Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
5906 sürgüsü geride kilitli kaldı?..
Öncelikle herkese iyi günler dilerim.

Geçen hafta atış yaparken son mermide silahım sürgüde tutuklu kaldı. Herhangi bir yerinde zarar vermemek için bu şekilde kaldırdım ve müsait olduğum ilk an silahı çözmek için forumu taradım, lakin bu türlü bir arızaya dair çözüm bulamadım. Üstatlar ve daha bilgili arkadaşlarım sorunu nasıl çözeceğime dair yardımcı olurlarsa sevinirim. Silaha basınç uygulayıp çözmek aklıma geldi lakin bu konu başka kırımlara veya problemlere yol açabilir düşüncesiyle vazgeçtim...

Herkese saygılarımla...

[Resim: image.jpg]

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
taarruz
Geçmiş olsun Sn.esrefserdar.

Son fotoğrafta sürgüyü sürgü durdurma manivelasından kurtarmayı denediğiniz, ancak manivela takozunun yakalama çentiğinin alt 1/3' üne takılı kaldığı görülüyor. Aksamı kaslarınızı kullanarak daha fazla zorlamayarak akıllıca bir iş yapmışsınız.

Bu tür kilitlenme hadiseleri genelde;

1. Namlu kilit takozları ve bunların yataklarında,
2. Sürgü / gövde / namlu kilitleme aksamında meydana gelen kayma, birbiri üzerine binme veya kırımlar,
3. Bahsi geçen aksamın arasına yabancı cisim girmesi durumlarında gözlenir.

Silahın aksamına vakıf bir usta, silahı farklı pozisyonlarda silkeleyerek, kırım görerek ayrılan parçayı yerine oturtarak veya aksamın arasına giren yabancı cismi sıkıştığı yerden çıkararak kilitlenen aksamı çözerek silahı sökebilir. Ancak bu iş bilgi, tecrübe, sabır isteyen bir iştir. Bu iş Dursun veya Bünyamin Usta gibi bir kaç usta haricinde kişiye yaptırılmaması gereken bir iştir.

Saygılar.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
zarif_, sirflayer, esrefserdar, wubıh, blueokkes, ilksurfer, xlcod3r, Tonyukuk ÖTUKEN, tirendaz, tekoglu, serdaraktas
Teşekkür ederim sn lupus dursun ustaya ait numaralar internette mevcut iken Bünyamin usta ile ilgili pek bilgim yok iletişim numara veyahut adres bilgisini gönderirseniz kendime en yakın lokasyonda başvuracağım. Tekrar teşekkür ederim sayın üstadım

Alıntı

Silahşör Av Bayii

Bünyamin Yavuz

312 223 23 48

Saygılar.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi