Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ERSÜS SİLAH SANAYİ
Son mesajı gönderdikten hemen sonra , sipariş vermiş olduğum bir ürünü, cumartesi günü olduğundan dağıtıma çıkmadan önce şubeden gidip almak maksadı ile az evvel kargo şubesini aradım;

30 larının başında bir bayan telefona çıktı, 

-Kolay gelsin sabahta aramıştım, benim bir kargom vardıda, şubenize ulaştımı acaba?
-Takip numaranız nedir
- x-xxx-xx 
-Evet geldi ayırdım
-Anladım peki, Bugün saat kaça kadar açıksınız ? 

Biraz irrite ve herhangi bir açıklığa meal verdiği izlenimini vermeyecek biçimde Smile ;

-Burası bugün 15.00 a kadar açık!  tarzında bir cevap verdi.

Anlık kısa bir süre sessizlik oluştuktan sonra gerçekten kargoyu almak maksadıyla aradığım gerçeğini tekrar hatırlayarak;

-Hayırlısı olsun, ben birazdan uğrayıp kargomu teslim alıyım o zaman dedim.
Hanfendide henüz kendisininin kendisi hakkında dükkanmı yoksa kendisimi olduğu konusunda karışıklık yaşayacak kadar ilkel olduğunun farkedilmesi üzerine hafiften bozularak;

-Eaaee peki efendim ben ayırdım burda, ee iyigüngüleler o zaman . tarzında bir cevapla konusuna geri döndü,
Bende güle güle deyip telefonu kapattım ve sabah sabahta iyi güldüm ama aslında gülünecek bir durumda değil..

Çok basit bir diyalog çok basit bir durum olsada ve bu durumda yaşanmamış olsada bu memlekette buna benzer sebeplerden ötürü işler bi anda içinden çıkılamayacak hale gelebiliyor, yersen.

1 senedir Türkiye'ye uğrama fırsatım olmamıştı, iyi kötü ortamı belli olsada, geçen 1 senelik zaman zarfında vatandaşın durumu iyice kritik seviyeye ulaşmış gibi görünüyor.Hayırlısı olsun.

Alıntı

Tüfeğin mekaniği, işçiliği hakkında kısıtlı da olsa bir fikir edinebilmek için sahra sökümü yapılmış halde fotoğraf veya video var mı ? Konu başlığında ve nette aramama rağmen bulamadım.
Saygılar.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
mimaslan, Alphawolf, ALper Tunga
Sn. Forum Üyeleri,

Bugün Ersus' un .410/36' lık silahıyla 200 adet BPS tek kurşun/ slug fisek attım. 1 adet de YAF saçma dolusu. BPS ile güzel calıştı, tutukluk yapmadı, bir sefer fişek kaynaklı tahliye problemi oldu, fişek atım yatağından hiç hareket etmedi. YAF saçma dolusu ise şarjöre sığmadı.( Safir şarjörü )

Nişangahlar Aliexpressten alınma diye tahmin ediyorum. Montaj vidası atış esnasında düştü. Nişan almakta zorluk yaşadım. Ancak keyifli bir tüfek. Alırsam hunharca kullanırım diye tahmin ediyorum.

Saygılarımla.

Alıntı
7 üye teşekkür etti:
lupus, Boztepeli, Murata, sem, harun, Alphawolf, blueokkes
Ersüs silah, Facebook sayfasında yarın yakacık poligonunda atış yapılacağını, şüphesi olanları davet ettiklerini duyurmuş. Bence bu şüphesi olan kısmı pek hoş olmamış. Yarın bu etkinliğe forumdan katılacak arkadaş varmı şüphesi olan veya olmayan farketmezSmile

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
husrev
Sayın forum üyeleri ,
İzmirde yaşayan arkadaşlarımız için, yarın Torbalı eski taş ocağı atış alanında arkadaşlarla buluşup atış yapalım diyoruz.
Ersus kullanan arkadaşlarımız da olacak, tüfeği incelemek isteyen, kendi tüfeği ile atış yapmak isteyen, hiç olmadı muhabbete ortak olmak isteyen arkadaşlarımızı bekleriz.
Yer İzmir Torbalı eski taş ocağı.Gelmek isteyenler yazarsa konum da atarız.
Saygılarımla

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
V.H
(23-12-2017, 02:13 PM)Boztepeli demiş ki: Ersüs silah, Facebook sayfasında yarın yakacık poligonunda atış yapılacağını, şüphesi olanları davet ettiklerini duyurmuş. Bence bu şüphesi olan kısmı pek hoş olmamış. Yarın bu etkinliğe forumdan katılacak arkadaş varmı şüphesi olan veya olmayan farketmezSmile

Demek ki yazılan bunca yazıdan hiçbir şey anlamamışlar !

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Boztepeli, xeorx, tirendaz
(23-12-2017, 02:13 PM)Boztepeli demiş ki: Ersüs silah, Facebook sayfasında yarın yakacık poligonunda atış yapılacağını, şüphesi olanları davet ettiklerini duyurmuş. Bence bu şüphesi olan kısmı pek hoş olmamış. Yarın bu etkinliğe forumdan katılacak arkadaş varmı şüphesi olan veya olmayan farketmezSmile

Bu aralar şüphem olmadığı için maalesef katılamayacağım. Şüphem olduğu bir zamana artık kısmet...

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
ugurucar57, şahin44, Boztepeli, yyildiz, tirendaz, husrev, Alphawolf, Sabri
(24-12-2017, 12:56 AM)husrev demiş ki:

Demek ki yazılan bunca yazıdan hiçbir şey anlamamışlar !
Sayın Hüsrev, Sayın Boztepeli,
Youtube da videoyu izlediyseniz, ki izlememişsiniz. Bu çağrıyı firma yapmadı, ürünü satacak olan bir av bayisi sahibi ile Keskin güç isimli vloger yaptılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
husrev
[Resim: vepr12.jpg]

[Resim: vepr12_1.jpg]

[Resim: vepr12_2.jpg]

Kıymetli forum kullanıcıları,
Ülkemize ithal ettiğimiz ve temsil ettiğimiz markalar konuşmalarda geçtiği için yazma gereği duydum.

Bahsi geçen VEPR-12 tüfek yukarıdaki fotoğraflarda gördüğünüz gibi Doğu Bloku ülkeleri haricinde Avrupa bölgesinde bile profesyonel savunma aracı olarak kullanılmaktadır. Aylarca süren zorlu testlerden sonra verilen kararlarla bu tip silahlar tercih edilmektedir. Üretici MOLOT Oruzhie firması Kalashnikov RPK tüfeğin Rusya'daki ana üreticisidir. 1940 yılından beri silah üretmektedir.

Diğer taraftan ismi geçen SAIGA tüfekleri Kalashnikov Concern'e ait IZHMASH fabrikasının 1990lı yıllarda mevcut kalashnikov ürün gamını sivil piyasaya uyarlamaya dönük tasarladığı ürün gamı için kullandığı markası olup. IZHMASH 1807'den beri silah üretmekte olup, Kalashnikov (AK 47-74) ürünlerinin ana üretim tesisi ve dünyanın sayılı hafif silah fabrikalarından biridir. 15000 civarında çalışanı vardır. Saiga 410 tüfeğin her tarafında ve tanıtım broşür ve kataloglarında da yazdığı gibi 76mm Magnum fişek için tasarlanmış bir tüfektir. 410 Magnum fişeklerle sıkıntısız çalışmaktadır. Bu tüfeklerimiz için ülkemizde Sellior Bellot ve B&P markalı fişekler temin etmek mümkündür.

HS Produkt, iç savaş sırasında P38 kopyası bir tabancayla üretime başlamış, iç savaşın bitimine müteakip HS2000 polimer tabancasını piyasa sürmüş, kısa zaman da AB pazarındaki önemli hafif silah üreticileri arasına girmiş dünya çapında bir üreticidir. Halen Türkiye pazarında hiç bir üreticide bulunmayan Nitrokarbolizasyon kaplama teknolojisine sahip kendi tasarımı piyade Tüfeği üreten, yıllık üretimi 600,000 adetleri bulan HS, ABD pazarında Spirngfield Armory firmasıyla güçlü bir birliktelik sürdürmektedir. En son ürün gamı olan XD ailesi (XD mod2, XDm, XDs) ürünlerde yakında MKE vitrinlerinde tüketicilerle buluşacaktır.

Yukarıdaki firmalar (IZHMASH, Molot, HS Produkt)  ürünlerinin lisans olmadan üretilemeyeceğini belirtiyorlar. Sayın Lupus'un da bahsettiği gibi kopyalama yoluyla üreten arkadaşların da katıldığı testlerde, bu üreticilerin haklı olduğunu göstermiştir. 1940 yıllarda tasarlanan AK platformu (hatta esinlendiği Stg44 daha da eskidir) silahların üretimini bile hakkı ile yapmamaktayız. HS Tabancaları da ülkemizde kopyalanmış, bu kopya ürünlerin girdiği ilk testte orjinalinin kalitesinde olmadığı tescillenmiştir.  Bu kişisel bazda bize  kâr sağlayacak gibi dursa da, ulusal bazda baktığımızda üzüntü verici bir durumdur. Sadece CNC tezgahlarda ürün kopyalamak, ürünün aynı kalitesindekini üretmek manasına gelmediğini göstermektedir. Şekil benzeyebilir ama kalite asla.. Bunu yıllarca M4 benzeri olduğu için satılan ama sağlıklı çalışmayan tüfeklerde gördük.

Bir yorumda Sırbistan, Slovenya, Brezilya, Polonya vb ülkelerdeki silahlardan örnek verilerek, bunların ithal edilmesini öneriyor. Biz Taurus markasını ithal etmek için ilgili kurumdan onay alamıyorken, bu markaların temsilciliğini alsak bile ithaline müsaade alabileceğimizi tahmin etmiyorum. Ki sayılan firmaların birçoğu ile temasımız olduğunu da belirtmek isterim.

Daha yeni üretim izni alan ve geçmişinde bir üretim deneyimi olmayan arkadaşlarımızın kaliteli ürünler üretmesini, sadece Türkiye'de değil tüm dünya'da konuşulacak ve satılacak bir ürün olarak değerlendirilmesini arzu ederiz. Başlamak yolun yarısıdır düsturundan hareketle, bu arkadaşlarımızın yolun yarısın kat ettiğini düşünüyorum. Halisane hareketle çıkılan her yol mutlaka başarıya ulaşacaktır. Kendilerine muvaffakıyetler temenni ediyorum.

Alıntı
35 üye teşekkür etti:
Boztepeli, alperzab26, yyildiz, sem, alpi, FRD, ceruh, LAMRETOEJ, blacksea, AsmTR, wubıh, Murata, Guns N' Cars, Sarıkeçili yörük, Sabri, Tonyukuk ÖTUKEN, Cem1964, madenci08, beyazkurt, kepenek50, Gravis_Pro, usame, serdaraktas, xf7er, AteşErim, lenduha, akifabrek, nsyuksel, Fruktoz23, Dr.Oz, feritbulut, 6patlar, cevik1911, xlcod3r, TTD
Tüfek hakkında araştırma yaparken bu videoya denk geldim, yapılan iyileştirmeler hakkında bilgi veriliyor sanırım. 

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
lupus, alpago, sem, blueokkes, Karagoz, usame

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi