Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ERSÜS SİLAH SANAYİ
Arkadaşlar benim şimdi anlayamadığım, tüfek ve proje aynı markalama mı farklı? Ya da ikiside birbirine çok benzeyen farklı tüfekler mi?

Ben bunların birisini alacağım almasına, başvurumu bugün yaptım ama hangisini alacağıma karar veremedim. Husan daha eski ve köklü bir firma olduğu için bir yanım Husan al diyor, Ersüs de yeni bir marka müşeri hizmetleri daha mı alakadar olur acaba diyorum!

Konuya vakıf arkadaşların yorumunu merak ediyorum. Yanıtlarsanız sevinirim.

Alıntı

Merhaba,
Atış videolarına ve kullanıcı yorumlarına bakılacak olursa Ersüs'ün İstanbul tanıtımı güzel geçmiş. Organizasyon ve güvenlik tedbirleri bu kez sorunsuz bir şekilde icra edilmiş. Tüfeğe gelecek olursak bir arkadaşım yeni aldığı tüfeği ile 100 ün üzerinde atışı sorunsuz takılmadan attığını ifade etti. Ayrıca tanıtım tüfekleri İzmir ve İstanbul tanıtımları sonucunda binlerce atım adetine sorunsuz ulaşmış. Tüfek ile tek şikayet tüfeğe fişek dayanmadığı.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Sabri, usame, DaRkNeSs-
'' Miş...''...'' Mış...''... '' Muş...''...

İzmirli olarak bir üyenin elinde bi göreydik gari.

Firmadaki bayan arkadaş ( görevi her ne ise ) bile itiraf etmiş, '' Silah piyasaya sürülmeden bu kadar fanı olması enteresan...'' diye.

Bence de çok garip.

Saygılar .

Alıntı

Pazar günü Ersüs lansmanına ben de katıldım. Lansman sonundaki atış etkinliklerine katılmadım, erken ayrıldım, ancak tüfeği edinen iki arkadaşın peş peşe yaptığı onlarca sorunsuz atış ve atış etkinliğine kalanları yaptıkları yorumlara bakılacak olur ise, Süleyman Usta bu platform ve kalibrede başarılı olmuş görünüyor. Fabrikanın üreteceği tüm tüfeklerde aynı standardı tutturacaklar mı, bunu elbet zaman gösterecek.

Şahit olduğum atışlardaki tüfek ne çift besleme, ne kovan tahliyesi problemi çıkardı, ne de fişek seçti. Mekanizma başı çift beslemeyi önleyecek şekilde tasarlanmış ve fişeğin ileri doğru hareketi esnasında takılabileceği set vs. yok. Gönül isterdi ki mekanizma başı ve yatağının filmini çekebilseydim, ancak usta ile sohbet o denli derindi ki, çok üzgünüm, aklıma gelmedi. 

Namluda şok yok, silindir ve 47 cm. Ustanın söylediğine göre başlangıçta 46 cm olarak tasarlanmış ancak ölçümde TSE bir veya iki milimetre kısa ölçüp standarda aykırı deyince 47'de karar kılınmış. 

Şu ana dek test edilen tüfeklerde yaşanan tek kırımın iğnede ısıl işlem hatası nedeniyle yaşanan kırım olduğu bilgisini aldım. Bunun nedeni de Ersüs'e ısıl işlem yapan firmanın, Ersüs'ün iğnesini diğer firmaların metalleri ile aynı anda ısıl işleme tabi tutması. Bu nedenle usta bundan sonra Böhler ile çalışmak istediğini söyledi.
Tüfek siyah rengin yanısıra Cerakote ve daldırma usulü sulu kaplama renk çeşitleri ile piyasaya sürülüyor.

Ersüs, Husan ile sadece bu tüfekte değil hissede de ortak. Bununla beraber imalatta ortak değiller, sadece çizim ve ölçüleri Husan firmasına vereceklerini ve kasanın farklı olacağı bilgisini aldım. Firmanın Amerika' da bir firma ile ( ismini vermediler ) AR için üst kapak fason üretimi yapma konusunda da bir anlaşmaları var.
Tek eksik, polimer şarjörler henüz yetişmemiş.  Şarjör ise AR ile birebir uyumlu. Ellerindeki aluminyum prototipin fotosunu (Beyaz renkli olan) ve lansmana ait bir iki fotoğrafı paylaşıyorum.

Saygılarımla.

[Resim: e1.jpg]

[Resim: e2.jpg]

[Resim: e3.jpg]

Alıntı
23 üye teşekkür etti:
lupus, Xlll, xf7er, Yasin06, Red Kit, Karagoz, ykyildiz, tirendaz, usame, kepenek50, hunter 12, orpeus, husrev, Guns N' Cars, alpago, Murata, Fruktoz23, xeorx, demirci57, Metur, asuspc, blueokkes, harun
Almayı düşündüm fakat fiyatı çok yüksek 2000 TL.

Alıntı

Fiyat yüksek değil, ayrıca neden yüksek? neye göre yüksek? Son günler de ham madde, yakıt, dolar yükselişe geçti. İki bin tl bu tüfek için bence normal.
Ersüs'ün sahibi Husan'nın % 50 ortağı. Iki markaya da tüfeği tasarlayan kişi Ersüs'ün başındaki Süleyman usta. Husan da aynı mekanizma yı kullanacak. Sadece Husan da el kundağı namlu gibi kısımlar onlara özgü olacak. Tüfeğin çalışabilirliğini tartışarak zaman geçirmeye gerek yok. Tüfek bu konuda kendini ispat etti.

Alıntı

(05-12-2017, 08:06 PM)Bertaraf3 demiş ki: Tüfeğin çalışabilirliğini tartışarak zaman geçirmeye gerek yok.  Tüfek bu konuda kendini ispat etti.

Sahada, yani son kullanıcının elinde bu tüfekten ne kadar süredir, kaç tane var? Bizimkilerle kıyaslanmayacak ekip ve bütçelerle AR-GE yaparak model geliştiren duayen üreticilerin bile modelleri ancak belirli bir süre sonra son kullanıcının elinde ortaya çıkan sorunlar nedeni tadilatlardan geçiriliyor, dağıtıcıya veya fabrikaya geri çağrılıyor. Fabrika ve lansman ortamlarında, seçilmiş şartlarda sergilenen mekanik güvenilirlik ve dayanım performansına bakarak nasıl bu kadar rahat ve kendinizden emin görüş beyan edebiliyorsunuz. Söz konusu tüfekler hele bir piyasa çıksın... Farklı kullanıcıların eline bir geçsin... Farklı kullanıcıların elinde, farklı ortam ve şartlarda rüştünü ispat etsin, bu tüfeğin ne olup olmadığını ancak o zaman anlayabiliriz. Bu tüfeğin ne olup olmadığını anlayana kadar siz de bizim gibi yapın, kesin görüş beyan etmeden, sadece takip edin.

Alıntı
49 üye teşekkür etti:
Xlll, SSSalih, tirendaz, feritbulut, yyildiz, ufuk1990, Yasin06, Cem1964, Murata, Sabri, PersonalDefence, Fruktoz23, matador, topraxxx, Mechul, xf7er, xeorx, ugr, şahin44, Murphy, S@riyerli, sem, Metur, AteşErim, ceruh, ALPTUG, hunter 12, fuat_61, Boztepeli, Kimble, usame, madenci08, kepenek50, alperzab26, FRD, blueokkes, alpago, husrev, xlcod3r, harun, ducak, asc, R-volver, ilkakdeniz, AsmTR, adige42, huseyin2017, Sakin, V-Ozdemir
Yerli silahlar ile ilgili havadislerde genel olarak testlerde nasıl şov yaptıklarından bahsedilir gerisi herkesin malumu . Umarım sözü geçen tüfek gerisini de getirir saygılar.

Alıntı

(05-12-2017, 08:06 PM)Bertaraf3 demiş ki: Fiyat yüksek değil, ayrıca neden yüksek?  neye göre yüksek? Son günler de ham madde, yakıt, dolar yükselişe geçti. İki bin tl bu tüfek için bence normal.
Ersüs'ün sahibi Husan'nın % 50 ortağı.  Iki markaya da tüfeği tasarlayan kişi Ersüs'ün başındaki Süleyman usta. Husan da aynı mekanizma yı kullanacak. Sadece Husan da el kundağı namlu gibi kısımlar onlara özgü olacak. Tüfeğin çalışabilirliğini tartışarak zaman geçirmeye gerek yok.  Tüfek bu konuda kendini ispat etti.

Benim bakış açıma göre yüksek bununla ilgili size açıklama yapmak zorunda değilim. Buraya gelip firmalar hakkında popülist açıklamalar yapmanız bir işe yaramıyor bunu unutmayın. Dolar şurada daha yeni arttı. Önce 1700 TL satılacak denildi firma tarafından sonra baktılar ilgi çok hop 2000 TL yaptılar. Şimdi anlamışsınızdır umarım. Ayrıca yazdığınız herşeyden bizimde haberimiz var. Bunlar devlet sırrı değil.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
orpeus
Yeni üretilen ürünlerde sahada ve son kullanıcı elinde öngörülemeyen sonuçlar çıkabiliyor.otomobil sektöründe bile milyar dolarlık yatırım sonucu çıkan ürünler tekrar onarımlara ve düzenlemelere ihtiyaç duyabiliyor.
Ben samimiyetle Türk silah sektörünün başarılı olmasını diliyorum ama yargı içeren cümleler kurabilmek için bekleyip görmek gerekiyor.
Şahsımda potansiyel alıcılardan biriyim.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi