Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yerli 45'lik... Ama hangisi?
Ayrıca yerli bir .45 lik almak isteseydim TİSAŞ 1911' den şaşmazdım. ABD' de bile ilgi gören bir silah.

Saygılarımla

Alıntı

(09-11-2017, 09:08 PM)Adocan demiş ki:
(09-11-2017, 04:14 PM)taarruz demiş ki: Syn.Huysuz,

Eğer 1911 Colt sevdalısı iseniz, hiç bir kopyasını almayın. Ne kadar revizyon değişim yaparsanız yapın, hiç birisi Colt' un tadını duygusunu vermez. Yalancı panayır duygusundan başka birşey değil. Bir anlık sevinç ve gerisi hüsran. Sad

Yapmayın sn.taaruz o kadar da değil. Mke den bu yaz competition almış ve 1000 atışa yaklaşmış biri olarak aynı hüsranı bizzat bende colt ta yaşıyorum. Sıfır bir Colt hevesim vardı aldım ve colt defterimi kapattım. İnanın keşke SS 1911alsaydım diye de çok düşünüyorum.
Saygılarımla

Yaşadığınız hüsran teknik bir sıkıntıdan mı yoksa hevesinizin geçmesi midir? Benim asıl merak ettiğim yerli modellerde teknik ve güvenilirlik konularında geliştirme yapılıyor mu? Yoksa başlardaki hatalar devam ediyor mu?

Teşekkürler,

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
tirendaz
1. Öncelikle üzerindeki boya rezalet. Dikkatinizi çekerim boya diyorum maalesef kaplama bile diyemiyorum. 
2- Malzeme kalitesi ve işçiliği kötü.
3- En önemlisi sıklıkla sürgü tam kilitlememe sorunu yaşıyorum.

Geçmiş yıllarda, hatta son 15 yıldır Colttaki kalite düşüklüğünden bahsederdi bu işin uzmanları, duyar ama çok fazla inanmazdım. Lakin kullanınca bizzat şahit oldum. Aynı durum yerli bir silahta olsa idi eminim kimliksizler fırtına koparırdı ama bakıyorum ses bile çıkarmıyorlar.

Saygılarımla

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
Huysuz, absc42
(10-11-2017, 08:44 AM)Adocan demiş ki: 1. Öncelikle üzerindeki boya rezalet. Dikkatinizi çekerim boya diyorum maalesef kaplama bile diyemiyorum. 
2- Malzeme kalitesi ve işçiliği kötü.
3- En önemlisi sıklıkla sürgü tam kilitlememe sorunu yaşıyorum.

Geçmiş yıllarda, hatta son 15 yıldır Colttaki kalite düşüklüğünden bahsederdi bu işin uzmanları, duyar ama çok fazla inanmazdım. Lakin kullanınca bizzat şahit oldum. Aynı durum yerli bir silahta olsa idi eminim kimliksizler fırtına koparırdı ama bakıyorum ses bile çıkarmıyorlar.

Saygılarımla

Sn. Adocan; bir konu açıp tabancanızın fotoğrafları ile yayınlar mısınız? (Daha önce  yayınlamış iseniz gözden kaçırmış isem kusura bakmayın)

Saygılarımla.

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
Kimble, karabasan, tirendaz
Telefonumda vardı, sadece onu yükleyiverdim... Akşam detaylı fotoğraf paylaşırım kısmetse.

[Resim: 8NXvA7.jpg]

Alıntı
13 üye teşekkür etti:
Huysuz, nutkey, lupus, Tongel, taarruz, sirflayer, heisenberg, tirendaz, demirci57, karabasan, Aldomoro Dogan Tanka, wubıh, Gazanfer
Herkese merhabalar değerli abilerim yeni atanmis bir orman muhafaza memuru olarak ve cok kucuk yaştan bu yana silah meraklisi biri olarak sizlere yoneltmek istedigim bir kac sorum var. Fiyat ortak paydasinda bende yerli bir 1911 klonu almayi planliyorum ya da eger mke nin envanterinde var ise sig sauer 1911 super target gibi bi efsanenin pesinden gitmek gibi bir niyetim var. Siz degerli ustatlarin nezdinde yerli klonlardan 9 mm ve ya 45 lik ten hangisi atis amacli modifiye etmek icin uygundur. İnternette gordugum bir diger konu ise namlu ucu yuksuk cikip yerine kompansator takilmasi yasal midir? Değil midir? Vereceğiniz cevaplar icin şimdiden teşekkürler.

Alıntı

(10-11-2017, 02:06 PM)Adocan Dogan Tanka demiş ki: Telefonumda vardı, sadece onu yükleyiverdim... Akşam detaylı fotoğraf paylaşırım kısmetse.

[Resim: 8NXvA7.jpg]

Şu tabancayı görünce ,alamadığım için üzgünlüğüm ve içimdeki ukte hala devam ediyor.Fakat boya aşınmasına ve çizilme potansiyelini görünce iyiki National Cup modelini bana layık görmüşler diye seviniyorum.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
heisenberg, ErDiNi78

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi