kadarıyla namlunun biri 1 no, diğeri 3 no şok ölçüsünde sabit çıkışa sahip.Bu durumda iptal ya da mobil şoklu versiyonlar kalıyor geriye. 5 numara şok ile kurşun atsam, uzun vadede sorun yaşar mıyım acaba?

2.Duzenleme: Huglu fabrikayla gorusme saglandi, slug namlu yapmiyorlar; hatta 61 bantli namluya da 90 gün süre istemisler. 

Double badger icin de videolara bakarken, fisek yukledikten sonra, namluyu kapatirken patlatma yaptigini gordum istem dışı. O noktada da bir soru isareti oluşmadı değil..

Akus, Akkar, Akdaş, Arthemis, Ata Arms, Kral Arms, Yıldız firmalarına mail attım. En son Akkar ile mail yoluyla gayet iyi bilgi alışverişi yapmistim.

Maile ilk cevap veren yine Akkar oldu Smile

Akkar; opsiyonlu üretim yapmıyorlarmış.Modelleri de tek tetik zaten.

Yıldız; pozelerin hepsi tek tetik ama slug namlu yapabilirlermiş. Çiftelerde, cift tetikli model varmis, cukur veya yuksek bant secenegim olabilirmis.Her ne kadar kilit yapisi geregi, cifteler tek kurşuna karsi daha dayanikli olsa da, yanyana 2 namlu bana hic cazip gelmiyor, ozellikle hedef  calisacagim icin.Zaten tek göz nişan alıyorum, onunla da hangi namluya bakacagimi karistirmak var Big Grin

Huğlu Koop. ; Telefon ile görüşme sağladım. Slug namlu ve ayarlı gez ile 5/5 sabit şoklu poze yapabilecekleri ama 3 ay süreceğini söylediler. Yerli çifte veya poze olarak bakıldığında, sağlam ve tavsiye edilen ürünler çıkaran bir firma, liste başı şimdilik. Yaptırısam, 104ae modelini düşünüyorum. Kendi kendime "mobil şok ve bantlı mı, yoksa mobil şok ve gez-arpacıklı mı yaptırsam" diye sormadan edemiyorum; sırf tek kurşun için şoktan vazgeçmeli mi?

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi