Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli Piyade Tüfeği: TİSAŞ ZPT - Zigana Piyade Tüfeği
Sevgili forum üyeleri,

TİSAŞ firmasının yakın zamanda üretim izinlerini tamamladığı piyade tüfeği hakkında ufak bir video çektim.

Videom her ne kadar hatalarla dolu olsa da bir amatör silahsever olarak sizlerin sayesinde daha iyi içerikler üreteceğime inanıyorum.

Naçizane olarak;

-Videomda Türkçe altyazı mevcuttur, ayarlardan açabilirsiniz.

-Ayrıca videomu sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız daha çok insana ulaşacaktır diye düşünüyorum.

Saygılarımla

Alıntı
52 üye teşekkür etti:
sirflayer, SSSalih, Amasya05, tirendaz, demirci57, S@riyerli, ugurucar57, kepenek50, Vefasiz, Flobert, Cem1964, karanlık ay, efe1753, hunter 12, blacksea, XXAHMETXX, UUU, serdaraktas, Red Kit, sem, asuspc, Mihoku, abhaz81, Kimble, whistle, Carbon12, Kıraç Ata, Heinzbrausewetter, ceruh, binajwaad, heisenberg, Sabri, browning 61, shooter25, Tongel, xeorx, Zemre10, beyazkurt, DaRkNeSs-, zarif_, eucar, alpsaral, blueokkes, m16a2, fuat_61, sss5423, ihtiyar, emred, TTD, defender45acp, Dr.Oz, Ender Dogan Tanka
Sn.Fruktoz23,

Bir başka ilke daha imza atmışsınız... Elinize emeğinize sağlık. Thumbs Up

Tabii ihtiyar heyeti iki kelam edip, gençlere kulp takmazsa işin tadı çıkmaz. Smile Öncelikle video tüfeğin kendisinden ziyade yarı otomatik ve tam otomatik atış etrafında dolanmış... Tabii ilk video olması, konunun ve işin heyecanı nedeni ile normal. Ama ilerleyen videolarda daha çok tüfeğe odaklanmak daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Keymod veya M-LOK montaj aralıkları değil de klasik vida aralıkları ile ray kesiti montaj olanağı sağlayan ön el kundakları basitçe ve kısaca '' MODULAR '' olarak tanımlanır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, tüfeğin teknik ayrıntılarından ziyade yüzeysel bir tanıtım olduğu için diğer ayrıntılara girmenin de alemi yok, ancak bahsi geçtiği için özellikle A2 alevgizleyen konusunda küçük bir düzeltme yapmak isterim... A2 alev gizleyenin de altı yatarak atışlarda yerden toz toprak kalkmaması için kapalıdır. Dolayısı ile kompansatör ve alevgizleyen ayrımını vurgularken bu özellik üzerinden yürümeyiniz.

Videoların devamını dört gözle bekliyoruz.

Saygılar. Sevgiler.

Alıntı
36 üye teşekkür etti:
tirendaz, SSSalih, Fruktoz23, ugurucar57, kararsız, hunter 12, sirflayer, Dr.Vatan, Xlll, serdaraktas, emre76, sezgin63, Mihoku, abhaz81, Carbon12, Kıraç Ata, ceruh, xlcod3r, heisenberg, Sabri, browning 61, Tongel, Vefasiz, xeorx, kurtkan, demirci57, zarif_, blueokkes, asicocuk, m16a2, fuat_61, karabasan, ihtiyar, Antiterör, defender45acp, Dr.Oz
Teknik detaylar olmadan bir silah hakkında yorumda bulunmayı doğru bulmuyorum. Ar 15 tabanlı bir tüfek videoda izlediğimiz. Kısa stroklu piston vasıtasıyla hareket aktarımı yapıldığını anlıyoruz. Devamı yok.

Sn. Lupusa katılıyorum. Atış ve tanıtım videosu olduğundan silah hakkında bir şey söyleyemem. Ancak atıcının bariz hataları da videoda amatörce olduğunun beyan edilmesi üzerine yorum yapmak doğru olmaz.

Video Türkçe, altyazı ingilizce olsa daha hoş olabilirdi. Ticari beklenti sonucu böyle olduğu izlenimi edindim.

Silah sanayimizin daha da iyi yerlere gelmesi bizi ziyadesiyle mutlu edecektir. Sorunsuz bir tüfeğin ortaya çıkması dileklerimle.

Alıntı
20 üye teşekkür etti:
Xlll, Sabri, Tongel, Vefasiz, kararsız, xeorx, demirci57, zarif_, Dr.Vatan, serdaraktas, Fruktoz23, blueokkes, fuat_61, orpeus, sem, karabasan, ihtiyar, defender45acp, Dr.Oz, alone61

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi