Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruger P85 tutukluk ?
(17-12-2017, 09:09 PM)elratin demiş ki: Sn Ducak silahım eski olmasına rağmen hiç kullanılmamış irca yayı sertliğide aklımın bi köşesinde bakalım değerli fikirlerinizi bekliyorum saygılar ....

Tabancanızın kapak takımını sürgü düşürme manivelası ile geride kilityerek iki gün kadar bekletin. İrca yayınızın sertliğini belki biraz olsun alabilir. Malum ülkemizde bulunan fişek fiyatları ve sınırlama ile atış yaparak yay yumuşatmak her baba yiğidin harcı değil.

Saygılarımla

Alıntı

Sayın elratin,

Silah boş kovan tahliyesini yeterince uzağa yapabiliyor mu sorunsuz olan atışlarınızda? Bu noktada bir anormallik gözlemlediniz mi?

Saygılarımla.

Alıntı

Evet uzağa atıyor sn PersonalDefenca eğer

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
PersonalDefence
Video yüklemeyi beceremiyorum videoda varda

Alıntı

Sn Ducak az önce silahımın sürgüsünü kilitleyip beklemeye bıraktım 2 gün sonra atış yapıp video çekmeyi düşünüyorum fakat siteye nası yüklenir bilmiyorum farklı bi çözüm bilen lütfen yazsın saygılar ....

Alıntı

Arkadaşlar,

Ruger tabancaları omuza vurarak namluya fişek süren kişilerin çektiği pek çok video izlediğinizi veya bu manevrayı bizzat denemiş olabileceğinizi tahmin ediyorum. Bu manevranın Ruger tabancalarda bu kadar kolay yapılabilmesinin nedeni irca yaylarının diğer marka ve model tabancalara oranla daha yumuşak olmasıdır. MKEK fişeklerinin basınçları hepimizin malumu, bu nedenle zaten yumuşak olan Ruger irca yayını daha fazla yumuşatmaya çalışmanızı tavsiye etmem.

Saygılar.

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
Dr.Vatan, musti267, alpago, blueokkes, Vefasiz, guvendik
Sn Lupus bu tutukluk irca yayının çok sertliğinden kaynaklanıyor olamaz mı yani

Alıntı

Sn.elratin,

Tabancayı bizzat inceleyip, mümküse hızlı çekim bir video ile sorunun hangi safhada olduğunu tespit etmeden bir değerlendirme yapmak çok zor.

Öncelikle tabancayı farklı zamanlarda üretilmiş fişeklerle, mümkünse farklı marka fişekle denemek lazım. Böyle bir tutukluk yaşasam ilk yapacağım şey sıkışan boş kovanların dip tablalarının çaplarını, et kalınlıklarını, tırnak çentiklerini ölçmek, sorunsuz tahliye edilen boş kovanlar ile karşılaştırmak olurdu. Akabinde yazdığım üzere farklı fişeklerle denemek olurdu. Eğer sorun fişek kaynaklı değilse o zaman tabancaya yoğunlaşırdım. Çünkü elle yapılan kontrollerde tırnak çenesinin altına yerleşmeyen, atış esnasında mekanik zorlama ile yerleşip, tahliye esnasında sıkışan çok fişek dip tablası gördüm.

Göründüğü kadarı ile boş kovan sorunsuz bir şekilde namlu fişek yatağından çekiliyor, ancak dışarı fırlatılamıyor. Bu durumda boş kovanı çok iyi inceleyip, dip tablasında kovan fırlatıcı / çıkarıcı izi olup olmadığı, iz varsa tahliye edilen kovanlardaki izlerle karşılaştırılması gerekir.

Eğer iz yoksa, bir şekilde kovan fırlatıcı / çıkarıcının kovan dip tablasını ıskaladığı düşünüp, öncelikle kovan fırlatıcı / çıkarıcının kovan dip tablasına temas eden ucunun yeri ve açısına yoğunlaşmak gerekir.

Eğer iz varsa yayların çalışma dengesi, tırnak yayı ( Ruger de tırnağın kendisi yaprak yaydır ) , tırnak çenesi gibi ayrıntılara yoğunlaşmak gerekir.

Açıkçası herhangi birşeye müdahale etmeden önce sorunun kesin nedeni ve çözümünden emin olmak lazım.

Saygılar.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
tirendaz, fuat_61, zarif_, alpago, blueokkes, ugurucar57, sirflayer, ducak, ALPTUG, Kanuni, Vefasiz
Sn.elratin hareketli olan boş kovan fırlatıcısının altında v şeklinde bir yay var bu yayın doğru takılıp takilmadığını kontrol edin eğer yay herhangi işlem neticesinde yanlış takılmış ise kovan fırlatıcısı gevşek kalıp sallanır.Bir RUGER sever olarak 5 yıl kullandığım bu savaş tankı beni hiç yolda bırakmadı saygılar.

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
lupus, alpago, musti267, Vefasiz
Sn forum üyeleri ; bugün arkadaşımın ruger ile benim tutukluk yapan silahımı karşılaştırdım.Diğer tabancanın kovan çıkarıcısının şarjöre doğru benim silahtan biraz daha fazla eğimli olduğunu farkettim ve benim kovan çıkarıcıyıda biraz şarjöre doğru eğdim ardından 2 şarjör mermi attım sıkıntı olmadı şimdilik problem çözüldü gibi saygılar ....
[Resim: F5874993_8_ABA_4_E0_F_9_AAE_7454_A43453_AE.jpg]

[Resim: 77_ECF213_5611_42_B8_8_ABB_31_D077_A5_A8_E5.jpg]

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Karagoz, ducak

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi