Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon 216 Ataşehir İstanbul
Tam üzerine bastınız, kendinden soğuk çay efendim. Smile

Alıntı

Poligonun açılış tarihi belli oldu mu acaba? Olmazsa, sabah bir telefon edip sorayim.
Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpi, Ahmet Efe
(04-12-2017, 09:08 PM)karabasan demiş ki: Poligonun açılış tarihi belli oldu mu acaba? Olmazsa, sabah bir telefon edip sorayim.
Saygılarımla

Sayın karabasan,

Görüşmeniz sonrası bilgilendirirseniz sevinirim.

Saygılar...

Alıntı

Gün içerisinde 3 kere aradım, ses-seda yok. Hayırlısı

Saygılarımla.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
alpi, Ahmet Efe
Dayanamadım Ankara merkezleri olan Başkent Poligonu aradım. Bir bayan ile görüştüm. İlgili bir hanımefendi idi, net süre veremedi "internet sitemizi takip edin açılacağı zaman sitemizde duyurulacaktır, ama tahminen ocak ayınını bulur" dedi. Bende bekliyoruz kolay gelsin deyip telefonu kapadım. Haydi hayırlısı.

Saygılarımla..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
tirendaz, karabasan
Bugün Poligon 216'da güzel bir atış deneyimi yaşadım. Bahsetmem gerekirse; mekanın havalandırma ve ışıklandırmasını ''acemi'' bir atıcı olarak beğendim. Hedef yönlendirmesi dijital bir ekran aracılığıyla yapılıyor buda hem görsel hemde kullanım açısından güzel birşey olmuş. Asıl konumuza gelirsek; öğle vakti telefonla aradığımda 9x19 u 4 TL olarak söylemişlerdi ancak ithal silahta fiyat 5TL/adet şeklinde oluyor.  İthal olarak anladığım kadarıyla yalnızca Glock 19 var. Her zaman kullanmak istediğim bir tabanca olduğu için başka ithal tabanca olup olmadığını sormadım. Ayrıca caa denilen Glock'u tüfek şekline getiren bir kit var onu da kullanma fırsatım oldu ancak pekte kullanışlı birşey olduğunu söylemem doğru olmaz, takıp çıkarma işlemi biraz zorlayıcı. Silahlar atış bölümünün içinde camekan bir bölüm içinde duruyor 10 civarı tabanca (canikler ve bir yavuz diğerlerini anlayamadım) ve bir lever action tüfek gördüm. Fiyatları saymazsak genel olarak memnum kaldığımı söyleyebilirim.

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, lenduha, Gazanfer, Demirhisar
Sayın cihantuncas,
Tabanca ve mermi bizden fiyatı öğrenebilirmiyiz. Artık nede olsa 1000 mermi'miz olacak inşallah.  Big Grin

Saygılarımla..

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, alone61
(22-03-2018, 02:14 AM)Demirhisar demiş ki: Sayın cihantuncas,
Tabanca ve mermi bizden fiyatı öğrenebilirmiyiz. Artık nede olsa 1000 mermi'miz olacak inşallah.  Big Grin

Saygılarımla..

Sayın Demirhisar, vallahi Glock'un heyecanından duyduklarım bir kulağımdan girip diğerinden çıktı. Ancak telefondaki hanımefendi size gerekli bilgiyi vericektir diye düşünüyorum.

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Demirhisar
Merhaba ;

Poligon 216 Doğu Ataşehir' de nerdeyse bulvar üzerinde.
Ulaşım bakımından rahat ancak otopark için ya İspark'ı kullancaksınız ya da üst sokaklarda boş bir yer arayacaksınız.

Yerli islah + mermi => atış başına 4 TL herhalde hızkıca oturan bir standart haline geldi.
Şahsi kanaatim pahalı olduğu yönünde.

Kendi silahınız + Kendi merminiz => atış başı 2.5TL şeklinde manasız bir fiyat olmuş.

.22 => 3TL
.45 ACP => 7TL

Poligon envanterinde bir adet Haniç Levyeli var (410 bore - nam-diğer 36'lık), atış ücreti 5TL.
(Oysa 25lik bir paket fişek 25 TL ; hiç değilse bu 3.5 lira olabilirdi.)
Yalnız tüfeği Winchester diye tanıtabilirler.

Özetle ; elit bir poligon keyfimiz vardı , o da enflasyona yenik düştü. Bundan böyle en mantıklısı taşıma ruhsatlı arkadaşlarla meskun mahal dışı güvenli bölgelerde mangal keyfi yapmak.

Selamlar

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
demirci57, hunter 12, mertguvercin, taarruz, Ahmet Efe, batuhanvurall, harun, Demirhisar
İmla hataları nedeniyle uyguladığım düzenlemenin kaydedilmemiş olduğunu farkettim.
Bu arada düzenleme süresini geçirmişim.
Hatalar sebebiyle forumdaşlardan özür diliyorum.

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi