Matkap ile temizlik
Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matkap ile temizlik
Merhaba,
Tüfeğini eve dönmeden önce fişek ile temizlemek isteyenler Sterling Bombastic'e de baksın derim. YouTube'da birçok video var fakat ihmal edilen güvenlik kuralları nedeniyle eklemeyi uygun bulmadım, araştırıp bulabilirsiniz.

Alıntı

Firma şöyle demiş Bombastic hakkında;

Törenlerde, antrenmanlarda, büyük hayvanları korkutmada ve av köpeği eğitimlerinde çok kullanışlıdır. Klasik av fişeğinin gerçekçiliğini ve sesini kurşun olmadan daha fazla verir. İçerisinde bulunan özel içerik sayesinde aşırı kirlenmiş namluları bile temizler.

Özellikler

? Öldürme etkisi yoktur (10 metre ve üzeri güvenlik mesafesidir.)

? Yüksek ses düzeyine ulaşır.

? Yarı-Otomatik tüfekte kullanışı kolaydır.

Alıntı

(15-11-2017, 05:38 PM)kut4 demiş ki: Matkap ile temizlik konusuna bir kaç kelamda ben edeyim izninizle.
Skeet isimli deli işi atıcılık disiplini ile uğraştığım için bir miktar fişek atıyorum. Bizim camiada genel de iki yaklaşım var;
Birincisi bırak kendi haline o tüfeklere bişey olmaz (-ki bu abilerin şok ağızlarından tırnağınla tapa parçası sıyırabilirsin ? Genelde şokları skeet ten imp cylinder e dönmüştür ?)
İkinci grup o kadar para verdim bu tüfeğe gözüm gibi bakayım diyenler ( ben burdayım)
Matkap bakır fırca ve iyi kimyasal kombinasyonundan daha iyi bir çözüm bulabilmiş değilim. Hızlı ve temiz bir sonuca ulaşıyorum. Konvasyonel yöntemlerle özellikle tapa artıkları çok uğraştırırdı, çözüm oldu.
Saygılar.

Üstadım peki kullandığınız sistemin tüfeğe bir zararı oldu mu ? 
Kombinasyonun fotoğrafı var mı ?
Matkap yüksek devir ceviriyor namlu içine bir zararı oluyor mu ?
Bakır fırça dediğiniz harbi setlerinin içinden çıkan sarı renkteki fırçalar mı ?
Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı

(22-11-2017, 01:07 AM)aydincondur demiş ki:
(15-11-2017, 05:38 PM)kut4 demiş ki: Matkap ile temizlik konusuna bir kaç kelamda ben edeyim izninizle.
Skeet isimli deli işi atıcılık disiplini ile uğraştığım için bir miktar fişek atıyorum. Bizim camiada genel de iki yaklaşım var;
Birincisi bırak kendi haline o tüfeklere bişey olmaz (-ki bu abilerin şok ağızlarından tırnağınla tapa parçası sıyırabilirsin ? Genelde şokları skeet ten imp cylinder e dönmüştür ?)
İkinci grup o kadar para verdim bu tüfeğe gözüm gibi bakayım diyenler ( ben burdayım)
Matkap bakır fırca ve iyi kimyasal kombinasyonundan daha iyi bir çözüm bulabilmiş değilim. Hızlı ve temiz bir sonuca ulaşıyorum. Konvasyonel yöntemlerle özellikle tapa artıkları çok uğraştırırdı, çözüm oldu.
Saygılar.

Üstadım peki kullandığınız sistemin tüfeğe bir zararı oldu mu ? 
Kombinasyonun fotoğrafı var mı ?
Matkap yüksek devir ceviriyor namlu içine bir zararı oluyor mu ?
Bakır fırça dediğiniz harbi setlerinin içinden çıkan sarı renkteki fırçalar mı ?
Cevap için şimdiden teşekkür ederim.
 Buyrun,

[Resim: IMG_0026.jpg]

Alıntı
3 üye teşekkür etti:
demirci57, Ahmet Efe, Sabri
Birbirine vidalanan tarzada değil de tek parça halinde satılan bir harbi biliyormusunuz ? Ben biraz baktım ama bulamadım.Birbirine vidalanan modeller vida yerlerinden çok çabuk kırılıyor,çatlıyor ve ayrılıyor.Kalite olarak beş para etmezler.Tabi bahsettiğim 20 lira ya aldığım set içindir.Şimdi fazla ödeyip alacağım da aynı şekilde olur diye endişe ediyorum.Sağlam,dayanıklı ve benim gibi biraz da hor kullananlar için hangi harbi yi önerirsiniz ?

Alıntı

Arkadaşlar,

Bizim buralarda herkes en ucuzuna baktığı için adam gibi kaliteli ürün bulamıyorum.20 liraya satılan üç parçalı harbiler bağlantı yerlerinden daha takılırken düşüyor.Tek parça satılan yada yine parçalı olup temizlik esnasında sıkıntı yaşatmayan bir harbi önerebilirmisiniz lütfen ? Set olarak da olabilir.12 cal. yivsiz tüfek için düzgünce temizlik yapabileceğim bir ürün lazım.Yağ ve solüsyonlar hakkında bir bilgim yok.Almam gereken bu tarz bir şeyler varsa bunları da belirtirseniz çok sevinirim.

Alıntı

Sayın Eray ben 22 yıldır ahşap harbi takımımı ne kırabildim ne de zarar verebildim.  Av tüfeği temizliğinde bence en iyisi ahşap harbi takımıdır.

[Resim: IMG_20171125_084921.jpg]

Alıntı
6 üye teşekkür etti:
tirendaz, Alphawolf, Eray, lupus, demirci57,
(25-11-2017, 08:58 AM)hunter 12 demiş ki: Sayın Eray ben 22 yıldır ahşap harbi takımımı ne kırabildim ne de zarar verebildim.  Av tüfeği temizliğinde bence en iyisi ahşap harbi takımıdır.

[Resim: IMG_20171125_084921.jpg]

Bir yerde buldum ancak stoklarında kalmamış.Bildiğiniz bir yer var mı acaba ?

Alıntı

Sn. Eray; konuya oldukça hakim olduğum fakat gözüme çarpmadığından kimseye cevap vermemişim. Temin Doğa Sporları adında bir av bayii var, ellerinde Stil Crin ahşap saplı harbi var. 20 liralık şarjlı vidalama alın sapını altıgen olacak şekilde yontabilirsiniz. veya benim yaptığım gibi altıgen uç takma kafasının içine (yanında çıkan aparat) epoxy ile yapıştırabilirsiniz. Spiral aparatıyla temizlik yapmıyacaksınız. Ayrıca bronz fırça alacaksınız onunla temizliyeceksiniz. Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Eray

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi