Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topluda İdeal Namlu Boyu
Yeni üye olduğum için forumu kullanma ve mesaj yazma noktasında bazı acemilikler yaşıyorum . Öncelikle mesajımı okuyarak değerli Zamanını bana ayıran herkese teşekkür ederim.

İlk fırsatta poligona gidip revolver ile deneme amaçlı atış yapmam gerektiği
Hususunu değerlendireceğim. Yormayan .38 lik mühimmat ile ayarlı gezi olan 4 inch ve üstü bir revolver bulup biraz deneme yapmalıyım. Herkese tekrar teşekkür ederim.

Alıntı

Bu kombinasyon bir aralar Ümraniye'deki poligonda vardı ama hala mevcut mudur, müdavimlere danışmalı?
Smile
Kolay gelsin sayın mark3ruger.

Alıntı

Teşekkür ederim Sayın tirendaz. Ümraniye konusunu değerlendireceğim . Size de kolay gelsin .

Alıntı

Ümraniyedeki malum poligona son gittiğimde mevcuttu bu kombinasyon Sn. Tirendaz. Çok uzun zaman olmadığından hala duruyordur sanıyorum.
Saygılar.

Alıntı

Merhaba tüm kıymetli üyelere.

Hala toplu tabancalar ile ilgili kafamda soru işaretleri mevcut.
Hal böyleyken, bu başlık altında aklıma takılan soruları sormak istedim.
Yardımcı olursanız memnun olurum.

Toplu tabanca sahibi olmak istiyorum. Gerek taşıması sıkıntı yaratmayacak, gerekse belirli bir mesafede atışları yakın mesafeye toplayabileceğim bir namlu ölçüsüne sahip tabanca arayışım devam etmekte. Toplu tabanca dendiğinde, ilk akla gelen marka pek tabii Smith Wesson.
Herhangi bir modeliyle atış yapmadığım gibi, elime daha önce almışlığım, incelemişliğim yoktur.

Şahsıma ait Sarsılmaz tabancam var.
Toplu tabanca' ya sahip olma arzum; verdiği güven, güç, sorunsuzluk, şık tasarım vb. birçok etkene dayanıyor.

Forumda okuduğum kadarı ile, üretim maliyetlerini düşürmek adına S&W firması, eskisi kadar dayanımı yüksek ve uzun ömürlü tabancalar üretmemekteymiş.

Satılık ilanlarında 38 cal ve .357 magnum revolverler' e ara sıra rastlamaktayım.
Fakat gönlümde yatan aslan .44 magnum fişek atabilen, 4'' namlu uzunluğuna sahip bir model. Maalesef çok nadir ilanlarda görünüyor ve hızlı biçimde el değiştiriyor.

Sağlıklı karar vermek adına, .357 ve .44 magnum fişek atabilen modelleri yan yana kıyaslamak lazım ama öyle bir fırsat yakalamak çok güç.
Daha güç olanı, temiz bir .44 magnum toplu tabancaya sahip olmak zaten.

Bugün Asp atış poligonuna gittim. Gerek fiyatlar konusunda bilgi almak, gerek bir S&W' a rastlayıp belki atış yapabilmek umuduyla...
Maalesef Pazartesi günü bu poligon kapatılacakmış. Bir daha açılmamak üzere.
Ellerinde ise yerli tabancalar vardı. Toplu olarak ise Sarsılmaz' ın olduğunu belirtti yetkili kişi.
Üzülerek oradan ayrıldım.

Belki İsav atış poligonunu ziyaret ederim bu noktada.

Kısaca düşüncelerimi paylaşmak istedim.
Saygılar.

Alıntı

Alacağınız ikinci el bir Smith kaç yaşında olursa olsun sizin Sarsılmaz'ın torununun torununu görür .

Alıntı

Forumun kötü yanı hepimizi Vedat Mirol olmaya yöneltmesi lezzeti seviyoruz ama herkes de gurme olamaz . Elimizdeki imkanların kısıtlı olması bizi en iyiyi almaya yöneltiyor ama ömrümü de Safiye Ayla'ya benziyen Stoeger'le geçirmek pek istediğim bir şey değil .

Alıntı

O halde Safiye Ayla'dan gelsin Big Grin

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
wubıh
İnç hesabıyla 4 inç ideal,diğerlerinin taşınabilirliği ve görüntüsü tatmin etmiyor bence...

Alıntı

Sayın kivop, istediğiniz toplu tabancaların hiçbiri gerek boyut gerek ağırlık olarak taşımaya uygun değil. 44 Magnum ise taşımayı bırakın atış yapmaya da uygun değilSmile) Tek bir toplu tabancanız olacaksa, (ekonomik durumuzu bilmemekle birlikte) yerinizde olsam SW 686-3 veya 686-4 model bir revolver bulmaya çalışırdım. Mümkünse 4' olanını, olmazsa 2.5' de işinizi görür. Selam ve saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi