Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ruger P85 tutukluk ?
Merhaba değerli forum üyeleri...

SIG Sauer P228 , Glock 19 derken yaklaşık bir ay önce sağlamlığına ve iyi çalışmasına tav olup bitane Ruger P85 aldım. Silah çok az kullanılmıştı. 

Yaklaşık 200 atım yaptım. Silahımda şöyle bir tutukluk peydah oldu. Her şarjörde 2 defa yapıyor. Sebebi ve giderilmesiyle ilgili özellikle üstadların bilgi vermesini rica ediyorum.

Saygılar.

[Resim: C8_A0_B0_AA_4_AA9_4_A0_A_B1_B2_9_B1251_D72685.jpg]

[Resim: ED65_AF7_F_48_B5_4_BC8_915_A_1_CD388363_DDE.jpg]

[Resim: 9_B148_F08_10_F2_4_A85_B86_C_CE5_B7044_EE38.jpg]

[Resim: 6_D65170_E_760_E_409_C_9392_BF159_B9_A6953.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Heat
Ruger P85 lerin hareketli olan kovan fırlatıcılarında olabilir sorun.2.sebep şarjör yayı olabilir,irca yayı ile şarjör yayı sertliği uyumsuzluğuda olabilir.Benim tahminlerim bunlar.Ama hareketli olan kovan fırlatıcının P85 lerde besleme sorunu yaşattığını duymuştum.Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
lupus
Sayın Elratin, sorun Sayın Beckenbauer'in söylediği gibi kovan fırlatıcıda görünüyor. Emin olmak için bendeki Ruger'i inceledim. Yeni fişeği namlu yatağına sürmesi için sürgü , kovanı kovan fırlatıcısının olduğu hizaya kadar getirmesi gerekiyor. Bu da icra yayı ile ilgili bir sorun olabileceği ihtimalini benim nazarımda eliyor. Kovan fırlatıcı normalde durması gereken yerden biraz daha aşağıda konumlanmış olabilir veya kovan ile temas ettiği yerde sorun olabilir. Bu modelde kovan fırlatıcısı hareketli olduğu ve şarjörün fırlatıcıyı olması gereken yerde tuttuğu düşünüldüğünde şarjör kilit yerlerindeki gevşeklik kovan fırlatıcısının olması gerektiği yerde konumlanmasına engel olabilir.
Benim düşüncelerim bunlar, sorunun çözümünü forum dışında bulursanız, buradan paylaşırsanız sevinirim.
Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
drmehmet, musti267
Cevap verdiğiniz için teşekkür ediyorum.Sorunun hareketli boş kovan çıkaracağından olması konusunda mutabıkız fakat nası giderebiliriz acaba ? Saygılarrr

Alıntı

Az önce silahımın aşağıda resimde işaretlediğim yere çok ince bir zımparayla yonttum sonra yaklaşık 3 şarjör mermi attım sıkıntı yok silahı temizlemeden atış yapmaya devam edeceğim sıkıntı olursa yine buraya yazacağım saygılar ....
[Resim: 6611_D7_EB_4_CA3_47_B2_9118_18185577_B5_AB.png]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Heat
Merhaba sayın forumdaşlar.Bugün silahımla 3 şarjör daha mermi attım son şarjörde aynı tutukluğu tekrarladı silahtan resmen soğudum.Zımparayla resimdeki yeri biraz zımparaladıktan sonra daha yapmaz diye düşünüyordum ama olmadı lütfen yardımcı olabilecek ustaların yardımını bekliyorum saygılar ....

Alıntı

Sn. elratin;

Eğe ve zımpara bana göre silahın mekaniğine usta seviyesinde hakim olmayan bir silahseverin eline alması gereken en son materyaller olmalı. Çünkü eğe ve zımpara ile yapılan işlemlerde geriye dönüş çok çok zor kimi zamanlarda ise imkansız oluyor. Emin olun bu gibi sorunlar bazen çok alakasız yerlerden kaynaklanıyor olabilir. Kabze vidasının aşırı sıkılmış olmasından  dolayı tutukluk yapan tabanca gördüm. Mikro fotoğraflar yükleseniz dahi silahı ele almadan net birşey söylemek zor. Benim size tavsiyem silahın toleransını bozacak müdahaleden kaçınarak en kısa sürede bir ustaya göstermeniz.

Saygılarımla.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
demirci57, hunter 12, alpago, ugurucar57, xeorx, Murphy, Ahmet Efe
Sn Ducak cevabınız için teşekkür ederim ama malesef benim halletmem gerek çünkü memleketimizde usta sıkıntısı var geçen yaptığım işlemi çok ince zımparayla yaptım ve hallolmuş gibiydi çünkü baya bi mermi attım sıkıntı olmadı fakat bugün 3. Şarjörde yine yaptı değerli çözümlerinize ihtiyacım var saygılar ....

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ducak
Sn. elratin;

Daha önceki mesajlarda kovan fırlatıcısı ile ilgili yorum yapılmış benim görüşümde o yönde. Bir ihtimal boş kovan fırlatıcıya çarptıktan sonra tırnaktan kurtulamıyor olabilir tırnağın durumunu kontrol etmekte fayda var. İrca yayınız sert ise yine kovan tahliye edilmeden kapak tarafından sıkıştırılabilir. Şarjörü değiştirip denediğinizi varsayıyorum o yüzden şarjörü geçiyorum. Tahmin edeceğiniz üzere bunların hepsi ihtimal dahilinde. Elinizde dummy fişekler var ise onlarla atışları mekanik olarak simüle etmeye çalışın yok ise boş kovanları kullanın. Atım yatağına boş kovanı sürdükten sonra şarjör yuvasından el feneri tutarak sürgü manüpülasyonu yaparsanız aşağıdan bakarak belki sorunu tespit edebilirsiniz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Umarım en kısa sürede sorunu çözersiniz.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
ugurucar57
Sn Ducak silahım eski olmasına rağmen hiç kullanılmamış irca yayı sertliğide aklımın bi köşesinde bakalım değerli fikirlerinizi bekliyorum saygılar ....

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi