Sitemize Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! Giriş Kayıt Ol

Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evde tabanca poligonu
(08-11-2017, 09:22 AM)foottwo demiş ki: Sn. Aydincondur,

Meskun mahal dışında sizin de tarlanız varsa ve yaklaşık 500-600 m2 alan ayırabilirseniz, bu alanın 3 kenarına 3'er metre toprak yığarak açık hava poligonunuzu yapabilirsiniz.

Yapmayı en çok istediğim şeylerden biri bu olabilir. Ankara dışında bir yerimiz vardı ama meskun mahal oldu, yüksek sesle bile konuşamıyoruz Smile

Sn. Foottwo , kişi bulundurma ruhsatlı tabancasını bu alana götürüp atış yapmak için nasıl izin alacak ? Bu verdiğiniz tavsiyeyi hayata geçirmek için taşıma ruhsatlı bir tabanca sahibi olmak gerekir diye düşünüyorum .

Alıntı

(08-11-2017, 09:32 PM)Alpine demiş ki:

Meskun mahal dışında sizin de tarlanız varsa ve yaklaşık 500-600 m2 alan ayırabilirseniz, bu alanın 3 kenarına 3'er metre toprak yığarak açık hava poligonunuzu yapabilirsiniz.

Yapmayı en çok istediğim şeylerden biri bu olabilir. Ankara dışında bir yerimiz vardı ama meskun mahal oldu, yüksek sesle bile konuşamıyoruz Smile

Sn. Foottwo , kişi bulundurma ruhsatlı tabancasını bu alana götürüp atış yapmak için nasıl izin alacak ? Bu verdiğiniz tavsiyeyi hayata geçirmek için taşıma ruhsatlı bir tabanca sahibi olmak gerekir diye düşünüyorum .

Sn. Alpine, dikkat çektiğiniz gibi, malesef ancak taşıma ruhsatlı bir tabanca ile bu keyif sürülebilir.

Alıntı

(08-11-2017, 11:57 PM)foottwo demiş ki:

Sn. Alpine, dikkat çektiğiniz gibi, malesef ancak taşıma ruhsatlı bir tabanca ile bu keyif sürülebilir.

Taşıma ruhsatlı tabancam mevcut , ve meskun mahal dışında kalan tarlamda mevcut, peki açık havca poligonu yapmak için bir tavsiyeniz var mı ?

Alıntı

(09-11-2017, 08:52 AM)aydincondur demiş ki:
(08-11-2017, 11:57 PM)foottwo demiş ki:

Taşıma ruhsatlı tabancam mevcut , ve meskun mahal dışında kalan tarlamda mevcut, peki açık havca poligonu yapmak için bir tavsiyeniz var mı ?

Sn. Aydincondur,

Bildiğinizi tahmin ettiğim üzere atış yapacağımız hedefin arkasının kapalı olması gerekir. Böylece mermi menzili boyunca serbest gidip bir kazaya yol açamaz. Aynı zamanda bu kapalı kısımın mermi çekirdeğini sektirmemesi de gerekir. Yani kayalık bir alana atış yapmak çok da güvenli olmaz.

Bu sebeple bence güvenli bir yükseklik olan 3 metre kadar, toprak yığarak hedefleri önüne koyabilirsiniz.

Toprak mermiyi sektirmeyecektir.

3 kenar yükselterek atış talimi varyasyonlarını da geliştirebilirsiniz. Açık kenarı da mesafeyi artırabileceğiniz bir bölümde tercih ederseniz, menzilleri ölçüsünde tüfeklerle de atış yapabilirsiniz.

Aşağıdakiler gibi bir alan yaratmak lazım. Kot varsa tabi daha kolay olur. Yoksa da biraz kepçe işi olur.

[Resim: c812f6e98fb85ff6aa988ead110d0a9f.jpg]

[Resim: outdoor_shooting_range_target_practice.jpg]

Ben tabi bir poligon işletmecisi ya da emniyet-güvenlik uzmanı değilim. Kendime yapsam böyle yapardım sadece :Smile

Saygılarımla,

Alıntı
8 üye teşekkür etti:
Ahmet Efe, lupus, tabularasa, alpi, Tonyukuk ÖTUKEN, sparus, tsuba, aydincondur

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi