Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sarsılmaz K10C
Merhabalar.

Bildiğiniz üzere kullandığımız yağlar toz, barut artığı vs gibi etkenlerle birleşip zamanla reçine kıvamına gelerek özellikle hareketli parçalar arasında katman oluşturuyor. Bu durum silahta korozyona sebep olabiliyor ve daha önemlisi iğne, horoz, emniyet, tetik vs. gibi hayati parçaların çalışma sıhhatini direkt olarak etkiliyor. Kullanıcılar olarak oluşan bu tortuları sahra sökümü ile bir noktaya kadar temizleyebiliyoruz. Bezin ve fırçanın girmediği noktalar tam olarak temizlenmiyor. Silah temizleme konusunda takıntılı biriyim. En ince ayrıntısına temizlemeye gayret ediyorum. Benim bu gibi durumlarda uyguladığım ve çok iyi verim aldığım bir yöntem var. Mazot ve başınçlı hava. Silahı sökebildiğim en küçük parçalara ayırıp mazot dolu bir kap içerisinde yumuşak bir dış fırçası ile iyice fırçalıyorum. Daha sonra kompresör yardımı ile silaha başınçlı hava tutarak bir damla bile mazot kalmayacak şekilde kuruluyorum. Sonra koruyucu yağ ile yeteri kadar yağlayıp temizliği bitiyorum. Bugün Sarsılmaz K10C'nin mazot banyosu günüydü. Silahı aldıktan sonra atış yapmış temizleyip kaldırmıştım ancak sanki gönlüme göre temizlenmemişti. Silahın tetik ve horoz grubunu da sökecektim ancak pimler kıvırma sacdan imal edildiği için yedek pimler olmadan karışmadım. İşlem sonrasına ait silahla ilgili fikir olması açısından birkaç fotoğraf çekip yüklemek istedim. 

Saygılarımla.

[Resim: IMG_20171210_124805.jpg]

[Resim: IMG_20171210_124836.jpg]

[Resim: IMG_20171210_124857.jpg]

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
Bertaraf3, ALPTUG, selcuk_01, defender45acp, heisenberg, FRD, taarruz, lupus, tirendaz, sirflayer, , 1905sss, şahin44, Kaan Yaşar, DoganSW, usame, Vectra, Elbruz71

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 2 Ziyaretçi