Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ERSÜS SİLAH SANAYİ
Diğer bir nokta da, Ersüs veya başka bir firmanın .410 şarjörlü bir tüfeği sorunsuzca imal edip piyasaya sürmesi bu kadar önemli bir husus mudur? Ben de yeni bir .410 tüfek sahibi olarak bu kalibreden keyif alıyorum, o ayrı. Ancak şajörlü bir .410 tüfek yapılması neden avcılık veya atıcılık ortamında bu kadar büyük bir heyecana sebep oluyor, pekçok insan neden bu kadar sabırsızca bu tüfeğin çıkmasını MKE'ye gelecek COLT misali bekliyor, anlayamıyorum.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
xeorx, tirendaz, Fruktoz23, haplo, Murata, Kara45, Mechul
Sn. Crx,

İlk olarak firmanız ürünü daha yeni piyasaya sürdü ve bunu plastik şarjörü daha bitmeden, web siteniz hazırlanmadan, bir broşürü veya benzeri basılı medyası olmadan, internet üzerinde herhangi bir detaylı söküm ile tanıtım videosu olmadan yaptı. Bunlar ürünün piyasaya acele ve hazırlıksız çıktığının bir göstergesidir.

Bu konuyu Facabook grup sayfanıza da yazdım lakin firma temsilciliği yapan grup yöneticileri olan kişilerin, eleştirilere ve eleştiri yapan kişilere verdikleri cevapların tonuna bakarak daha fazla yazmak istemedim.

Gerek Grup sayfanızda ve gerekse burada yazım şekilleriniz ile bir firmanın kendi kendini nasıl itici ve antipatik hale getirdiğine iyi bir örnek oluyorsunuz. Firmanızı veya ürünü eleştiren kişileri laf kalabalığı ile veya çeşitli yazılar ile baskı altına alarak engellemeye çalışmak hiç hoş bir davranış şekli değil. Bu sadece ters etki yapar.

Piyasaya çıkan ürün ile ilgili olarak; bakın ürün diyorum çünki bu alet veya silah sonuç itibari ile bir ürün ve firmada üretici, diğer insanlarda potansiyel alıcıdır, her insan (potansiyel müşteri) parasını nereye harcıyacağına karar verme hakkına sahip olduğu gibi, bir ürün ile ilgili olarak beğendiği veya beğenmedi şeyleri açıklama hakkına da sahiptir.

Hangi firma piyasaya ürün çıkarırsa çıkarsın ilk modeller genelde sıkıntılıdır veya sıkıntı çıkarma ihtimali yüksektir, ürün asıl rüştünü piyasa çıkıp kullanıcılar tarafından denendikten sonra ispatlar ve bu forumda ki kişiler de bir vebale girmemek için öneri yapmadan önce bu konulara dikkat eder. Çünki tavsiye edilen şey bir buzdolabı değil arıza yaparsa yemeklerinizin bozulacağı, tavsie edilen şey lazım olduğunda ve çalışmadığında kendi veya sevdikerinizin canını tehlikeye atacak bir ürün. Bundan dolayıda piyasaya çıkan bu ürün bir hobi, eğlence, atış silahı ve yivli M4 alamayanlar için bir nefis köreltme aletidir.

Eğer firmanız böyle bir ilgi bekliyorsa yanlış forum;
[Resim: al_veri.jpg]

Burada genelde ürünlere böyle bakılıyor ;
[Resim: quality_control.jpg]

Bu yüzden benden size tavsiye, firma için eş, dost, tanıdık ile değil düzgün bir müşteri temsilcisi bularak ve müşteriler ile sadece onun iletişim kurmasını sağlayarak daha doğru adımlar atın. Sonuç itibari ile yerli firmanın doğru çalışan, iş gören bir ürün çıkarmasından gurur duyarız ve yeri geldiğinde destek olmak amacı ile satında alırız lakin firmanın bu emareleri göstermesi lazım. Şuan yapılan ve yazılanlar ile sadece antipati topluyor.

Saygılarımla,

Alıntı
32 üye teşekkür etti:
yyildiz, Boztepeli, Xlll, Sabri, lupus, orpeus, xeorx, AsmTR, alone61, Sarıkeçili yörük, Hakan_, FRD, Murphy, Guns N' Cars, tirendaz, sem, PersonalDefence, lotus72, Murata, Karagoz, alpago, harun, Fruktoz23, feritbulut, haplo, Rekli, AteşErim, kurtkan, Vamp2, blueokkes, körfezmami, Sakin
Sayın Beyler ve Bayanlar ,

Ben yıllarca Safir'in düzelmesi için beklemiş , her iki üç ayda bir tanıdığım av bayilerine gidip silah hakkında konuşmuş , silahın düzelip düzelmediğini takip etmiş , AKSA devir alınca havalara uçmuş , sürekli youtube dan ve buluştuğum , atış yaptığım kullanıcılardan silahın düzelebilirliği , sorunsuz atış yapmaya yakın hale gelmesini bekleyen bir son kullanıcıyım.

Emniyet/güvenlik ile hiç bir bağı olmayan , sadece 1 adet standart 9 mm tabancası olan ama yıllarca amerikan filmleri ile büyümüş , şarjörü altan elimin içi ile tokatlayıp , şırrak diye arka kurma kolunu çekip üstte Sayın xf7er inde belirttiği gibi nefsimi körlemek için bekleyen standart bir türk vatandaşıyım. Yoksa 50 defa gidip Bora 36 alabilirdim hatta 50 defa gidip xtr 12 yi incelemişimdir , ama tek beklentim bu ince kasaydı.

Ama anlamadığım yıllardır beklediğim çalışan bir .410 piyasaya çıkınca , bunun verdiği sevinç ile yazdıklarımın neden bir firma , bir marka veya bir taraf tutma olarak görülmesi ile hatta Sayın xf7er 'in beni firma bağlantısı ile ithaf etmesini kesinlikle anlamış değilim.

Benim Ersüs , Hüsan , vs vs.... herhangi bir marka veya kişi ile ne birlikteliğim ne menfaatim nede şahsi bir işim olmamıştır.

Firmalar arasında ne var isede bunun içinde olmayı istemiyorum , eğer sizin var ise lütfen benle değil firmalar ile çözünüz.

İnşallah ( İstanbul ) bir atış etkinliğinde bir araya gelir ve bunları beraber konuşup tartışmayı çok isterim.

Saygılarımla,

Alıntı

(07-12-2017, 12:03 PM)Xlll demiş ki: Sn.Crx,

Klasik tüfekler ister av, ister savunma, ister hobi amacı ile kullanılabilir.

Bu tür hobi tüfekleri aklı ve tecrübesi olan için sadece hobi amaçlı olarak kullanılabilir. Daha doğrusu kullanılmalıdır.

Kelimeleri karıştırarak konuyu saptırmaya gerek yok. Hepimiz " hobi tüfeği " denildiğinde kast edilen şeyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Sayın XIII,

Konuyu saptırma gibi bir gayretim yok , nereye saptırabilirimki , nasıl anladınız bunu cidden çözemedim.

1 adet 9mm var bende ama tabanca atışları bir yere kadar , bir süre sonra sıktı beni.

Şimdi burada hobi tüfeği olarak nitelendirmeniz kalibresindenmidir , yada hobi atışı dışında( av hariç ) .410 lar hariç diğer tüfekler ile ne etkinliğ yapılır veya yapılabiliyor. Hepsi hobiye girmiyormu , trap bir hobi atışı değilmi sıradan birisi için yarışmalara girmeyecekse, benmi yanlış mantık yürütüyorum ?

Vallahi bilmediğimden soruyorum , hobi atışları dışında bir etkinlik var ise bende katılmak isterim. ( Av hariç )

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Bertaraf3
Umarım Ersüs firması ortaya güzel bir ürün çıkarır ülkemizde çok sevilen 36 çap şarjörlü tüfek marketi verilen paranın hakkını verir hale gelir. 

Otomotiv sektöründe bir ürünün doğru üretildiğini anlamak için önce belirli sayıda ürün (300-500) üretilir, sonra bu ürünler %100 kontrol edilerek resme uygun olduğundan emin olunur. Burada ürünün kalitesi (resme uygunluğu) onaylanmış olur. 

İkinci aşama kapasite onayıdır, 1 vardiya boyunca üretim yapılır ve çıkan ürünlerden belirli sayıda ürün %100 kontrol edilir ve kapasite de onaylanmış olur. 

50-100 ürünü çalışır halde piyasaya sunabilmek marifet değildir, mesele o tezgahları her zaman resme göre çalıştırabilmektir... 

Bu sebeple "zaman" kelimesi önem kazanıyor. Zamanla görülecek firma gerçekten doğru şekilde üretim yapabiliyor mu yapamıyor mu? 

Umarım Ersüs tüm ürünlerinde ilk tanıttığı ürünlerdeki performansı sergiler...

Alıntı
19 üye teşekkür etti:
Alphawolf, alpago, xeorx, tirendaz, Sabri, 1905sss, harun, Fruktoz23, yyildiz, blacksea, FRD, Murata, lupus, Xlll, AteşErim, sem, xf7er, husrev, AsmTR
(07-12-2017, 05:42 PM)Crx demiş ki: Şimdi burada hobi tüfeği olarak nitelendirmeniz kalibresindenmidir...........

Sn.Crx,

Kalibresinden değil, devekuşu gibi ne kuş ne de deve olamamasından dolayıdır. 
Piyade tüfeği görünümlüdür ama, piyade tüfeği değildir. Yivsiz av tüfeğidir, ama ava götüreni olmaz.

Safir'in en şanslı sahibi olabilirim belkide de. Komple metal olan seriden olan Safir'de, 1 kez iğne kırımı dışında bir sorun yaşamadım. Ama savunma amaçlı olarak kullanır mıyım, tabii ki hayır! Sorun yaşamadığım tüfeğe neden ev savunmasında güvenmiyorum biliyor musunuz? Çünkü benim tüfeğim, 5 tane şarjöründen sadece 2 tanesinde sorunsuz çalışıyor. Diğer 3 şarjör bozuk falan değil. Ağız açıklıkları da aynı. Ama çalışmıyor işte, fişek dikiyor. Bu arada sorunsuz çalışan Safir'imle sadece tek bir markanın fişeklerini kullanıyorum, çünkü sorunsuz çalışan tüfeğim, sorunsuz çalıştığı şarjörlere başka marka fişek koyarsam sorunlu çalışıyor. Ben de bu nedenlerle savunma amaçlı olarak elimin altında değil, dolapta bir yerde tutuyorum onu. Çünkü insan hayatı oyun olmadığından, çalışması için bir çok şartın aynı anda yan yana gelmesi gereken bir silaha güvenemiyorum. Hayatın oyun (yani hobi) kısmında ise keyifle kullanıyorum.

Yivsiz tüfek fişeğinin yapısı itibariyle, alttan beslemeli (çıkarılabilir şarjör) ile uyumlu olmadığını, çalışsa da stabil olmadığını düşündüğüm için, bu tür tüfekler benim için de hobi tüfeğidir.

Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, tirendaz, xf7er
(07-12-2017, 10:39 PM)Murata demiş ki:
(07-12-2017, 05:42 PM)Crx demiş ki: Şimdi burada hobi tüfeği olarak nitelendirmeniz kalibresindenmidir...........

Sn.Crx,

Kalibresinden değil, devekuşu gibi ne kuş ne de deve olamamasından dolayıdır. 
Piyade tüfeği görünümlüdür ama, piyade tüfeği değildir. Yivsiz av tüfeğidir, ama ava götüreni olmaz.

Safir'in en şanslı sahibi olabilirim belkide de. Komple metal olan seriden olan Safir'de, 1 kez iğne kırımı dışında bir sorun yaşamadım. Ama savunma amaçlı olarak kullanır mıyım, tabii ki hayır! Sorun yaşamadığım tüfeğe neden ev savunmasında güvenmiyorum biliyor musunuz? Çünkü benim tüfeğim, 5 tane şarjöründen sadece 2 tanesinde sorunsuz çalışıyor. Diğer 3 şarjör bozuk falan değil. Ağız açıklıkları da aynı. Ama çalışmıyor işte, fişek dikiyor. Bu arada sorunsuz çalışan Safir'imle sadece tek bir markanın fişeklerini kullanıyorum, çünkü sorunsuz çalışan tüfeğim, sorunsuz çalıştığı şarjörlere başka marka fişek koyarsam sorunlu çalışıyor. Ben de bu nedenlerle savunma amaçlı olarak elimin altında değil, dolapta bir yerde tutuyorum onu. Çünkü insan hayatı oyun olmadığından, çalışması için bir çok şartın aynı anda yan yana gelmesi gereken bir silaha güvenemiyorum. Hayatın oyun (yani hobi) kısmında ise keyifle kullanıyorum.

Yivsiz tüfek fişeğinin yapısı itibariyle, alttan beslemeli (çıkarılabilir şarjör) ile uyumlu olmadığını, çalışsa da stabil olmadığını düşündüğüm için, bu tür tüfekler benim için de hobi tüfeğidir.

Saygılar.

Sayın Murata ,

Düşünceleriniz gördüğüm kadarı ile Safir kaynaklı , piyasa genelide bu şekilde sanırım.

Ayrıca konuştuğum kişilerin %90 'ı sadece .410 ları hobi tüfeği olarak görüyor , yine aynı nedene bağlıyorum.

Bu arada tüfeğimi aldım , Ersüs şarjörleri yetişmediği için 2 adet polimer tip Safir şarjör aldım av bayinden , hiç sorunsuz olarak kullanıyorum . Jet ve Zuber aldım dün , bu hafta sonu onları deneyeceğim , diğer fişeklerde tek takılma olmadan 200 'e geldim sanırım 25 ' li 7,5 kutu boşum var , fabrika atış ve testlerini saymıyorum ve yağlama hiç temizlik yapmadım henüz.

Tekrar hobi tüfeği meselesine gelince sizinle ve diğer arkadaşlar ile aynı fikirde değilim.

Mesela yanlışlıkla .410 luk bir yaralamada veya öldürmede bu hobi tüfeği diye indirim alabilirmisiniz mahkemeden, zannetmiyorum.

Türkiye haricinde Hobi tüfeği terimi uluslararası alanda ateşli silahlar için yok sanırım , sadece havalılar için hobby terimi kullanılıyor , varmıdır barut ve çekirdekli bir hobi tüfeği satışı yapan bir web sitesi , google dan baktım bulamadım ben.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
coolermaster
Firmadan çok firmacı olanları bu yaşıma kadar anlamadım, özellikle firma yetkilisi gibi konuşan kullanıcıları.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
topraxxx
Be hobi tüfeği tanımına takılmamak lazım.yurtdışında bu şekilde adlandırılmıyor olabilir ama Türkiye de kullanıcı tercihleri sebebiyle bu şekilde tanımlanmış.

Genel olarak kullanıcılar tarafından az tepmesi,üzerinde kullanılan optiklerin az tepme sebebiyle daha sağlıklı çalışması,ağırlıklarının diğerlerinden az olması,yapısı gereği hedef atışlarına daha uygun olması,silahın kolay ulaşılabilir olması(yivli silahlara göre) vb. sebeplerle talep görüyorlar.

Diğer caplar da ki silahlara göre hedefte bıraktığı hasar daha zayıf olduğu da biliniyor,yani sonuç olarak ülkemiz de avcılık ve savunmadan ziyade keyif,hobi kullanımı için arandığı için bence bu konu yerine
ürünlerin kalitesi ve talebe uygun olup olmadıklarına göre yorumlanmalı(hangi markanın olursa olsun)

Alıntı

Sn. Crx, tüfeğiniz hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Uzun uzun yazdım ama sanırım hobi tüfeği olarak değerlendirme nedenimin 410 cal.'a özgü olmadığını, alttan beslemeli çıkarılabilir şarjörlü yivsiz tüfeklele ilgili olduğunu anlatamadım. Mesele 410 cal.'ın balistik yetersizliği değil, yivsiz tüfek fişeğinin söz konusu besleme sistemine yapı olarak stabil olmayışı. Olduğu iddia edilen ürünün, henüz yeterli saha geri dönüşünün, kullanıcı yorumunun olmaması.

Tekrar hayırlı olsun, iyi günler.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Crx, xf7er, Sabri

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi