Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ERSÜS SİLAH SANAYİ
(05-12-2017, 11:52 PM)ugr demiş ki: Benim bakış açıma göre yüksek bununla ilgili size açıklama yapmak zorunda değilim. Buraya gelip firmalar hakkında popülist açıklamalar yapmanız bir işe yaramıyor bunu unutmayın. Dolar şurada daha yeni arttı. Önce 1700 TL satılacak denildi firma tarafından sonra baktılar ilgi çok hop 2000 TL yaptılar. Şimdi anlamışsınızdır umarım. Ayrıca yazdığınız herşeyden bizimde haberimiz var. Bunlar devlet sırrı değil.
Forum kullanıcılarına saygı göstermek ve konuyu kişisel tartışmaya dönüştürmemek adına size cevap vermeyeceğim.

Alıntı

(05-12-2017, 09:57 PM)lupus demiş ki:
(05-12-2017, 08:06 PM)Bertaraf3 demiş ki: Tüfeğin çalışabilirliğini tartışarak zaman geçirmeye gerek yok.  Tüfek bu konuda kendini ispat etti.

Bu tüfeğin ne olup olmadığını anlayana kadar siz de bizim gibi yapın, kesin görüş beyan etmeden, sadece takip edin.

Sn Lupus; 
Size ve bilgi birikiminize saygım sonsuz. Tavsiye ve fikirleriniz ne görmezden gelinir ne de inkâr edilir. Düşünce ve telkinleriniz istikametinde hareket etme konusunda mutabıkım.

Saygılarımla.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Amasya05
(05-12-2017, 09:57 PM)lupus demiş ki:
(05-12-2017, 08:06 PM)Bertaraf3 demiş ki: Tüfeğin çalışabilirliğini tartışarak zaman geçirmeye gerek yok.  Tüfek bu konuda kendini ispat etti.

Sahada, yani son kullanıcının elinde bu tüfekten ne kadar süredir, kaç tane var? Bizimkilerle kıyaslanmayacak ekip ve bütçelerle AR-GE yaparak model geliştiren duayen üreticilerin bile modelleri ancak belirli bir süre sonra son kullanıcının elinde ortaya çıkan sorunlar nedeni tadilatlardan geçiriliyor, dağıtıcıya veya fabrikaya geri çağrılıyor. Fabrika ve lansman ortamlarında, seçilmiş şartlarda sergilenen mekanik güvenilirlik ve dayanım performansına bakarak nasıl bu kadar rahat ve kendinizden emin görüş beyan edebiliyorsunuz. Söz konusu tüfekler hele bir piyasa çıksın... Farklı kullanıcıların eline bir geçsin... Farklı kullanıcıların elinde, farklı ortam ve şartlarda rüştünü ispat etsin, bu tüfeğin ne olup olmadığını ancak o zaman anlayabiliriz. Bu tüfeğin ne olup olmadığını anlayana kadar siz de bizim gibi yapın, kesin görüş beyan etmeden, sadece takip edin.

Sayın Lupus ,

Yorumunuza hem katılıyorum ama bir yandan da katılmıyorum.

Katıldığım kısım , farklı bir ürün piyasaya çıksaydı eğer , mesela başka bir kalibre veyahut model / yapı, yazdıklarınızda %100 haklısınız , virgülünden noktasına kadar haklısınız.

Katılmadığım kısım ise , şu andaki son jenerasyon olan bu tüfek ,  Safir çıktığından beri piyasada . 

Silah dolabınızda ne var bilmiyorum ama belki sizde de eski jenerasyon bir Ersüs var. 

Belkide arkadaşınızın eski jenerasyon Ersüs 'ü ile buğüne kadar yüzlerce fişek attınız. 

Hatta eski jenerasyon Ersüs 'ün youtube 'da atış videolarını , yorumlarını , klasik sorunlarını izlediniz ve yorum yaptınız.

Yazınıza giriş yaptığınızdaki " son kullanıcının elinde bu tüfekten ne kadar süredir, kaç tane var? "  sorusunun cevabı ise , sanırım oldukça fazla şeklinde.

Ersüs , doğru arge yatırımı ve mühendislik becerisi ile kullanıcının isteklerine cevap vererek gördüğüm ve kullandığım kadarı ile yeni jenerasyon veya versiyon demek daha doğrumu olur bilemedim ama çalışan bir .410 36 ga yapmış.

Bilmem katılırmısınız ama ben böyle yorumladım affınıza mağruren.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Bertaraf3
Sn.Crx,

Açıklamalarınız için çok teşekkür ederim... Açıklamalarınıza binaen sorumu düzelterek soruyorum...

Her türlü sorundan arındırılmış olduğu iddia edilen son jenerasyon tüfekten piyasada, son kullanıcının elinde, ne zamandır, kaç adet var?

'' Doğru AR GE yatırımı ve mühendislik becerisi '' ile ortaya çalışan, sorunsuz bir tüfek çıktığı söyleniyor. Sn.AteşErim' in gözlem ve geri bildirimine göre ise Süleyman Usta sahada şarjörler üzerinde AR-GE çalışması yapmaya ve mühendislik becerilerini sergilemeye devam ediyormuş. Biz de onun yalancısıyız. Bu durumda nasıl bir kanıya varmalıyız? Yapılan reklama ve üreticinin beyanına mı itibar etmeliyiz, yoksa bekleyip görmeli miyiz? Bence bekleyip görmeliyiz.

Saygılar.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
Sabri, ykyildiz, Xlll, xlcod3r, xf7er, Karagoz, harun, Murata, 1905sss, usame, sem, tirendaz, Kanuni, xeorx, alone61, alpago, Fruktoz23, feritbulut, R-volver, blueokkes
Çıkan tüfek yivsiz yarı otomatik , şarjörlü , 410 cal , bir hobi tüfek değil mi ?

Öyle bir yazıldı kiii ,sanki yeni milli piyade tüfeği çıkacak .

Ben doğma büyüme İzmir'liyim ,şehrimden çalışan bir tüfeğin çıkması , bir çok silah severe hatta yurt dışına satılıp orada da beğeni kazanması en çok biz İzmir'lileri gururlandırır .

Ama bırakın abi de bi alınsın , çalışsın , kullanılsın ...!  Bu gereksiz reklam niye ?

Alıntı
18 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, xf7er, asuspc, harun, Sabri, sem, shark, tirendaz, SSSalih, lupus, Kanuni, xeorx, alone61, Murphy, Guns N' Cars, Fruktoz23, R-volver, alpago
Tamam, yeni bir ürün çıkmış, üretici de haliyle reklamını yaptırmak istiyor belli ki burada ama, "bir an önce alın" yolu yol değil. Bu dayatma antipatik yapar markayı.

20 yıldır 9x19 tabanca yapan Canik, yine 9x19 TP9'u çıkartığında, sahadan gelen olumsuz geri bildirimler yüzünden V2 diye güncelleme yapıyor, 30 senedir yivsiz üreten Ata'nın Cy modeli sorunsuz sayılırken, başka bir y.otomatik modeli sorunlarıyla bilinebiliyor, ama Ersüs diye bir tüfek çıkınca koşa koşa gidilip alınması gerektiği gibi bir algı oluşturulmaya çalışılıyor. Gerekçe de "daha önceden 410 cal. yaptıkları için bunu sorunsuz ürettiler"

İnsanlar artık evine ampul alacağı zaman bile, önce kullanıcı yorumlarına bakıyorlar. Yorum olmayan bir şeyi almaktan imtina ediyorlar.

Ben bu aceleci tavrı anlamayamadım ve açıkçası bana antipatik geldi.

Alıntı
22 üye teşekkür etti:
lupus, Sabri, FRD, hunter 12, xf7er, usame, sem, tirendaz, sirflayer, orpeus, SSSalih, madenci08, Kanuni, Xlll, harun, ducak, 1905sss, xeorx, alpago, Fruktoz23, feritbulut, blueokkes
Sanınırım son kullanıcıda 5-10 adet tüfek var Sn.Lupus , bekleme kısmında haklısınız ayrıca.

Sn. XIII hobi tüfeği nedir ? Yazdıklarınızdan her 12 ve 20 sahibi olanların her gün domuz avına çıktığı izlenimi doğuyor bende , domuz avlanması zor olan  tüfekleremi hobi tüfeği diyoruz ?

Sayın Murata , bir an önce alın olayı yok bence , zaten şarjörlerin imalat videoları daha yeni yayımlandı , olay iki firma arasınaki durumlardan kaynaklanıyor gibi.

[Resim: Capturez.png]
anonymous photo sharing

Alıntı

(07-12-2017, 08:14 AM)Crx demiş ki: Hobi tüfeği nedir ? 

Hobi tüfeği:
(TT forum jargonu) Her türlü atış zevkiniz için kullanabileceğiniz, temelde size yapısal arıza çıkarıp yaralanmanıza neden olmayacak, ancak can güvenliğinizi emanet edebileceğiniz çalışma güvenirliğine sahip olduğu konusunda ciddi şüpheler bulunan tüfek çeşitleridir.

Çok para vermeden alırsınız, poligonda güzel zaman geçirirsiniz, tutukluk, aksama yapsa da kasmazsınız; ama bununla domuza gitmezsiniz, ev güvenliği için temel dayanağınız bu silah olmaz demektir.

Alıntı
17 üye teşekkür etti:
SSSalih, Xlll, Sabri, ducak, tirendaz, 1905sss, xf7er, xeorx, alone61, Guns N' Cars, alpago, Fruktoz23, Kimble, kurtkan, Murata, demirci57, blueokkes
Sn.Crx,

Klasik tüfekler ister av, ister savunma, ister hobi amacı ile kullanılabilir.

Bu tür hobi tüfekleri aklı ve tecrübesi olan için sadece hobi amaçlı olarak kullanılabilir. Daha doğrusu kullanılmalıdır.

Kelimeleri karıştırarak konuyu saptırmaya gerek yok. Hepimiz " hobi tüfeği " denildiğinde kast edilen şeyin ne olduğunu gayet iyi biliyoruz.

Alıntı
9 üye teşekkür etti:
Sabri, xf7er, xeorx, tirendaz, alpago, Fruktoz23, Kimble, Murata, demirci57
Az daha gayet ve daha şimdiden Ersüs forumda kötü anılmaya başlayacak.
Az gayret Angry

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
xf7er, xeorx, alpago, Fruktoz23, Murata, demirci57, topraxxx

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi