Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poligon 216 Ataşehir İstanbul
Tesadüfün böylesi...

Akşam eve dönerken tesadüf eseri gördüm,  Ataşehir'de Poligon216 adında bir mekan hazırlanıyordu. Hayırlara vesile olsun... Eve gelince bir araştırayım dedim ve ne göreyim:

http://www.poligon216.com

[Resim: poligon216.jpg]

Görsel tanıdık geldi, biraz daha araştırınca bu sene Ankara'da yeni açılan Başkent Poligonu'nun İstanbul Ataşehir'e de bir şube açacak olduğunu öğrenmiş oldum. Merak edenler için belirteyim, mekan Ataşehir Burger kralının hemen dibinde, sağlam grupman yapanlara büyük boy patates bedava... Smile

http://www.baskentpoligon.com

[Resim: Screenshot_2017_11_09_01_33_36.png]

Şimdiii gelelim tesadüfün böylesi dedirten ayrıntıya...Eskiler ne demiş? İyilik yap, denize at....

Ne alaka diyeceksiniz? Alaka şudur:

(23-02-2017, 08:21 PM)demirci57 demiş ki:
(02-01-2016, 08:52 PM)demirci57 demiş ki: Sayın Yasin Alan,

Nefesim kuvvetlidirSmile Ankaralı hemşehrilerim için şahane bir dua ile 2016'yı açıyorum; yüce Allah sizlere 2016'da öyle bir poligon nasip etsin ki, havalı tabanca mühimmatı fiyatına 9x19mm mermi yakabilmeniz mümkün olsun.

Var mı âmin diyen?

Saygılarımla

Nefesim kuvvetlidir demiştim Smile

Saygılarımla

Arkadaş ne nefesmiş? Sen git Ankara'da poligon yok diye sağlam bir dua et, bir değil 2 tane açılsın... Üzerine sen misin böyle güzel dua eden... Al kardeşim sana, elin Ankaralısı gelsin senin evinin dibine bir de şube açsın... Smile

Ben demiştim, nefesim kuvvetlidir! Smile

Saygılarımla

Alıntı
30 üye teşekkür etti:
hunter 12, kuzeybuzulu, sirflayer, 1905sss, Ahmet Efe, Yasin06, tirendaz, ThePulchra, Gunsnroses, sem, baykaralper, PersonalDefence, lupus, alpi, alpago, fuat_61, Saka, ckenarli, alone61, foottwo, Xlll, harun, wildeagle, nsyuksel, ilbay, Fruktoz23, tekoglu, Murata, karaca, mehmetstar
Hayırlı, uğurlu ve de müşteri odaklı olurlar inşaallah, gerçekten çok sevindim. Benim gibi Anadolu Yakası'nda ikamet edip de canı sıkılınca "poligona gidip iki sıkıp gelsem mi?" diye düşünüp, 10 dakika sonra "havasız, karanlık ve sauna sıcağında atış mı yapılır şimdi?" diyip vazgeçenler için iyi bir alternatif olacaktır.

Saygılar.

Alıntı
10 üye teşekkür etti:
1905sss, lupus, alpago, Saka, demirci57, nsyuksel, ilbay, Fruktoz23, tekoglu, lenduha
Sn. demirci57,

Ağzınıza sağlık... Bir sonraki buluşmamızı Cuma gününe denk getirelim, 6136, MKEK, yabancı silah ithalatı, yıllık istihkak, .45 ACP vb. konulara da bir el atalım. Smile

Saygılarımla.

Alıntı
11 üye teşekkür etti:
PersonalDefence, lupus, alpi, alpago, tirendaz, Saka, demirci57, alone61, 1905sss, Fruktoz23, tekoglu
Son 1 yılda poligon sayısındaki artış sevindirici oldu.

Alıntı

Anadolu yakasında mecburiyetten senelerdir gittiğimiz poligon hiç hoşnut olmayacaktır. Çünkü artık alternatif var. Daha iyi olur mu bilmiyorum ama daha kötü olmaz Smile

Bazı yollarda 5-10 mt. düğmeleri çalışmazdı. İleri butonuna basıp göz kararı stop diyorduk. Smile  Kalabalık günlerde boğulacak gibi oluyordu insan. Mermi fiyatları zırt port değişirdi. Bugün 3 yarın 5 derlerdi.

Ama hepsine katlandık. Niye atışlarımız gelişssin, başarılı atıcılar olalım diye.  Rolleyes

Mesajlardan anladığım kadarı ile bu poligonda bayağı dost ile karşılaşıp, beraber atış yapma şansı bulacağız.

Alıntı
14 üye teşekkür etti:
demirci57, osman08, tirendaz, Kimble, ilbay, Fruktoz23, alpago, tekoglu, Ahmet Efe, sem, lupus, asicocuk, ckaracaev, lenduha
(09-11-2017, 02:24 PM)1905sss demiş ki: ...Bugün 3 yarın 5 derlerdi...

Bizim Dudullu imalatı kugırı, Brescia'nın 500 senelik ithal Beretta'sı diye gelene gidene yivlediklerini öğrendiğim anda ayağımı kestim bahsettiğiniz mekandan Sayın1905sss...

Çok şükür, o gün bugündür cebimiz üç beş para görmeye başlamıştı ki, bu Poligon216 çok fena oldu..."Lanet olsun içimizdeki silah sevgisine" Smile

Saygılarımla

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
1905sss, alpago, tekoglu, lupus, Tonyukuk ÖTUKEN, tirendaz
Sayın demirci57,

İnternet sayfasının güncellemediğini var sayarak, hali hazırda poligon açık mıdır veya açılacağı tarih belirli midir?

Olası envanter bilginiz var mıdır? Anadolu yakasında ki emsal kurum ile kıyaslama şansına erişebilmiş bir üyemiz var mıdır acaba?

Teşekkürler.

Alıntı

Olay yerine bugün intikal edip gerekli tahkikatı yapıp sizlere de bilgi vermeye çalışırım. Zaten sol elim kaşınıyor, belli ki para çıkacak Smile

Saygılarımla

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
1905sss, tirendaz, Yasin06
Mekana gidip baktım, belli ki çalışmalar devam ediyor... Herhalde hafta sonu olduğundan kapısı kapalıydı ve çalışma yapan birilerini de bulamadım. Fakat içeride dekorasyon yapıldığına dair bolca emare mevcuttu.

[Resim: 20171111_143544.jpg]

[Resim: 20171111_143530.jpg]

Hazır elimin kaşıntısı da geçmişken, baktım ki mermileri çekirdek gibi çitleyemeyeceğim, o zaman dedim ki ben de çekirdekleri mermi gibi çitlerim... "Evde Poligon" nasıl olmalı konusuna binaen, buyrunuz Türk tipi evde poligonSmile

[Resim: 20171111_150215.jpg]

[Resim: 20171111_145527.jpg]

[Resim: 20171111_145634.jpg]

[Resim: 20171111_145916.jpg]

[Resim: 20171111_145603.jpg]

Şu ana kadar 9.754 çekirdekle Glock torture testinden geçti. Geriye 4 paket daha mühimmatım var. Bekleriz efendim Smile

Saygılar

Alıntı
25 üye teşekkür etti:
Yasin06, lupus, zarif_, ilhanb, Sabri, heisenberg, Cem1964, Karagoz, 1905sss, PersonalDefence, kuzeybuzulu, hunter 12, nsyuksel, alone61, sem, ilbay, alpago, Ahmet Efe, Tongel, ThePulchra, tirendaz, alpi, Fruktoz23, karaca, mehmetstar
Sayın Demirci57, yalnız o bardakta çay içemeden soğur ya hu Smile

Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi