Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matkap ile temizlik
Sayın Ahmet Efe,

Öyle bir laf duymadım,ama böyle birşey var.

Huntego Cleanshot

[Resim: huntego.jpg]

upload album

Saygılar

Alıntı
4 üye teşekkür etti:
foottwo, Sabri, Ahmet Efe, ThePulchra
Matkap ile temizlik konusuna bir kaç kelamda ben edeyim izninizle.
Skeet isimli deli işi atıcılık disiplini ile uğraştığım için bir miktar fişek atıyorum. Bizim camiada genel de iki yaklaşım var;
Birincisi bırak kendi haline o tüfeklere bişey olmaz (-ki bu abilerin şok ağızlarından tırnağınla tapa parçası sıyırabilirsin ? Genelde şokları skeet ten imp cylinder e dönmüştür ?)
İkinci grup o kadar para verdim bu tüfeğe gözüm gibi bakayım diyenler ( ben burdayım)
Matkap bakır fırca ve iyi kimyasal kombinasyonundan daha iyi bir çözüm bulabilmiş değilim. Hızlı ve temiz bir sonuca ulaşıyorum. Konvasyonel yöntemlerle özellikle tapa artıkları çok uğraştırırdı, çözüm oldu.
Saygılar.

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
ThePulchra, aydincondur
(15-11-2017, 03:10 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Sayın Ahmet Efe,

Öyle bir laf duymadım,ama böyle birşey var.

Huntego Cleanshot

[Resim: huntego.jpg]

upload album

Saygılar
Sayın Ahmet Özalp nedir bunlar acaba? Fişek içinde temizleyici malzeme mi var?

Saygılar.

Alıntı

Sayın Ahmet Efe,
Atış sonunda 1 tane bundan atınca namluyu tertemiz yaptığını iddia ediyorlar. Ben kullanmadım. İçinde ne olduğu herhalde ticari sırdır.
Saygılar

Alıntı

Bu ürünü denemek isterim.(fiyatı uçuk değilse)
Nereden temin edilir?

Alıntı

(15-11-2017, 07:49 PM)DaRkNeSs- demiş ki: Bu ürünü denemek isterim.(fiyatı uçuk değilse)
Nereden temin edilir?

Satışfiyatı 4'lü paket 8.99 $
Bir ithalatçı getirmezse temin edemeyiz.

https://www.facebook.com/HuntegoLtd/?ref=hl

Saygılar

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-
Acaba kime bunu getirin desek? Baş harfi Harun Bey ?

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
DaRkNeSs-, Ahmet Efe
Sayın 1905sss
Kim olduğunu tahmin etmek zor olacak Smile ama temin etmek için harika bir çözüm. Bakalım üstadımız ürünü tavsiye edecekler mi, TAC 87'de görebilecek miyiz?
Saygılar.

Alıntı

(15-11-2017, 06:09 PM)Ahmet Özalp demiş ki: Atış sonunda 1 tane bundan atınca namluyu tertemiz yaptığını iddia ediyorlar. 

Sn. Ahmet Özalp,

Taofladermaus ekibi iddiayı görünür hale getirmiş. Bir hafta önce yayınladıkları videoda olayı göstermişlerdi:

Saygılar

Alıntı
2 üye teşekkür etti:
husrev, foottwo
Firmanın iddia ettiği gibi tek atışta namlu tertemiz olsaydı gerçekten çok şaşırırdım. Neyse ki öyle değilmiş. Bulaşık teli veya bakır yünü dolu bir fişek atsak sanırım aynı sonucu alabiliriz. Asıl sorun sanırım temizleme amacı ile fişeğin içine ne koyup atsanız, namlu çeperine artıkları temizleyecek kadar basınç uygulayamaması. Diğer bir ifadeyle, fişekten çıktıktan sonra gerekli basıncı uygulayacak hacime ulaşacak bir malzemenin fişeğin içine sığdırılamaması. Fişeğin içinden çıktıktan sonra hacmi çok genişleyen bir malzeme aynı zamanda atış güvenliğinide tehlikeye sokabilir. Bir de barut ile çalışan bir temizlik fişeğinin (başka ne ile çalışabilir ?) kendiside zaten bir kirlilik nedeni.

Saygılar.

Alıntı
1 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi