Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ERSÜS SİLAH SANAYİ
(11-12-2017, 09:18 AM)lupus demiş ki:
(11-12-2017, 01:13 AM)ugr demiş ki: Hatta o dönemler tambur şarjör yasakta değildi.

Sn.ugr,

Şarjörün şekli değil, fişek kapasitesi önemli. Onbeş fişek kapasitesini aşmadıktan sonra isterseniz mayonla bile besleme yapabilirsiniz. Smile

Maalesef durum böyle değil tamamen yasaklandı tambur şarjörler.Smile Ek olarak bu 15 fişek kapasitesi olayıda meclisten geçmedi diye biliyorum. Maalesef ateşli silahlar ile ilgili kanunların ucu hep açık kalmış.Smile

Alıntı

Selamlar,
Bu kadar üstat varken ben ne halt yemeye mesaj yazıyorum bilmiyorum. Ancak affınıza sığınarak konu ile ilgili bir kaç kelam edeceğim.
Yerli firmalarımızın en büyük eksikliği kurumsal olamamak. Kurumsallık kişilere bağlı olmadan bir kurum veya şirketin yönetilmesidir. Biz millet olarak ezelden beri her yaptığımız işte amir-patron ne der acaba diye düşünürüz. İşin doğrusunun bir önemi yoktur. Önemli olan yapılan işin amir veya patrona nasıl satılacağıdır. Bu zihniyetin sonucu da yapılan iş sırasında görülen bir yanlış ya halının altına süpürülür ya da amire konu ile ilgili yalan söylenir. Dolayısı ile amir-patron her şeyi yolunda zanneder. Sonra işler .oka sarınca artık yapacak bir şey kalmamıştır.
İkinci durum amir-patronun her haltı ben bilirim edasında olmasıdır. Biz bu tür kişilere bizim sektörde "Herbokolog" deriz.
Bu durum daha da kötüdür. Çünkü ne dersen de onun bildiği doğrudur. Firmayı-kurumu batırsa bile yanlışlarını kabul etmez.
Konunun Ersüs ile bağlantısına gelince. Sevgili kardeşim yıl olmuş 2017. E-ticaret denilen kavram almış yürümüş. Bırak giydiğin donu, neredeyse arabayı internetten satın alacağız. Akıllı telefonu olmayana deli muamelesi yapıyorlar. Dünya kadar para harcamışsın. Deli gibi yatırım yapmışsın. İnşallah başarılı olup mükemmel bir ürün yapmışsın. Ama bir Web sayfan bile yok. Doğru dürüst bir reklam tanıtım yok. Firmayı kurduğun gün Web sayfanı hazırlaman gerekirdi. Ürün el ile tutulur hale geldiğinde burası gibi forumlardan eleman davet edip özel test-tanıtım yaptırman gerekirdi. Sağa sola reklam vermen gerekirdi. Aklı başında silah uzmanlarına numune gönderip geri dönüşleri alıp iyileştirme yapman gerekirdi. Siz ne yaptınız? Ne yaptınız Allah aşkına.
Süleyman Usta diye birinden bahsediliyor. Belkide Türkiye'nin en iyi üreticisidir. Ama tek başına hiç bir işe yaramaz. Eğer o olmadan bir çivi bile çakılamıyor ise, işler yürümez ki zaten.
Elin Amerikalı kamyon şoförü bizimkinden iyi değildir. Fakat bir kanal alır belgesel yapar. Amerika kamyoncuları adında. Oturup televizyonda "vay anasını, adamlara bak" diye izleriz. Bizim Karadeniz de de elemanın eline 2 kilo demir bir tane eğe verirsin. Sana iyi kötü çalışan bir tabanca yapar kimsenin umurunda olmaz.
İnanın şu ürün mükemmel bile olsa belirli bir satış rakamının üzerine çıkamayacak. Çünkü binanın temelini yanlış kurmuşlar.
Sorun bakalım Google amcaya "Ersüs Silah" diye. Neredeyse hiçbir şey yok. Yazık olmuş bunca emeğe-zamana.
Birde silah kötü çıkarsa işe o zaman Cafer'den bez getirmesini isteriz.
Saygılarımla.

Not: Amerikalı bu şekilde reklam yapıyor. Smile

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Heat, sem, husrev, xf7er
...veee ben bu noktadan sonra konuyu takip etmeyi bırakıyorum.
Ersüs almam.
Takip edecek olanlara şimdiden sabırlar dilerim.
Saygılarımla

Alıntı

(12-12-2017, 04:35 PM)Baygölge demiş ki: Sn. lupus, bu tüfek çalışıyor demek kafi geliyor zaten. Savunma amaçlı kullanılabilir demeye gerek kalmıyor.

Canik TP SA/SF... Çalışıyor. Ama tetik ve ateşleme sistemi düzeni nedeni ile hiçbir zaman hiçbir yerde savunma amaçlı olarak kullanılabileceğinden bahsetmedim.

Canik TP9 SA/SF' nin kopyalandığı tabanca, Walther PPQ... Çalışıyor. Ama yine tetik ve ateşleme sistemi düzeni nedeni ile hiçbir zaman hiçbir yerde savunma amaçlı olarak kullanılabileceğinden bahsetmedim. 

(12-12-2017, 04:35 PM)Baygölge demiş ki: Vepr 12 veya Saiga yı bir çok yerli tüfek ile yanyana görmüşsünüz. Benim yerli ve boru şarjörlü bir tüfeğim ve bir önerim var. 3 4 koli fişek alalım. Vepr sahibi bir arkadaşla başlayalım atışlara. Kimin tüfeği ilk sorunu çıkarırsa orada atışı bırakalım. Kalan fişekleri kazanana verelim; fişek ücretlerini de kaybeden ödesin. Buyurun kameralar önünde ben bu teste hazırım.

Ben bu testi yerli ürün almak için '' Bu sefer yerli kopya çalışacak... '' beklentisi ile nihai kararın iki kez ertelenip üç kez tekrarlanan ön yeterlilik değerlendirmelerinde yaptım. 

(12-12-2017, 04:35 PM)Baygölge demiş ki: O zaman 300 500 sorunsuz fişek attığınız her yerli tüfeğe çalışıyor demelisiniz. Tabi yerlilere herhangi bir gareziniz yok ise. Ben gerçekten negatif ayrımcılıkla davranıldığını düşünüyorum yerlilere. 

Yerlilere garezimiz mi var? Evet. Çünkü onların bizlere, bizlerin çoluk çocuğumuza garezi var. Konu boyunca bahsi geçen ön yeterlilik değerlendirme aşamasında karar ertelemekten, test tekrarlamaktan dolayı vakit daraldığı için dayanım ve mekanik güvenilirlik hizmet ömrü testi iptal edildi. Tabii biz uzun soluklu dayanım ve mekanik güvenilirlik testi yapılaması konusunda ısrar edince, yerli kopyanın firma yetkilisi '' Boş yere vakit harcamaya gerek yok, zaten herkes bunu taahhüt ediyor, bir sorun çıkması durumunda idari şartnamenin gereği olan para cezasını kesersin olur biter...''... Peki o sorun sahada çıkar, personelin hayatına mal olursa ne olacak? Babasının oğlu değil ya, şartnamenin gereği olan cezayı öder geçer. Kafa aynen bu. Bizim garezimiz işte tam olarak bu zihniyetedir.  Bu zihniyet değişmediği müddetçe de bu zihniyetin ürünü olan hiçbir şeye hayatımı emanet etmem. Kimseye de hayatını emanet etmesini tavsiye etmem.

Alıntı
26 üye teşekkür etti:
Sabri, SSSalih, JoTuN, yyildiz, blueokkes, PersonalDefence, xf7er, sem, gaul, Xlll, alone61, Hakan_, harun, hunter 12, Guns N' Cars, Murata, mimaslan, blacksea, madenci08, lotus72, kuzeybuzulu, kararsız, xeorx, Kara45, Heat, iso

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi